تحلیل بنیادی / وپترو

شیرازی
شیرازی
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت سرمایه‌گذاری صنایع پتروشیمی(وپترو) با حضور 4/74 درصد سهامداران برگزار شد.

این مجمع با حضور اعضای هیات‌مدیره با ریاست دکتروحید باقری خیرآبادی به نمایندگی از شرکت سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین (تاپیکو)، علی کریمی و رضا توکلی به‌عنوان ناظران و مهندس فریدون فدائی دولت، مدیرعامل شرکت به‌عنوان دبیرجلسه، در تاریخ 28/05/1393 در محل سالن همایش‌های رازی برگزار شد. در این جلسه تقسیم سود 100 ریالی به ازای هر سهم تصویب شد و رای‌گیری در خصوص ترکیب اعضای هیات‌مدیره صورت پذیرفت که شرکت توسعه تجارت تامین اجتماعی جایگزین شرکت احداث و خودکفایی صنایع شاخص شد. همچنین  بر اساس مصوبات این جلسه، موسسه حسابرسی آوند به‌عنوان حسابرس و بازرس قانونی شرکت برای سال مالی منتهی به 31/02/94 تعیین شد.

نوید سرمایه‌گذاری‌های جدید

مهندس فریدون فدائی دولت ،مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنایع پتروشیمی، در این جلسه نوید سرمایه‌گذاری‌های جدید این شرکت در سال جاری را داد و گفت: این سرمایه‌گذاری‌ها در راستای اجرای طرح‌های توسعه‌ای و خروج از سکون سنوات گذشته و با حمایت شرکت‌ نفت و گاز و پتروشیمی تامین انجام می‌شود.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنایع پتروشیمی در ادامه در گزارشی وضعیت گروه سرمایه‌گذاری صنایع پتروشیمی و اقدامات به عمل آمده در مورد رفع موانع و مشکلات شرکت، اصلاح پرتفوی سهام، ورود شرکت PIIC به حوزه‌های مولد و سود آور را به شرح زیر گزارش کرد:

 شرکت سرمایه‌گذاری صنایع پتروشیمی جهت اصلاح ساختار مالی، تامین نقدینگی مناسب و افزایش بهره‌وری و همچنین اصلاح ساختار تولیدی و ایجاد طرح‌های توسعه‌ای در شرکت‌های زیر مجموعه در سال‌جاری قصد ارائه طرح افزایش سرمایه شرکت را پس از اخذ مصوبه هیات‌مدیره محترم دارد که موافقت شرکت سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین به‌عنوان سهامدار عمده الزامی است که این مهم با طی شدن فرآیند مزبور در شرکت‌های زیرمجموعه تبیین خواهد شد.

 از مسائل اصلی گروه سرمایه‌گذاری صنایع پتروشیمی، تعهدات معوق گروه شرکت گازلوله بوده که با تلاش گسترده صورت گرفته، مرجع قضایی رای توقف باز پرداخت بدهی‌های مزبور به سیستم بانکی از سال 1385 را صادر و در حال حاضر این مهم تحت نظارت قوه قضائیه با اعمال بخشودگی جرایم تعهدات مذکور در حال نهایی شدن می‌باشد. در این صورت شاهد تحول مثبتی در گروه گازلوله خواهیم بود.

 شرکت سرمایه‌گذاری صنایع پتروشیمی با حمایت شرکت نفت و گاز و پتروشیمی تامین در راستای اجرای طرح‌های توسعه‌ای و خروج از سکون سنوات گذشته قصد ورود به حوزه‌های سرمایه‌گذاری جدید را دارد. در این راستا طرح خرید سهام و سرمایه‌گذاری در پروژه‌هایی از قبیل پتروشیمی ونیران (آپادانا) در عسلویه، بخشی از سهام پتروشیمی ارگ ماهشهر، مینی پالایشگاه سیراف… مورد بررسی قرار گرفته است که با نهایی شدن روند کارشناسی و قطعیت قراردادهای

فی مابین، گزارش آن به استحضار سهامداران محترم خواهد رسید.

 در خصوص تعیین و تکلیف مسائل فی‌مابین بانک کشاورزی در مورد شرکت کیمیایغرب گستر و شرکت شیمیایی فرآورده قشم توافقات مقدماتی حاصل شده که به محض حصول نتیجه گزارش نهایی به استحضار سهامداران محترم خواهد رسید. دراین ارتباط حسن نیت مسوولان محترم بانک کشاورزی قابل تقدیر است.

 در مورد وصول مطالبات سنواتی، بخش مهمی از مطالبات از شرکت ساختمان ایران وصول شده و ادامه پیگیری‌ها از تمامی طرق ممکن در حال ادامه است.

 شرکت سرمایه‌گذاری صنایع پتروشیمی انتقال شرکت کربن ایران، طرح بهینه‌سازی شرکت دوده صنعتی پارس، به ظرفیت رسانی تولید MEK شرکت شیمی‌تکس آریا، طرح توسعه تسمه سیمی شرکت صنایع لاستیکی سهند، تولید لوله‌های چند جداره در شرکت گازلوله و ایجاد سایت تولیدی و محصولات جدید شرکت شیمیایی فرآورده قشم در راس امور اصلاحی فرآیندها قرار داده است.

عملکرد موفق و سودده شرکت‌های زیر گروه «وپترو» در سال 92

در این جلسه، معاون امور مجامع و شرکت‌های شرکت سرمایه‌گذاری صنایع پتروشیمی به نیابت از هیات‌مدیره گزارشی از عملکرد گروه ارائه کرد. براساس این گزارش اکثر شرکت‌های گروه در سال 1392 عملکرد موفقی داشته‌اند، به‌طوری‌که شرکت‌های کربن ایران، دوده صنعتی پارس، تکین کو، فیرمکو پارس و شیمی‌بافت در سال گذشته با افزایش قابل ملاحظه مبلغ فروش مواجه بوده‌اند، که این افزایش اثر محسوسی بر روند سود آوری شرکت‌های مذکور داشته است. در ادامه این گزارش اعلام شد: شرکت تولیدی گاز لوله نیز سال گذشته از زیان سنواتی خارج و به سوددهی رسیده است.

همچنین تصریح شد که در سال‌جاری برنامه اصلی گروه ادامه روند سودآوری و افزایش بهره‌وری به موازات رفع مشکلات بنیادی این شرکت‌ها است.

سیاست‌های کلان مالی «وپترو»

احمد شهباز بیگی، عضو هیات‌مدیره و معاون مالی و اداری شرکت سرمایه‌گذاری پتروشیمی نیز در ادامه این جلسه در خصوص سیاست‌های کلان مالی شرکت و بندهای گزارش حسابرسی و بازرس قانونی، گزارش مفصلی بیان کرد.

در مورد بند (5) گزارش، در ارتباط با عدم احتساب ذخیره کاهش ارزش سهام شرکت پتروشیمی کارون، با توجه به ارزش بالقوه سهام مزبور به‌رغم وجود زیان انباشته در حساب‌های شرکت، رویه شرکت PIIC مورد تایید قرار گرفت، در این ارتباط پیشنهاد قیمت خریداران بالقوه مبین توجیه رویه یاد شده است.

در مورد بند 7 گزارش، طی شدن کامل مراحل اداری تصفیه از قبیل مبادله قرارداد ارفاقی با طلبکاران مستلزم ابلاغ توسط مراجع قضایی است که هم‌اکنون نتایج نهایی آن در حال وقوع است.

در مورد بند 8 گزارش، اهتمام مدیریت به افزایش تولید در شرکت شیمی تکس آریا و به ظرفیت‌رسانی این واحد است که تلاش‌ها در این خصوص آغاز شده و تاکنون شاهد نتایج فنی مناسبی در این شرکت بوده‌ایم.

برنامه‌های آینده «وپترو»

 هيات‌مديره به‌منظور عملي ساختن اهداف و ماموريت‌هاي كلان شركت، سياست‌هاي زير را اتخاذ و اجراي آن را با نظر مثبت و نگاه توسعه‌ای شرکت نفت و گاز و پتروشیمی تامین مد نظر قرار داده است.

 خرید 51 درصد سهام پتروشیمی ارگ جهت احداث یک واحد تولید 100.000 تنی اکریلونیتریل در منطقه ویژه اقتصادی

ماهشهر مشارکت و جذب سرمایه‌گذاران خارجی و تامین منابع مالی جهت احداث مجتمع‌های پتروشیمی با رویکرد صادرات

 بررسی امکان سرمایه‌گذاری در پالایشگاه قیر و میدان نفتی و گازی قوم سنگیر در کشور تاجیکستان

 خرید سهام پروژه پالایشگاه ونیران که به صورت سرمایه‌گذاری مشترک بین دو کشور جمهوری اسلامی ایران و ونزوئلا تعریف شده و محصول پیش‌بینی شده آن تولید متانول است، از شروع پروژه تاکنون 73/10 درصد پیشرفت داشته است.

 طرح مینی پالایشگاه سیراف با سرمایه‌گذاری 300 میلیون دلار در 30 هکتار اراضی منطقه سیراف عسلویه در فاز مقدماتی تعریف شده و از شهریورماه درخواست متقاضیان مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

 پیگیری اخذ حمایت دولت از صنایع گروه از طریق اصلاح تعرفه واردات مواد اولیه و محصولات افزايش بهره‌وري و سودآوري در واحدهاي موجود از طريق رفع گلوگاه‌های توليد، افزايش ظرفيت، توسعه بازار محصولات به ويژه بازارهاي صادراتي و كاهش قيمت تمام شده از طريق صرفه‌جويي در هزينه‌های توليد، حمل‌ونقل خوراك و محصول

 فروش اموال و دارايي‌هاي غير مولد

 ادغام شرکت‌هاي تابعه با فعاليت مشابه

 انتقال محل فعاليت برخي از شرکت‌هاي تابعه

 تعيين تكليف شرکت‌هاي تابعه گروه توليدي گازلوله

 ارتقا و تقويت ارزش سهام شركت.

 http://dl.bourseiness.com//2014/08/e2bd61393b30eebe5415b79dfd293e07.jpg

 http://dl.bourseiness.com//2014/08/5c946e32d832c4b3bc1b41a13f4315dd.jpg

http://dl.bourseiness.com//2014/08/77ff22761837747530082eee221c44c0.jpg

http://dl.bourseiness.com//2014/08/862778e7074664dede1ecacc596accd4.jpg

http://dl.bourseiness.com//2014/08/fa993d721037e4ba4746e6e73db8b575.jpg

 

 http://dl.bourseiness.com//2014/08/58ba7001b5ee7b06297bc5864cc91390.jpg

http://dl.bourseiness.com//2014/08/6d0a9f9ac7f374006b7f8097920dc1e9.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

دسته بندی : تحلیل ها

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب