شنیده ها و شایعات بازار یکشنبه 23 شهریور

شیرازی
شیرازی
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
شنیده ها و شایعات

شنیده ها و شایعات

واتی

شنیده هاحاکی از مهیا شدن شرایط واتی برای رشد از منظر تکنیکالی است، قیمت سهم در محدوده 50 درصدی ناو آن است. خبر افزایش سرمایه واتی نیز به زودی به بازار میرسد . شاید برای نوسان واتی از شیران قوی تر باشد .

دامین

شنیده ها حاکی از ارسال مدارک و مستندات افزایش سرمایه 480 درصدی دامین از محل تجدید ارزیابی به سازمان حکایت دارد..

می گویند دلیل صف فروش سنگین 36 میلیونی خپارس تبدیل افزایش سرمایه به سهم و قابلیت فروش آن است.

خودرویی ها

آمار تولید بالای خودروسازان و مشکل فروش آنها می تواند خبر خوبی برای لیزینگی ها باشد چرا که خودروسازان در نهایت مجبورند محصولات خود را به فروش برسانند و ظرفیت انبار ها و همچنین گذشتن سال تولید خودرو اجازه نگهداری بیش از حد را نمی دهد.

می گویند صحبت از افزایش وام خودرو در صف شورای پول و اعتبار است

سایپا فروش سهام و ملک را در این گروه تایید کرد . شنیده می شود برنامه سایپا شناسایی حداقل ۸۰۰میلیارد تومان سود غیر عملیاتی از این محل است . برای دو سهم زامیاد و خپارس نیز مذاکرات جدی صورت گرفته است . البته هنوز معتقدیم در این گروه وضع خودرو بهتر است . فروش در خودرو قوی تر است و همچنین رونق تولید .

ختور

شنیده ها حاکی از این است که امکان تعدیل سود هر سهم ختور تا 120 تومان در پایان سال وجود دارد.

شایعاتی از تعدیل زاگرس و مارون به شکل قوی تر به گوش میرسد . گفته می شود خارک تعدیل منفی چندانی نمی دهد . در این شرایط از جم به گوش میرسد تعدیل زیر ۱۰%را در گزارش پیش رو اعمال می کند . در شازند برخی از اورهال شرکت و احتمال بودجه محتاطانه در شرکت خبر می دهند .در زاگرس نیز احتمال تعدیل بسیار زیاد است . گفته شده در بودجه جدید پارسان سود جدید زاگرس لحاظ می شود .

ونفت

از ســرمایه گــذاری صنعــت نفــت خبــر مــی رســد کــه احتمــالا طــی هفتــه هــای آتــی معامــات بلوکــی ســهام مدیریتــی ایــن شــرکت صــورت مــی پذیــرد

شبندر

شنیده می شود پالایشگاه بندر عباس چندین طرح در دستور کاردارد تا بتواند از تولیدات فعلی ،محصولات با ارزش افزوده بیشتری تولید کند که این مهم می تواند سود آوری شرکت را افزایش دهد

شنیده شده دلیل رشد قیمتی در برخی نمادهای قندی امکان اعلام افزایش قند و شکر در هفته آینده می باشد

از حسینا خبر می رسد میزان تخلیه و بارگیری در بندر رجایی شهر در مرداد امسال 14 درصد نسبت به مدت مشابه قبل افزایش داشته است .از طرفی خبر می رسد که این شرکت احتمالا در گزارش شش ماهه با پوشش مناسبی همراه نخواهد بود. در این زمینه گفته می شود که حسینا در عملکرد 5 ماهه تنها موفق به پوشش 25 درصدی سود اعلامی خود شده است. با این حال انتظار می رود که شرکت با راه اندازی مخازن خویش در شهریور ماه  بتواند به سود اعلامی خود دست یابد.

فولاژ

شــنیده مــی شــود فــولاژ قصــد دارد قطعــه زمیــن بزرگــی را که قبـلـا بــرای طــرح توســعه شــرکت آمــاده کــرده بــود بــه فــروش برســاند و یــا در صــورت پیداشــدن شــریک تجاری،طــرح راتکمیــل کنــد ضمنــا شــنیده شــده تولیــد وفــروش بــه صــورت قابــل ملا حظــه ای افزایــش یافته اســت .

پترول و شلرد

شنیده های حکایت از آن دارد که این دو شرکت در چند روز آینده برای انتقال به فرابورس بسته می شوند .

شسپا

از نفت س‍پاهان خبر می رسد که احتمالا در هفته جاری با تعدیل معناداری همراه خواهد بود. در این راستا گفته می شود که این شرکت در گزارش 5 ماهه بیش از نیمی از سود اعلامی خویش را پوشش داده است. در این صورت ظن تعدیل سود هر سهم این شرکت تا 3800 ریال در این مرحله برای سهم وجود دارد.

توریل

با وجود نسبت بالای p/e شرکت، توجه ویژه دولتمردان به صنعت حمل و نقل ریلی می تواند باعث رشد حجم عملیات و درآمدهای شرکت در میان مدت شود.

شیران

خبر رسیده است که صادرات شیران به عراق جدی تر شده است . ولی گویا بحث هایی از فروش این سهم توسط گروه صنعت و معدن نیز مطرح شده است.

کاذر

شنیده می شود شرکت به دنبال افزایش سرمایه از محل اندوخته و سود انباشته می باشد. همچنین شنیده هایی از سود  3 میلیاردی از محل فروش کفپارس ، انعقاد قراردادهای جدید با چین جهت خرید دستگاههای لازم برای کوره شماره 2 و خرید 70 درصد سهام شرکت تهیه و تولید مواد اولیه استقلال سپاهان برای کاهش بهای تمام شده وجود دارد.

خگستر

فروش بلوک بانک پارسیان از دستور کار ایران خودرو خارج شده است .  ملک فرمانیه تحویل بانک پارسیان داده شد.  70 درصد از بدهی لیزینگ خودرو کار پرداخت شده و 30 درصد باقی مانده هم تا پایان شهریور ماه تسویه می شود.در حاشیه مجمع: تولید ایران خودرو امسال از 600 هزار دستگاه عبور می کند .

خبری از یک عرضه

در خبری داشتیم که سازمان خصوصی سازی اعلام کرده 99.99 درصد از سهام شرکت سنگ آهن شرق ایران به قیمت پایه هر سهم 71 هزار و 848 ریال در آخرین هفته شهریور امسال در بازار فرابورس عرضه می شود

اخابر

می گویند فروشنده بلوک اخابر صندوق توسعه بازار بوده و صبا تامین نیز آن را خریداری نموده است.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب