بورس از نگاه همایون دارابی >>> شروع دوباره رایزنی‌ها

شیرازی
شیرازی
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
تعدیل مثبت مداران
بورس از نگاه همایون دارابی >>> شروع دوباره رایزنی‌ها 

 تداوم ریزش شاخص بورس موجب شده است تا مجددا رایزنی فعالان بازار برای مهار افت بازار سرمایه از سر گرفته شود. عصر دیروز فعالان بازار سرمایه مجددا دیداری با رئیس سازمان بورس اوراق بهادار داشتند تا در آن تلاش شود راهی برای خروج بازار از چرخه افت کنونی پیدا شود.

 در حالی که سال به نیمه خود نزدیک شده است بازدهی بازار دیروز به رقم 10 درصد منفی نزدیک شد كه این امر موجب تشدید خروج سرمایه از بازار شده است. اکثر معامله‌گران هم اینک با اتخاذ گارد احتیاط به نظاره تحولات آتی به‌ویژه مذاکرات اتمی نشسته‌اند؛ مذاکراتی که در دهه اول مهرماه به اوج خود خواهد رسید.
 در همین رابطه دیروز عضو ارشد تیم مذاکراتی ایران با 1+5 برنامه دیدارها و مذاکرات ایران و این کشور در نیویورک را اعلام کرد. در کنار تحولات سیاسی، دیروز خبرهای بنیادی از وضعیت شرکت‌های بورس نیز کمکی به بازار نکرده و نگرانی‌هایی را به‌وجود آورده است. در مهم‌ترین تحول، پتروشیمی برزویه با انتشار گزارشی ناامید‌کننده، وضعیت خود و هلدینگ خلیج‌فارس را به حاشیه برده است. رشد قابل‌ملاحظه بهای تمام شده همچنان حکایت از فروش میعانات و نفت خام از سوی وزارت نفت به قیمتی بیش از بازار جهانی به شرکت‌های داخلی از جمله پالایشگاه‌ها و پتروشیمی‌ها دارد.
 در همین حال دیروز اعلام افزایش سرمایه تاپیکو به میزان
 صد درصد از محل سود انباشته، سوالاتی را ایجاد کرده است در حالی که دولت براساس لایحه خروج از رکود قصد تشویق شرکت‌ها به کاهش سود تقسیمی و تشکیل سرمایه در شرکت‌ها دارد موضوع افت سود تقسیمی براي سهامداران می‌تواند نگران‌کننده باشد. براساس گزارش منتشره اگر تاپیکو قصد داشته باشد صد درصد افزایش سرمایه را لحاظ کند میزان سود تقسیمی شرکت به کمتر از سیصد ریال بالغ خواهد شد. در همین حال برخی منابع از احتمال تقسیم سود 500 ریالی و افزایش سرمایه 50 درصدی این هلدینگ خبر می‌دهند.
 با موافقت هیات‌پذیرش فرابورس ایران با پذیرش و درج شرکت گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان در بازار دوم، گشایش نماد معاملاتی این شرکت در بازار عادی، از روز چهارشنبه، 26 شهریور شروع می‌شود.

برچسب‌ها: تحلیلهای بورس تهران

+ نوشته شده توسط بورس نگار در دوشنبه 24 شهریور1393 و ساعت
|

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب