خلاصه اخبار بورسی سه‌شنبه 11 شهریور / بازاری کم حجم و کم رونق

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
بازار خسته کننده بورس

شاخص کل بورس امروز 107 واحد کاهش پیدا کرد و به رقم 72،232 واحد رسید . نمادهای مپنا با 21 واحد ، خودرو با 19 واحد و وبملت با 15 واحد بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل بورس گذاشتند. ارزش معاملات در این بازار به رقم 127.6 میلیارد تومان رسید نمادهای ومعادن با 4.8 میلیارد تومان و خودرو با 4.2 میلیارد تومان بیشترین ارزش معاملات را از ان خود کردند.

در بازار فرابورس شاخص ایفکس 5.5 واحد صعود کرد و به رقم 811 واحد رسید . نمادهای مارون، جم و خراسان بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس گذاشتند . ارزش معاملات در این بازار به رقم 34.3 میلیارد تومان رسید .

امروز نیز بازار را کم حجم و کم رونق مشاهده کردیم. هر چند امید داشتیم در اولین روز پس از عرضه اولیه ثرود بازار با دیگر روند خود را پیدا کند ولی اتفاق خاصی نیفتاد و بازار امروز نیز روی خوشی به سهامداران نشان نداد. آنچه مسلم است آن است که دولت عزم جدی برای خروج از رکود دارد و تمام برنامه هایش را برای این منظور تنظیم کرده است دولت در اولین گام برای اعتماد سازی به مردم وعده کاهش تورم را داده بود  همان طور که مستحضرید این امر محقق شده است . امیدواریم بار دیگر با اطمینانی که مردم در مورد برنامه های اقتصادی به دولت می کنند شاهد بازگشت رونق و تولید به اقتصاد ایران باشیم .

از مهم ترین اهداف دولت در زمینه تولید نیز تشویق بنگاه های تولیدی است که به دلایل مختلف از جمله افزایش چند برابری قیمت دلار متضرر شدند و تا مرز تعطیلی پیش رفتند. در همین رابطه امروز شنیدیم که، معاون وزير صنعت ، معدن و تجارت بیان داشت: ده هزار ميليارد تومان تسهيلات براي واحد هاي توليدي اختصاص خواهد یافت، اين تسهيلات براساس تحقيقات ميداني دقيق براي واحدهاي تعطيل شده و واحدهاي  کمتر از  50 درصد ظرفيت  توليد خود فعاليت مي کنند  اختصاص يافته است  که با تصويب هيات دولت و به دستور رئيس جمهور به اينگونه از صاحبان صنايع پرداخت خواهد شد .  وي با اشاره به وجود 81 هزار واحد صنعتي در کشور افزود : با تزريق اين تسهيلات به صنايع 193 هزار اشتغال از دست رفته احيا خواهد شد .

برای فردا بازار را همچنان کم رونق پیش بینی می کنیم و با توجه به انکه شاخص از مرز 72،500 واحد گذشته است با توجه به گفته تحلیل گران تکنیکال، حمایت بعدی شاخص در محدوده 70 هزار واحد خواهد بود.

مهم ترین اخبار اقتصادی

وزیر اقتصاد، با بیان اینکه معنای رکود این است که از ظرفیت موجود به نحو کامل استفاده نمی شود، اظهار داشت: در این شرایط سرمایه گذاری جدید دغدغه اولیه ما نیست و تا وقتی که از رکود خارج نشویم تنها اولویت ما تأمین سرمایه در گردش است . وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: برای خروج از رکود لازم است مشکل محدودیت منابع مالی جبران شود و تا زمانی که از رکورد خارج نشویم، اولویت ما تأمین سرمایه در گردش بنگاه ها است . وزیر اقتصاد ادامه داد: با وجودی که وابستگی اقتصاد به درآمدهای نفتی در هشت سال گذشته افزایش یافت اما اکنون یکی از بزرگترین محدودیت هایی که با آن مواجه ایم و زمینه ساز رکود شدید در کشور شده کمبود منابع مالی است.

وی تصریح کرد: برای خروج از رکود و برگرداندن تولید به میزان قبل، لازم است مشکل محدودیت منابع مالی جبران شود، هرچند نقش نظام بانکی در این زمینه عمدتاً تأمین سرمایه در گردش و تأمین مالی بنگاه های کوچک و متوسط است . وزیر امور اقتصادی و دارایی خطاب به مدیران بانکی پیشنهاد کرد: تسهیلات به پروژه هایی اعطا شود که از توجیه فنی و اقتصادی لازم برخوردار باشند.

“در خبری دیگر، علی عسکری” در خصوص معافیت مالیاتی واحدهای تولیدی انتقالی به شهرک های صنعتی گفت: کسانیکه از شهرهای بزرگ به شهرک های صنعتی منتقل شدند باید مجوز انتقال از وزارت صنعت،معدن و تجارت را دریافت کرده و به نظام مالیاتی اعلام می کردند در این صورت از معافیت مالیاتی برخوردارند . وی افزود:اما واحد های تولیدی که خوسرانه و بدون اطلاع شهرداری و وزارت صنعت منتقل شده اند به دلیل رعایت نکردن اصول کار و هماهنگی لازم، مشمول معافیت نیستند.این در حالی است که اخیرا مذاکراتی با وزارت صنعت،معدن و تجارت انجام شده و راه حلی برای شهرک های صنعتی در نظر گرفته شده است تا مشکلات آنها برطرف شود .

در مورد اعلام زمان حذف صفرها از پول ملی شنیدیم، رئیس کل بانک مرکزی از اجرایی شدن حذف ۳ تا ۴ صفر پول ملی پس از تک رقمی شدن نرخ تورم خبر داد و گفت: برخی استانها در ارائه لیست تولیدکنندگان نیازمند تاخیر دارند . ولی‌الله سیف رئیس کل بانک مرکزی در حاشیه نشست استانداران سراسر کشور در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که آیا از زمان تصویب طرح خروج غیرتورمی از رکود تسهیلاتی به واحدهای تولیدی داده‌اید؟ گفت: نظام بانکی هر روز پرونده‌های تسهیلاتی فراوانی را تصویب می‌کند و در این راستا اقدامات لازم را انجام می‌دهد، اما وجود پیش‌نیازها لازم است تا این روند سرعت بیشتری بگیرد .

در پایان لازم به ذکر است، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار از راه اندازی سامانه پس از معاملات در شرکت سپرده گذاری مرکزی، عرضه فیزیکی نفت کوره، سلف نفت کوره و انتشار گواهی ظرفیت در بورس انرژی، گواهی سپرده کالایی در بورس انرژی، راه اندازی اوراق رهنی و انتشار شاخص های جدید در بورس و فرابورس خبر داد . علی صالح آبادی در نشست خبری، افزود : با هماهنگی‌های لازم سامانه پس از معاملات در اواخر مهر افتتاح می شود . وی اضافه کرد : سیستم سپرده گذاری فعلی مربوط به سال 73 بود و این سامانه جای سامانه قبلی را می گیرد و از ابتدای سال 94 سامانه فعلی کنار خواهد رفت

مهم ترین اخبار سیاسی

روز گذشته نخستین د‌ید‌ار کاترین اشتون و محمد‌جواد‌ ظریف، پس از پایان د‌ور پیشین مذاکرات د‌ر وین، برای د‌ستیابی به توافقی جامع د‌ر بروکسل انجام شد‌. محمد‌جواد‌ ظریف، وزیر خارجه ایران، به همراه عباس عراقچی و مجید‌ تخت‌روانچی، از اعضای ارشد‌ تیم مذاکره‌کنند‌ه با گروه 1+5 بر سر برنامه هسته‌ای، بامد‌اد‌ روز د‌وشنبه اول سپتامبر برای د‌ید‌ار با کاترین اشتون، هماهنگ‌کنند‌ه طرف‌های مذاکره با تهران، به بروکسل، پایتخت بلژیک رفتند‌ تا طی گفت‌وگوهای د‌وجانبه، محورهای اصلی مذاکرات برای رسید‌ن به توافق جامع هسته‌ای مشخص شود‌. ظریف و اشتون همچنین ناهار کاری مشترک صرف کرد‌ند‌ . از د‌یگر سو، ظریف علاوه بر کاترین اشتون با هرمن ون رومپوی، رئیس شورای اروپا نیز د‌ید‌ار کرد‌ و طی آن د‌و طرف د‌رباره آخرین تحولات بین ‎المللی، منطقه ‎ای و روند‌ همکاری‌ها و ارتباطات ایران و اتحاد‌یه اروپا گفت‌وگو کرد‌ند‌. ظریف و رومپوی، مساله تروریسم، افراطی‌گری و تهد‌ید‌ات رو به گسترش آن و همچنین مذاکرات هسته‌ای د‌ر این مذاکرات را مورد‌ بررسی و تباد‌ل‌نظر قرار د‌اد‌ند‌ .

د‌ر شرایطی که قرار بود‌ د‌ر د‌ید‌ار ظریف و اشتون د‌ر بروکسل، زمان د‌قیق د‌ور بعد‌ی مذاکرات ایران و ١+٥ د‌ر نیویورک تعیین شود‌، اما پیش از این نشست، مایکل مان، سخنگوی اشتون د‌ر صفحه توئیتر خود‌، ضمن اعلام د‌ید‌ار اشتون و ظریف د‌ر رابطه با تاریخ برگزاری نشست نیویورک تاکید‌ کرد‌: «از آنجا که هنوز د‌قیقاً مشخص نیست د‌ر نشست نیویورک چه اتفاقاتی برای مذاکرات هسته‌ای خواهد‌ افتاد‌، بنابراین تاریخ د‌قیق نشست نیویورک مشخص نشد‌ه است» . همچنین قرار است ظریف بعد‌ از بروکسل به ايتاليا و لوکزامبورگ برود‌ و روز چهارشنبه نیز به د‌عوت خانم فد‌ریکا موگرینی همتای ایتالیایی ‎اش که به تازگی به‌عنوان جانشین کاترین اشتون انتخاب شد‌ه است سفری به ایتالیا خواهد‌ د‌اشت.

قرار است وزیر امور خارجه ایران د‌ر این سفر با مقامات ایتالیا از جمله خانم موگرینی گفت‌وگوهایی د‌اشته باشد‌ . از د‌یگر سو روز یکشنبه مذاکرات فنی ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی د‌ر تهران به منظور بررسی راهکارهای اجرای د‌و  گام باقی ماند‌ه از توافق 30 ارد‌یبهشت ماه برگزار شد‌ و به احتمال زیاد‌ نشست آتی بین ایران و آژانس به پس از برگزاری نشست شورای حکام و مجمع عمومی سازمان ملل موکول می ‎شود‌.

در پایان لازم به ذکر است، وزیر خارجه ایتالیا روز دوشنبه در نخستین اظهارات خود به عنوان جانشین کاترین اشتون در مسوولیت سیاست خارجی اتحادیه اروپا و در آستانه سفر محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران به کشورش در گفت وگویی با روزنامه ایتالیایی «کوریره دلاسرا» نسبت به رسیدن به یک توافق جامع میان ایران و 1+5 در خصوص برنامه هسته ای صلح آمیز تا ماه نوامبر 2014 ابراز امیدواری کرد . فدریکا موگرینیˈ وزیر خارجه ایتالیا در نخستین اظهارات خود پس از انتخاب شدن به عنوان مسوول جدید سیاست خارجی اتحادیه اروپا ابراز امیدواری کرد تا ماه نوامبر ۲۰۱۴ توافق جامع هسته ای با ایران بدست آید .

فلزات اساسی، دلار و سکه

در بازار های جهانی، قیمت فلزات اساسی مس 6966 دلار ، آلومنیوم 2082 دلار، سرب 2230 دلار و روی 2350 دلار برای هر تن بود. دلار امروز در محدوده 3140 تومان و سکه به قیمت 935 هزار تومان رسید.

در گروه های مختلف چه خبر بود؟

در گروه تجهیزاتی،  فاذر پس از برگزاري مجامع عمومي فوق العاده و عادي بطور فوق العاده مبني بر انتخاب اعضاي هيات مديره امروز در قیمت 2125 ریال بازگشایی شد .

در این گروه امروز مپنا با فشار فروش مواجه شد و به قیمت 674 تومان رسید . معمولا روند حرکتی مپنا و شاخص از هم پیروی می کند . فاراک نیز در این گروه به قیمت 457 تومان رسید و با صف فروش به کار خود خاتمه داد .

در گروه ساختمانی امروز نماد ثرود که روز گذشته برای اولین بار وارد بازار فرابورس شده بود با اقبال خوبی همراه شد و در نهایت با صف خرید سنگین به کار خود خاتمه داد .

شرکت ساختمانی آ.س.پ در جدیدترین گزارش پیش بینی منتهی به 94/06/31 خود ، سود هر سهم شرکت را مبلغ 198 ریال پیش بینی نموده است که در مقایسه با سال مالی قبل با افزایش 5 درصدی همراه بوده است همچنین فروش شرکت مبلغ 37 میلیارد تومان ، سود عملیاتی شرکت 17 میلیارد تومان و هزینه های مالی نیز 671 میلیون تومان اعلام شده اند شرکت علت افزايش چشمگير سرفصل هزينه هاي مالي سال مالي 94 نسبت به سال مالي 93 را عدم تسهيم هزينه هاي تسهيلات دريافتي به بهاي تمام شده پروژه ها در سال 94 اعلام نموده است.

نماد معاملاتي وساخت با توجه به تعديل مثبت 37.5 درصدی پيش بيني درآمد هر سهم سال مالي منتهي به 1393/06/31، در قیمت 3049 ریال بازگشایی شد.

در گروه خودرویی و قطعه ساز، شرکت ايرکا پارت صنعت (کاربراتور ايران) در جدیدترین گزارش ( حسابرسی شده ) شرکت سود هر سهم منتهی به 93/12/29 را مبلغ 730 ریال اعلام نموده است که نسبت به گزارش قبلی ( حسابرسی نشده ) با افزایش 11 درصدی همراه بوده است . بهای تمام شده شرکت با کاهش 6 درصدی مبلغ 30 میلیارد تومان گزارش شده است همچنین سود عملیاتی شرکت مبلغ 7 میلیارد تومان اعلام شده است که نسبت به گزارش قبلی با افزایش 10 درصدی رو به رو بوده است .

در خبری مربوط به این گروه شنیدیم،در ساخت یک خودرو تنها 60 درصد از قیمت ها ی اعلام شده نصیب خودروسازان می شود و مابقی آن که 40 درصد می باشد عاید نهادهایی غیر از خودروسازان می گردد .  دبیر انجمن خودروسازان ، ضمن بیان مطالب فوق اظهار داشت: آخرین افزایش قیمت اعمال شده برای خودرو مربوط به 16 ماه پیش می باشد و پس از این مدت خودروسازان افزایش 5.5 درصدی قیمت خودرو از شورای رقابت را خواستار بودند و با توجه به اینکه رییس جمهور مخالف افزایش قیمت ها بود؛ در نهایت افزایش حدود 3.5 درصدی در دستورکار قرار گرفت .  احمد نعمت بخش در پاسخ به سوالی، مبنی بر اینکه چرا دولت برای کاهش قیمت خودر میزان تعرفه های دریافتی خود را کاهش نمی دهد؟ افزود: تعرفه های دریافتی دولت از خودروسازان در ردیف اساسی تأمین بودجه کشور قرار گرفته است و با توجه به اهمیت آن، کاهش تعرفه دریافتی دولت منطقی نمی باشد .

در گروه خودرویی امروز جو منفی حکم فرما شده بود . خودرو امروز نزدیک به 18 میلیون از سهامش معامله شد و در نهایت به قیمت 239 تومان رسید. سایر نمادها در این گروه ، جز خمحور و خریخت که با صف خرید همراه بودند در محدوده قرمز رنگ خود معامله شدند.

گروه لبنی و غذایی ، با اقبال خوبی همراه شدند و اکثر نمادها با صف خرید به کار خود خاتمه دادند. در این گروه ،شرکت شوکو پارس اعلام نموده است قصد دارد سرمایه خود را از مبلغ 6 میلیارد ریال به مبلغ 36 میلیارد ریال لفزایش دهد که این افزایش سرمایه 462 درصدی ( معادل 30 میلیارد ریال ) از محل سود انباشته شرکت می باشد . همچنین شرکت هدف از افزایش سرمایه را اصلاح ساختار مالی عنوان کرده است .

غصینو تصمیم دارد سرمایه خود را از مبلغ 420 میلیارد ریال به مبلغ 500 میلیارد ریال برساند که این افزایش سرمایه 80 میلیارد ریالی ( معادل 19 درصد ) از محلی سود انباشته شرکت می باشد.

شرکت لبنيات کالبر در جدیدترین گزارش 3 ماهه خود سود هر سهم منتهی به 93/012/29 شرکت را مبلغ 222 ریال پیش بینی نموده است که نسبت به گزارش قبلی بدون تعدیل گزارش شده است همچنین شرکت در دوره 3 ماهه خود به ازای هر سهم 37 ریال زیان شناسایی نموده است . ضمنا شرکت اعلام نموده است که درآمد حاصل از سرمايه گذاري هاي پيش بيني شده به مبلغ 699ر47 ميليون ريال (معادل 86 درصد سود خالص دوره و به ازاي هر سهم 190 ريال) عمدتاً ناشي از سود شرکت هاي فرعي غيربورسي (عمدتاً صنايع بسته بندي نصرگستر اراک) مي باشد.

در پایان لازم به ذکر است مشاور مدیر عامل صنایع شیر ایران با بیان اینکه اینکه صنعت شیر کشور تاکنون هیچگونه تعهدی برای خرید شیر خام به قیمت 1440 تومان نداده است، گفت: در صورت خرید شیر خام به قیمت 1440 تومان، دولت باید با افزایش قیمت 35 درصدی فراورده‌های لبنی موافقت کند که تنها با 15 درصد آن موافقت شده است . حسین چمنی در پاسخ به ادعای رئیس هیات مدیره انجمن گاوداران تهران مبنی بر تخلف کارخانجات لبنی در قیمت خرید شیر خام گفت: تخلف در مقابل تعهد و بخاطر عدم انجام آن رخ می دهد .

در گروه سیمانی ، خبری داشتیم در مورد سیدکو، عرضه اولیه 10 درصد از سهام شرکت سرمایه گذاری و توسعه صنایع سیمان در بازار بورس در حالی از ماه های گذشته میان فعالان بازار سرمایه زمزمه می شد که این امر تاکنون محقق نگردیده است .  در همین ارتباط، مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری و توسعه صنایع سیمان عنوان کرد: در پی تمدید مهلت انجام عرضه اولیه 10 درصد از “سیدکو” انتظار می رود این امر طی مهر یا آبان ماه امسال اجرایی شود. این در حالی است که زمان دقیق عرضه اولیه به نظر سهامدار اصلی یعنی شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی بستگی دارد .

در این گروه، نماد معاملاتي شركت سيمان شرق با توجه به تعديل پيش بيني درامد هر سهم، امروز متوقف شد.

در گروه پالایشگاهی که روز گذشته شرانل با توجه به تعديلات با اهميت براي سال مالي منتهي به 29/12/1393، متوقف شد. امروز نیز شسپا و شبهرن نیز با اقبال خوبی همراه شدند زمزمه های افزایش نرخ روانکارها باعث استقبال به این نمادها شده است .

در خبری مربوط به این گروه شنیدیم که ،عباس کاظمی درباره آخرین بهره برداری از مجتمع های جدید بنزین سازی در پالایشگاه های نفت کشور، گفت: در حال حاضر ظرفیت تولید بنزین ایران به 63 میلیون لیتر در روز رسیده است .  مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران با اعلام اینکه تا بهار سال آینده چهار طرح جدید به منظور افزایش ظرفیت تولید بنزین در مدار بهره برداری قرار می گیرد، تصریح کرد: بر این اساس مجتمع بنزین سازی پالایشگاه نفت اصفهان تا بهمن ماه و واحد آلکیلاسیون و مجتمع بنزین سازی پالایشگاه نفت آبادان تا آبان ماه امسال راه اندازی خواهند شد . 

معاون وزیر نفت همچنین با تاکید بر اینکه با توجه به روند عملیات اجرایی مجتمع بنزین سازی پالایشگاه نفت بندرعباس هم تا بهار سال آینده به تولید بنزین با استاندارد یورو 4 خواهد رسید، اظهار داشت: همچنین تا اواسط سال آینده اولین فاز پالایشگاه ستاره خلیج فارس راه اندازی خواهد شد .  این مقام مسئول با یادآوری اینکه با راه اندازی سه مجتمع جدید بنزین سازی ظرفیت تولید بنزین کشور از مرز 70 میلیون لیتر عبور می‌کند، تبیین کرد: در مجموع با بهره برداری از سه مجتمع بنزین ساز پالایشگاه‌های موجود و پالایشگاه خلیج فارس ظرفیت تولید بنزین ایران به بیش از100 میلیون لیتر در روز افزایش می یابد .  کاظمی با بیان اینکه در سال 94 مرحله اول پالایشگاه ستاره خلیج فارس با ظرفیت تولید 12 میلیون لیتر بنزین با استاندارد یورو 5 راه اندازی خواهد شد، در خصوص وضعیت توزیع بنزین با استاندارد یورو 4 در کلانشهرهای کشور، توضیح داد: هم اکنون بنزین یورو 4 در کلانشهر تهران، کرج، اراک و تبریز عرضه می شود .

در گروه سرمایه گذاری چندی است که نماد وبیمه با اقبال خوبی همراه شده است، عده ای صحبت از سفته بازی روی این سهم می زنند. ولی آنچه در این بین اهمیت دارد ان است که 2 سهام دار عمده یعنی صندوق بازنشستگی بیمه ایران و شرکت سرمایه گذاری و توسعه گل گهر مشغول به خریداری این سهم می باشند . برای مثال روز گذشته سرمایه گذاری و توسعه گل گهر 280 هزار از سهم وبیمه را خریداری کرده است . در مورد آخرین تغییرات صورت پرتفوی وبیمه لازم به ذکر است که سهم مذکور تعداد 1،260،000 از سهام سنگ اهن گل گهررا در مرداد ماه به قیمت هر سهم 6532 ریال خریداری کرده است و تعداد 29،069 سهم فولاد مبارکه را به قیمت 2012 ریال واگذار کرده است . همچنین در پایان لازم به ذکر است که شرکت در 9 ماهه واقعی منتهی به خرداد 93 برای هر سهم مبلغ 61 ریال سود شناسایی کرده است.

در گروه پتروشیمی نیز روند معاملات همچنان کم حجم بود امروز در مورد فارس خبری شنیدیم که این شرکت مجوز فروش آزاد ارزهای صادراتی خویش را از بانک مرکزی دریافت کرده است .

سایر نمادها :

شرکت کوير تاير  در جدیدترین گزارش 6 ماهه خود سود هر سهم منتهی به 93/012/29 شرکت را مبلغ 3850 ریال پیش بینی نموده است که نسبت به گزارش قبلی با تعدیل مثبت 31 درصدی همراه بوده است همچنین شرکت در دوره 6 ماهه خود موفق به تحقق 48 درصد از این پیش بینی به مبلغ 1866 ریال شده است . دلايل عمده تعديلات مساعد ناشي ازبرآورد کاهش نرخ خريد ومصرف مواد اوليه،کاهش هزينه هاي مالي به دليل عدم اخذ تسهيلات مالي از بانک سپه، بخشودگي جرائم ديرکرد ناشي از تسويه بدهي ارزي به بانک صنعت ومعدن و تعديلات نا مساعد ناشي از برآورد کاهش حجم فروش محصولات و احتساب ذخيره ماليات عملکرد شرکت مورد رسيدگي مي باشد. همچنین شرکت اعلام نموده است که هيئت‌مديره در نظر دارد به ازاي هر سهم مبلغ 2.915 ريال را جهت تقسيم بين صاحبان سهام به مجمع عمومي عادي ساليانه سال مالي 93 پيشنهاد نمايد

شرکت کمباین سازی در نظر دارد سرمایه خود را از مبلغ 519 میلیارد ریال به مبلغ 1723 میلیارد ریال افزایش دهد که این افزایش سرمایه 1203 میلیارد ریالی ( معادل 231 درصد ) از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی های شرکت می باشد.

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: آخرین اخبار بورس تهران, اخبار بورس تهران هر روز, اخبار بورس را در بورسینس بخوانید, بازار بورس کم حجم و کم رونق, تاثیر منفی بر شاخص کل بورس, چکیده روزانه اخبار بورس تهران, خلاصه اخبار بورسی, زمان حذف صفرها از پول ملی, مهم ترین اخبار بورسی

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب