نگاهی به بازدهی صندوق‌های سرمایه‌گذاری / صندوق‌های سودآور را بشناسید

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
صندوق سرمایه گذاری

به گزارش بورسینس به نقل از (ایسنا)،گرچه بورس تهران این روزها در مدار نزولی در حال حرکت بوده و هر روز بازدهی منفی خود را افزایش می دهد که در این میان برخی صندوق های سرمایه گذاری میزان بازدهی مثبت خود را افزایش داده و سود هر چند ناچیزی را دوران رکود بورس نصیب همراهان خود کرده اند .

بر این اساس از میان 77 صندوق سرمایه‌گذاری فعال در سهام، صندوق های مشترک یکم سامان، دیدگاهان، فیروزه موفق، نقش جهان ، نوین نیک و همیان سپهر از صندوق هایی بودند که بازدهی مثبتی را در زمان رکود بازار نصیب سرمایه گذاران کرده اند .

این در حالی است که صندوق های سرمایه گذاری دماسنج،نواندیشان و افق به ترتیب با بازدهی منفی 10 ،8.6 و 8 درصدی را نصیب کرده و بدترین عملکرد یکماه اخیر را به خود اختصاص دادند .

اما از میان صندوق‌های سرمایه گذاری مختلط تنها صندوق آسمان خارومیانه با کسب بازدهی 4 درصدی بیشترین بازدهی را از بین 8 صندوق کسب کرده و در صدر جدول ایستاده است؛ صندوق های کوثر،پارس،آرمان اندیش و مشترک آرمان شهر زیان 3.4 تا 2 درصدی را نصیب همراهان خود کردند .

در این میان، صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت بیشترین بازدهی را نصیب سهامداران خود کردند به طوری که از میان این صندوق ها ،صندوق‌های ارمغان ایرانیان، لوتوس پارسیان،ارزش آفرینان دی،امین انصار،امین سامان،امین ملت،محبان نینوا،امین شهر،سپهر تدبیرگران و نوین سامان بازدهی 1.5 تا 2 درصدی را در یکماه اخیر کسب کردند و 12 صندوق دیگر نیز با کسب بازدهی مثبت در رتبه های بعدی قرار گرفتند .

در این میان 6 صندوق با درآمد ثابت بازدهی منفی کسب کردند به طوری که صندوق نوین بانک مسکن با زیان 3.4 درصدی در قعر جدول این گروه ایستاده است.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: در کدام صندوق سرمایه گذاری کنیم, صندوق سرمایه گذاری, صندوق سرمایه گذاری پربازده, صندوق‌های سرمایه گذاری مختلط

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب