ورود هلدینگ‌های جدید سرمایه‌گذاری در بخش معدن و صنایع معدنی

شیرازی
شیرازی
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter

سوددهی بالای طرح‌های معدنی و صنایع معدنی سبب جذب هلدینگ‌های جدید و بزرگ کشور برای سرمایه‌گذاری در این بخش شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)‌، رئیس هیات عامل این سازمان که به مناسبت فرارسیدن هفته دولت و عملکرد ایمیدرو سخن می‌گفت با اعلام مطلب فوق افزود: وضعیت سرمایه‌گذاری در بخش معدن و صنایع معدنی به گونه‌ای است که حتی برخی هلدینگ‌های سرمایه‌گذاری کشور برای نخستین بار تصمیم به سرمایه‌گذاری در این بخش گرفتند.

مهدی کرباسیان تصریح کرد: به‌عنوان مثال برای طرح یک میلیارد دلاری توسعه در ناحیه معدنی سنگان 29 شرکت و مجموعه، برای سرمایه‌گذاری اعلام آمادگی کردند به طوری که 12 هلدینگ از این تعداد برای نخستین بار تصمیم گرفتند در سبد سرمایه‌گذاری‌های خود از پتانسیل‌های سوددهی این حوزه نیز بهره‌مند شوند.

وی یکی از سیاست‌های جدید ایمیدرو را استقبال از سرمایه‌های بخش غیردولتی و خصوصی عنوان کرد و افزود: با توجه به سرمایه‌هایی که در اختیار بخش‌های غیردولتی قرار دارد می‌توان بسیاری از طرح‌های بخش معدن را از این راه تامین کرد و در مقابل نیز شرکت‌های بزرگ سرمایه‌گذاری با مشارکت شرکت‌های متخصص در این حوزه، توان فنی و مالی خود را در اجرای پروژه‌های بزرگ معدنی افزایش می‌دهند.

وی در عین حال گفت: در هر هفته تعدادی شرکت متوسط و بزرگ خارجی برای سرمایه‌گذاری در حوزه معدن با این سازمان مذاکره می‌کنند به طوری که با کنار رفتن تحریم‌های بانکی و بین‌المللی بتوانند از باز شدن فضای سرمایه‌گذاری در ایران استفاده کنند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت یادآور شد:‌ بسیاری از شرکت‌های خارجی که برای مذاکره وارد ایران می‌شوند به نبود اطلاعات کافی نسبت به پتانسیل‌های سرمایه‌گذاری در کشورمان اذعان می‌کنند از همین رو باید با اطلاع‌رسانی مستمر و صحیح شرایط ورود سرمایه‌های ایرانیان مقیم خارج و شرکت‌های خارجی را فراهم کرد.

وی ادامه داد: اولویت فعلی ما جذب سرمایه‌های بخش خصوصی داخلی و سرمایه‌های ایرانیان مقیم خارج است به‌گونه‌ای که بتوان علاوه‌بر تامین مالی، به انتقال فناوری‌های جدید در حوزه معدن و صنایع معدنی کمک کرد.

دسته بندی : تحلیل ها

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب