شنیده ها از هلدینگ خلیج فارس، توکاریل و خودروسازان

شیرازی
شیرازی
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار شرکت های بورسی

از هلدینگ خلیج فارس خبر می رسد که این شرکت مجوز فروش آزاد ارزهای صادراتی خویش را از بانک مرکزی دریافت کرده است. بر این اساس گفته می شود که در دیدار مدیران این شرکت با رئیس کل بانک مرکزی بر فروش مانده ارزی شرکت با نرخ بازار و با هماهنگی بانک مرکزی تاکید شده است. پیشتر ارزهای صادراتی فارس با نرخ مبادله ای در حسابها شناسایی می گردید. گمانه زنی برای اثرات مثبت این مهم بر سود هلدینگ همچنان ادامه دارد.

دبیر انجمن صنایع پتروشیمی گفت: اخبار مبنی بر کاهش نرخ خوراک گاز مایع، شایعه ای بیش نیست و با توجه به مصوبه مجلس شورای اسلامی هر متر مکعب گاز مایع تا پایان سال جاری با نرخ 13 سنت در دستورکار قرار گرفته است. شایان ذکر است، کاهش نرخ خوراک گاز مایع، تأثیر بسزایی در کاهش هزینه ها و سودآوری شرکت هایی خواهد داشت که بیشترین استفاده را از خوراک گاز مایع برای تولیدات خود دارا می باشند که از آن جمله می توان به پتروشیمی جم و خراسان اشاره کرد.

خودروسازان مجددا تقاضا افزایش قیمت داده اند، خدا می داند که جنگی خواهد شد بین نمایندگان مجلس و خودروسازان
همچنین شنیده شد که خبر افزایش شوینده های مایع تائید شده است. این افزایش به مبلغ ۱۲% خواهد بود و از اول مهر ماه اجرایی خواهد شد. تبریک به سهام داران پاکشو و شگل
همچنین شنیده شده که سود سپرده های بلند مدت به ۱۵% کاهش پیدا خواهد کرد… با این سود چه کسی در بانک پول خواهد گذاشت؟ بانک را خدا رحمت کند
شنیده شده استاندار بوشهر اعلام کرده است پیشنهاد ایجاد منطقه آزاد در بوشهر مورد تصویب کارگروه تخصصی منتخب شورای عالی مناطق آزاد تجاری- صنعتی و ویژه اقتصادی قرار خواهد گرفت.
شنیده شده است وخارزم 10 درصد سیمان سپاهان را در قالب وآذر به سرمایه گذاری غدیر واگذار می کند.
نرخ های جدید اوره نیز بزودی اعلام خواهد شد.
بررسی و اصلاح حجم مبنا و دامنه نوسان معاملات طی جلساتی در شرکت بورس انجام و آزمایش شده، اما هنوز به تصویب نهایی نرسیده است.
در رابطه با تعیین تکلیف خوراک مایع پتروشیمی ها که در حال حاضر به جای گرفتن خوراک با نرخ ۹۰ درصد قیمت فوب خلیج فارس با نرخ ۱۲۰ درصد فوب خلیج فارس خوراک دریافت می کنند نیز عنوان کرد: بحث خوراک مایع پتروشیمی ها نیز در کارگروه کارشناسی با وزارت نفت مطرح و در دست پیگیری بوده و به زودی به نتایج مطلوبی خواهد رسید.
در حال حاضر کارگروهی با نمایندگان مجلس و دولت در مجلس تشکیل شده است که قرار است در این کارگروه نرخ خوراک پتروشیمی ها در بودجه جدید بر مبنای فرمول تعیین شده و نرخ های ثابتی همچون ۱۳ یا ۱۵ سنت دیگر مطرح نشود.
برای سنگ معدنی ها نیز فقط صحبت از حقوق دولتی بوده و قرار است صحبتی از بهره مالکانه نباشد. همچنین این قوانین به نحوی تعیین شوند که برای چندین سال ثابت بوده و با اتکای بر آن سرمایه گذاران بتوانند تصمیم گیری کنند.

تسهیلات مسکن روستایی ۱۵ میلیون تومان شد
شایعاتی از فروش املاک مازاد خاور به بانک پارسیان جهت تهاتر بدهی شنیده می شود. اگر واقعبت داشته باشد می تواند خبر خوبی باشد.
شنیده شده دولت بانک صنعت و معدن را ملزم به واگذاری اموال کرده که ظاهراً واگذاری شیران در صدر این لیست قرار دارد.
با توجه به افزایش قیمت آلومنیوم در بورس کالا و افزایش قیمت های جهانی و رشد دلار شایعاتی مبنی بر تعدیل مثبت فایرا به گوش می رسد. وتوصا هم از فروش بلوک فایرا منصرف شد. به نظر می رسد مصرف الومینیوم به دلیل فعال شدن نیروگاه سازان رشد داشته است.
شنیده می شود کفرا طرح توسعه فرآوری مواد اولیه را در برنامه خود قرار داده است که طبق برخی شنیده ها قرارداد ساخت ساختمان آن انجام شده و در مرحله خاک برداری قرار دارد.
 زمزمه هایی مبنی بر بارگیری موجودی سیمان بندر امام به سمت عراق و شارجه وجود دارد. .
 شنیده شده غگل به زودی برنامه افزایش ۲۵۰ درصدی از محل مطالبات و آورده نقدی را به مجمع فوق العاده می برد.
شنیده ها حاکی از افزایش 12% قیمت روغن پایه دارد
شنيده ميشود وپترو در نظر دارد 160 ميليارد ذخيره بابت پلوله را آزاد كند كه اين امر منجر به رشد پلوله در مقطع كوتاه مدت خواهد شد.
از توکاریل خبرهایی به گوش می رسد مبنی بر بستن قراردادی جدید با فولاد هرمزگان برای حمل بار که می تواند باعث تعدیل عایدی 20% در سهم گردد.

شنیده می شود که ایران دارو با فرض رسیدن به بودجه تولید و فروش پیش بینی شده تا پایان سال و فروش مابقی محصولات در ماه های اتی با نرخ های واقعی سه ماهه اول و با فرض عدم تغییر بهای تمام شده می تواند سود هر سهم را افزایش دهد.

بترانس به واسطه افزایش میزان تولید و رشد سود شرکت های زیر مجموعه می تواند شرایط بهتری را نسبت سال گذشته تجربه کند اما عدم فروش شرکت باعث شده تا بازار نسبت به بازار فروش محصولات این شرکت با تردید رفتار کند. البته شنیده می شود دلیل فروش ضعیف شرکت به دلیل ایجاد شرایط برای فروش ترانسفورماتور ها در قیمت های بالاتر می باشد.

وساخت
گفته می شود این نماد اینبار جهت تعدیل مثبت ناشی از فروش بلوک سنوین بسته شده است

از لیزینگ صنعت و معدن (ولصنم) شنیده شده شرکت برنامه افزایش سرمایه را در دستور کار خود قرار داده اما درباره میزان و محل آن هنوز خبری انتشار نیافته است. از طرف دیگر گفته شده این شرکت با احتمال تعدیل مثبت عایدی همراه می باشد.

بانک سپه
 پروژه‌ای به ارزش 480 میلیون یورو از محل تسهیلات فاینانس چین برای احداث پتروشیمی به مرحله عقد قرارداد رسیده و مرحله اول گشایش اعتبار آن انجام شده است

دسته بندی : تحلیل ها

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب