حال و هوای بازار بورس امروز شنبه 22 شهریور

شیرازی
شیرازی
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
سقوط شاخص بورس

یک بازار منفی و کم حجم دیگر را امروز شروع کرده ایم، حجم معاملات بسیار پایین و تعداد سهام مثبت بسیار کم است، تعداد نمادهای صف خریدی نیز به تعداد انگشتان دست نمی رسد. البته پیش بینی این چنین بازاری در این هفته دور از انتظار نبود. این هفته، هفته تسویه خریدهای اعتباری سالیانه کارگزاری ها و شرکت های سرمایه گذاری است، امیدواریم بازار از این هفته جان سالم به در ببرد. در این بازار سهمی مانند سمگا بدون شفاف سازی بالا می رود و دلیل رشد آن بواقع مشخص نیست ولی سهام بنیادی بازار هر روز منفی میخورند و کسی هم نیست که پاسخگوی این وضعیت پیش آمده باشد. بازار هر هفته بر روی یک صنعت آن هم صنعتی کوچک است و هفته دیگر همان صنعت منفی. در گروه معدنی و ذغال سنگی تنها کطبس و کمنگنز هستند که مثبت می باشند آن هم با حجم کم ، در اخبار مرتبط با این گروه وزیر صنعت، معدن و تجارت در نشست با 16 شرکت تولیدکننده و کنستانتره سنگ‌آهن با تاکید بر ضرورت فعالیت این واحدها در تکمیل زنجیره تولید تا استحصال فولاد اظهارامیدواری کرد با فعالیت بیشتر، کمبودها جبران شده و به اهداف تعیین شده برسیم.

در خبری داشتیم که سازمان خصوصی سازی اعلام کرده 99.99 درصد از سهام شرکت سنگ آهن شرق ایران به قیمت پایه هر سهم 71 هزار و 848 ریال در آخرین هفته شهریور امسال در بازار فرابورس عرضه می شود. در روانکارها تنها شسپا است که مثبت معامله می شود تحلیل بنیادی کامل این سهم امروز بر روی سایت قرار گرفته است، در لاستیک سازی ها دو نماد پدرخش و پکویر مثبت هستند و دلیل آن نیز حرکت برخی گروه های خاص بر روی این نمادها است.

رمپنا در کمال ناباوری در آستانه صف فروش قرار گرفته است در اخبار مرتبط با این گروه داشتیم که ساخت دومین نیروگاه بزرگ برق بادی ایران با ظرفیت تولید نزدیک به 500 مگاوات برق بادی در چهار منطقه بادخیز استان خراسان رضوی آغاز شد . اکثر غذایی ها که در روز چهارشنبه صف خرید بودند امروز عمدتاً با صف فروش همراه هستند اکثر آنها همچون غشاذر و غشصفا در 3 ماه ابتدای سال با نرخ های کمتری نسبت به بودجه محصولات خود را فروخته اند، در اخبار مرتبط با این گروه رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی گاوداران با بیان اینکه ۲۰ میلیارد تومان یارانه شیر خام برای فصل بهار طلب دامداران بوده است، گفت: دولت باید مابه‌التفاوت نرخ شیر خام را در سه ماهه دوم سال یعنی از تیر تا شهریور ۹۳ نیز بپردازد.

در گروه محصولات شیمیایی برخی نمادها همچون شفن و شکلر با صف خرید کار خود را دنبال می کنند ، دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی با اشاره به آغاز سقوط قیمت محصولات پتروشیمی ایران در بازار جهانی پس از کاهش بهای جهانی نفت، اعلام کرد: حجم صادرات محصولات پتروشیمی به کشورهای اروپایی در حال افزایش است. در بیمه ای ها نیز خبر خاصی نیست و به جز میهن و پارسیان که مثبت هستند بقیه نمادها منفی معامله می شوند.

در گروه بانکی که وپست همچنان صف خرید است و وزمین نیز مثبت معامله می شود، معاون اقتصادي بانک مرکزي با تاکيد بر اينکه بانک مرکزي در تعيين نرخ سود، خود را محدود به تورم نقطه به نقطه نمي کند، تصريح کرد: درتعيين نرخ سود به همه شاخص هاي تورم مانند تورم ميانگين، تورم نقطه به نقطه و تورم ماهانه توجه مي کنيم. خودرویی ها و قطعه سازان نیز که یک پارچه منفی هستند و خاذین تنها نماد مثبت گروه است، خپارس هم که حق تقدم هایش تبدیل به سهم شده اند و با فشار فروش بالا روبه رو است.

فقط در پایان می توانیم بگوییم این هفته و با این بازار خدا به خبر کند….

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب