نبایداز طریق تزریق نقدینگی و مصوبات در روند بازار سرمایه تغییر ایجاد کنیم

شیرازی
شیرازی
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter

انتظار می رود مسئولین دولتی در تصمیم گیری های خود دارای هم فکری واتفاق نظر باشند بطوریکه هم نظری بین مسئولین و تصمیمگران اقتصادی کشور، ضمن آرامش خاطر برای مردم و سرمایه گذاران، باعث ثبات در حوزه اقتصادی خواهد شد.

 موسوی، نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مطالب بالا در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز اظهار کرد: به اعتقاد بنده عملکرد دولت در برخی بخشها از جمله کنترل تورم، مطلوب می باشد این در حالی است که علیرغم اعلام کاهش نرخ تورم، اما با این وجود، این کاهش تورم برای قشر درآمدی متوسط، رو به پایین ملموس نمی باشد بطوریکه همچنان قیمت کالاهای ضروری مردم کاهش نیافته و بعضا نیز با افزایش قیمت همراه بوده است.

موسوی تصریح کرد: نکته حائز اهمیت اینجاست که دولت توانسته با توجه به سیاست کنترل تورم مانع از سیر صعودی با شیب تند افزایش قیمت ها شود بطوریکه دولت با اعمال سیاست مذکور، مانع از تورم افسار گسیخته شده همچنین در بازار ارز و کلا نیز تا حدودی قیمتها کنترل شده است.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: عملکرد دولت در بخش تولید و حمایت از تولیدکنندگان داخلی تا کنون با نتیجه مطلوب همراه نبوده است این در حالی می باشد که طی یک سال گذشته شاهد کاهش تولید و تعطیلی بسیاری از شرکتهای صنعتی بوده ایم. بنابراین می توان اظهار کرد که دولت در این زمینه، موفقیت چندانی نداشته است. البته بنظر می رسد با توجه به ، لایحه خروج از رکورد که توسط دولت به مجلس ارائه شده لایحه مذکور بتواند راهکارهایی ارائه دهد که به حمایت از تولید و اشتغال بپردازد بطوریکه انتظار می رود به کمک این لایحه، بسیاری از مشکلات اقتصادی مرتفع گردد.

وی عنوان کرد: بنظر می رسد چنانچه از طریق تزریق نقدینگی و یا با بخشنامه و مصوبات بخواهیم در روند بازار سرمایه تغییر ایجاد کنیم این تغییر بصورت مقطعی تاثیر گذار خواهد بود اگر چه احتمال افزایش ارزش سهام شرکتها وجود دارد، اما قطعأ این رشد قیمتی سهام نمی تواند تداوم داشته باشد.

موسوی اظهار کرد: یکی از دلایل افت قیمت سهام طی چند ماه اخیر را می توان به تبلیغات و مصاحبه های مسئولین اقتصادی کشور طی برهه ای اشاره کرد که باعث شد مردم سرمایه خود را بدلیل تبلیغاتی که بعضأ نیز با واقعیت همراه نبودند به سمت بازار سرمایه بیاورند در نتیجه منجر به متضرر شدن سهامداران شد.

وی در خاتمه افزود: به اعتقاد بنده باید بین مسئولین دولتی و تصمیم گیران در حوزه مسائل اقتصادی کشور، هم فکری و اتفاق نظر وجود داشته باشد بطوریکه اتفاق نظر بین مسئولین ضمن ایجاد آرامش خاطر برای مردم، منجر به ثبات در حوزه اقتصادی نیز می شود.

دسته بندی : تحلیل ها

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب