بازدهی منفی بورس در مرداد

شیرازی
شیرازی
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter

وضعیت عملکرد تالار شیشه‌ای در مرداد‌ماه نشان می‌دهد که روند نزولی بورس که از ابتدای سال تاکنون در تالار شیشه‌ای جاری است‌ در این ماه نیز ادامه پیدا کرد اما حجم و ارزش معاملات روزانه به نسبت تیرماه با افزایش ملایمی مواجه شد. به گزارش ایسنا، عملکرد بورس در مرداد‌ماه نشان می‌دهد که بورس اوراق بهادار در پنجمین ماه سال به روند نزولی خود ادامه داد و با افت دسته جمعی متغیرهای خود مواجه شد. همچنین تداوم یافتن حالت انتظار در بازار سرمایه موجب شد تا قیمت سهام شرکت‌ها افت کرده و شاخص بورس تهران از 74 هزار و 526 واحد به 73 هزار و 905 واحد رسیده و افت 620 واحدی را تجربه کند. با این اتفاق بازدهی منفی بورس در مرداد‌ماه تشدید شد و به 5/6 درصد رسید. اما با وجود افت قیمت‌ها در بورس‌، ارزش و حجم معاملات نسبت به تیر‌ماه افزایش ملایمی پیدا کرد به طوری که طی 19 روز معاملاتی مرداد‌ماه در مجموع 11 هزار و 324 میلیون سهم به ارزش 31 هزار و 284 میلیارد ریال در 865 هزار و 999 دفعه با در نظر گرفتن معاملات بلوکی معامله شد.

 بر اساس این گزارش، در معاملات پنجمین ماه سال ارزش و حجم معاملات به ترتیب 5/0 و 3/1 درصد افت کرد و دفعات معامله نیز با افت 10 درصدی نسبت به تیر‌ماه مواجه شد. همچنین به دلیل حاکم شدن فضای تردید و انتظار در بورس‌، تعداد خریداران نیز 4/7 درصد نسبت به تیر‌ماه افت کرد و به 248 هزار و 394 نفر رسید. در سوی دیگر بازار سهام  طی مرداد‌ماه‌، سرمایه‌گذاران تعداد 520 هزار و 177 برگه اوراق مشارکت را به ارزش 520 میلیارد ریال خریداری کردند. همچنین،  این معاملات در قیاس با تیرماه کاهشی 34 درصدی را تجربه کرد. این در حالی است که از ابتدای امسال، سه میلیون و 931 هزار و 417 برگه اوراق مشارکت به ارزش سه هزار و 936 میلیارد ریال در بورس اوراق بهادار خریداری شده است. افزون بر این، روند نزولی بورس در حالی در پنجمین ماه سال نیز تداوم پیدا کرد که به گفته کارشناسان بازار سرمایه در انتظار توافق هسته‌ای بوده و مهم‌‌ترین عاملی که در شرایط فعلی می‌تواند محرک جدی برای آغاز رونق بورس باشد، توافق‌های هسته‌ای است.

 گر‌چه اجرای بسته خروج از رکود نیز می‌تواند در بازار سرمایه موثر باشد اما توافق هسته‌ای آثار سریع‌تری در بازار سرمایه دارد و اگر حاصل شود موجب شکوفایی بورس خواهد شد در غیر این‌صورت، روند فعلی بورس ادامه‌دار می‌شود.

دسته بندی : تحلیل ها


قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب