توصیه به سهامداران کم تجربه بورس

شیرازی
شیرازی
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter


یک کارشناس بازار ضمن اظهار امیدواری از آینده بازار سرمایه،به سهامداران توصیه کرد که در سرمایه‌گذاری دقت کرده و سهامی در سبد خود قرار دهند که بنیاد مناسبی داشته باشد.
مسعود مشهدی رمضانعلی-استاد دانشگاه و کارشناس بازار سرمایه- وضعیت فعلی بورس را مورد توجه قرار داد و گفت:با توجه به سیاست‌های اقتصادی دولت برای خروج غیر تورمی از رکود، شاهد سه هفته نوسانات نزولی شاخص بعد از رسیدن به مقاومت 74 هزار و 500 واحد هستیم.
وی افزود: سیاست‌های اقتصادی دولت نظیر تحریک تقاضا، رفع تنگناهای مالی بنگاه‌های تولیدی، ایجاد زیرساخت‌های لازم در نظام بانکی و بازار سرمایه به منظور تجهیز و تخصیص بهینه منابع، بهبود فضای کسب و کار و تسهیل و تشویق صادرات به عنوان راهکاری برای افزایش تقاضای موثر مستلزم گذر زمان هستند و از آنجا که دولت به دنبال تحریک تقاضا به شیوه‌های غیرتورم‌زا است، لذا تاثیر این سیاست‌ها در بهبود، تدریجی است.
وی خاطرنشان کرد: همچنین با راهکارهای دولت برای مدیریت و تسویه بدهی‌ها، سیاست‌های ارزی بر مبنای کاهش نوسانات نرخ ارز و در نهایت زمینه‌سازی برای اجرای برنامه یکسان سازی نرخ ارز تا پایان سال 94، انضباط پولی و کاهش نرخ سود بانکی به همراه کاهش تورم و توسعه بازار سرمایه می‌توان به آینده بازار سرمایه که تابلوی اقتصاد و صنعت می‌باشد امیدوار بود.
این کارشناس بازار سرمایه عنوان کرد:در خصوص روند بازار سرمایه بعد از موج سوم صعودی پرقدرت که تا سطح 89 هزار واحد راهی شد، موج چهارم نزولی فرسایشی آغاز شد و انتهای این موج سطح 69500 واحد بود که در سطح 70 هزار واحد با کمی ملایمت نسبت به 69 هزار و 500 واحد شاخص استارت یک حرکت صعودی را زد و تا مقاومت 74500 واحد حرکت کرد که بعد از درگیری با این سطح نتوانست عبور کند و نوسانات نزولی خود را آغاز کرد.
به گفته ی وی،در حال حاضر محدوده حمایت‌های 73400 تا 73600 و 72400 تا72600 واحد با کمی ملایمت 72100 که بهترین سطح برای حرکت صعودی بعدی است و در صورت حمایت در این سطح و شکست مقاومت 74500 می‌توان به موج پنجم صعودی خوش‌بین بود، همچنین محدوده حمایتی 71600 تا 71800 و 70 هزار واحد و در آخر 69500 واحد، که امید است این حمایت‌ها را شاخص در حال حاضر تجربه نکند.

دسته بندی : تحلیل ها


قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب