سهامداران در انتظار اتفاق / قیمت سهام بسیار جذاب شده

شیرازی
شیرازی
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بورس

 یک کارشناس بازار سرمایه معتقد است: برای تحلیل وضعیت کنونی بازار سرمایه اصولا باید بدانیم که این بازار از چه زمانی و به چه دلیل دچار این وضعیت شده این در حالی است که بازار سرمایه در زمستان سال 92 با چند عامل مواجه شد که هر کدام به تنهایی می‌توانستند برای بازار مضر باشد. غفارپور در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تصریح کرد: این عوامل که عبارتند از نرخ بهره مالکانه، نرخ خوراک پتروشیمی‌ها، نرخ بهره بانکی، مذاکرات ایران با 1+5 و انتشار اوراق مشارکت در سطح بالا در مجموع طی مقطعی که سهام در اوج قیمتی خود بودند هر یک به تنهایی تاثیر کاهنده‌ای بر کاهش قیمت سهام می‌توانستند بگذارند این در حالی است که وجود همه پنج عامل یادشده به‌طور همزمان، تاثیر کاهنده شدیدی بر افت قیمت سهام گذاشت به‌طوری که تعدیل در قیمت سهام به وجود آمد.

وی عنوان کرد: با افت شدید قیمت سهام، در همان برهه نیز ترس و نگرانی سهامداران شدت گرفت. گفتنی است که از آذرماه سال 68 تاکنون، حدودا پنج بار شاهد چنین رکودهایی در بورس بوده‌ایم که از مرز شش ماه نیز عبور کرده است. نکته حایز اهمیت این است در تمامی رکودهای قبلی که در بازار سرمایه اتفاق افتاد، عاملی که منجر به تقویت بازار شد انتشار یک خبر مثبت و همچنین مبادرت به جمع‌آوری سهامی که ارزان شده بودند توسط چند فعال بازار سرمایه بود. در نتیجه در آن هنگام، دلهره و ترس بین سهامداران از بین می‌رفت و بازار مجددا برای مدتی طولانی دچار رونق می‌شد.

این کارشناس بازار سرمایه بیان کرد: در شرایط کنونی پس از گذشت هشت ماه که شاهد افت قیمت سهام هستیم، قیمت سهام بسیار جذاب شده است به‌طوری که در مقطع فعلی بازار سرمایه پتانسیل رشد را دارد. وی در خاتمه افزود: به‌طور کلی در مقطع فعلی بازار سرمایه در انتظار خبری مثبت است که بتواند به این طریق روندی توام با رونق را تا پایان سال طی کند. در نتیجه به اعتقاد بنده با توجه به تجربه‌ای که نسبت به پیشینه بازار سرمایه دارم این است که محصولات بازار جذاب، ارزان و پربازده هستند اما چه زمانی این محصولات به بار می‌نشیند، زمان آن بستگی به انتشار خبر مثبت انتظاری از بازار دارد. بنابراین انتظار می‌رود میزان قابل ملاحظه‌ای از ضرر سهامداران در صورت انتشار خبر مثبت و حضور چند فعال بازار برای خریداری سهام ارزان‌قیمت جبران شود.

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب