نوسان گیران بورس را مثبت کردند

شیرازی
شیرازی
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار مهم بورس سهام

بورس تهران در معاملات سومین روز هفته به روند صعودی اما ناچیز خود ادامه داد و با فعالیت نوسان گیران رشد 14 واحدی شاخص را تجربه کرد.

به گزارش بورسینس به نقل از ایسنا، معاملات بورس تهران در حالی به پایان رسید که بازارگردانی و تداوم فعالیت نوسان گیران در برخی گروه ها منجر به ادامه روند صعودی اما ناچیز بورس شد. به این ترتیب در حالی در بورس تهران روند آرام و توام با احتیاط و نگرانی در جریان است که همچنان سایه کاهش قیمت نفت و رکود اقتصادی و نیز کمبود نقدینگی در این بازار سنگینی می کند.

از سوی دیگر با وجود نزدیک شدن به زمان اجرای برجام و همچنین تلاش‌ها برای کاهش نرخ سود بانکی همچنان معاملات سهام با بی میلی و بی رغبتی دنبال می شود و بورس در محدوده زیان قرار دارد.

این فضا موجب شده است تا سهم های کوچک و تک سهم بازار همچون شرکتهای قندی مورد توجه اهالی تالار شیشه ای قرار بگیرند و با رشد قیمت خود زمینه رشد ناچیز بورس را فراهم کنند به طوری که در معاملات امروز تالار حافظ شاخص بورس رشد 14 واحدی را تجربه کرد و به کانال 61 هزار و 469 واحد رسید.

امروز همچنین نمادهای بانکی مورد توجه سهامداران قرار گرفتند به طوری که شرکتهای بانک انصار، بانک پاسارگاد، پتروشیمی جم و بانک ملت بیشترین تاثیر را در رشد بورس گذاشتند و شرکتهایی همچون غدیر، نفت و گاز پارسیان، فولاد مبارکه و ایران خودرو زمینه منفی شدن شاخص را فراهم کردند.

در معاملات روز دوشنبه 8 دیماه 94 همچنین تقاضای خرید برای شرکتهای کنتور سازی، لوله و ماشین سازی ایران و قند قزوین تقویت شد و شرکتهای تهران شیمی، دارویی سبحان و سیمان اصفهان نیز از تقاضای فروش برخوردار شدند.در مجموع در تالار شیشه ای امروز 553 میلیون سهم به ارزش 907 میلیارد تومان داد و ستد شد و ارزش بازار سرمایه به 265 هزار میلیارد تومان رسید.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب