آخرین وضعیت پالایشگاه‌های بورسی

شیرازی
شیرازی
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بورس

محمودرضا خواجه‌نصیری ، با اشاره به اینکه اقدامات بسیاری به طور مستمر طی 6 تا 7 ماه گذشته برای بهبود شرایط بازار توسط سازمان بورس انجام شده است، اظهار داشت: تخصیص منابع جدید به صندوق توسعه بازار، راه‌اندازی صندوق‌های بازار گردانی، ایجاد بازار بلوک و تسهیل در داد و ستدهای آن، پیگیری مسائل مربوط به صنایع و رایزنی برای مشارکت بیشتر شرکت‌های حقوقی از جمله مواردی است که طی ماه‌های اخیر به طور مستمر پیگیری شده بود.
وی ادامه داد: به جرأت می‌توان گفت که یک روز هم پیگیری‌های سازمان بورس طی ماه‌های اخیر برای بازگشت روند مطلوب متوقف نشده و همچنین با توجه به اقدامات انجام شده، خوشبختانه شواهدی از تقویت طرف تقاضا و افزایش مشارکت حقوقی‌ها وجود دارد.

خواجه‌نصیری با بیان اینکه با توجه به ارزیابی‌های صورت گرفته نقدینگی‌های جدیدی در مسیر بازار است، گفت: تا پایان شهریور با اتمام مباحث مربوط به معاملات اعتباری شاهد کاهش عرضه و افزایش مشارکت و بهبود طرف تقاضا با جذابیت قیمت‌ها خواهیم بود.

مدیر امور بورس‌های سازمان بورس افزود: با تغییر شرایط در بازار و ایجاد جذابیت در قیمت‌های سهام پر پتانسیل از ابتدای مهرماه امیدوار خواهیم بود که طرف تقاضا تقویت شود.
وی در پاسخ به این سؤال که یکی از صنایع مهم بازار سهام، پالایشگاه‌هاست، بنابراین چه زمانی اختلاف نظرهای مربوط به کیفی‌سازی در صورت مالی و تعیین فرمول جدید برطرف شده و سهامداران باید به بازگشایی این نمادها امیدوار باشند، گفت: خوشبختانه با پیگیری‌های انجام شده بحث کیفی‌سازی سال 92 منتفی شد و حرکت‌هایی انجام شده که در راستای حل مشکلات این صنعت است.
خواجه نصیری تاکید کرد: اختلاف‌نظرهای پالایشگاه‌ها موضوعات پیچیده‌ای است و گروه‌های مختلفی در آن ذینفع هستند و تصمیم‌گیری در این حوزه نیازمند زمان است.
وی با بیان اینکه سازمان بورس در این زمینه نقش هماهنگ‌کننده دارد، گفت: در این خصوص تعاملات افزایش داشته و به محض جمع‌بندی با فاصله کوتاهی صورت‌های مالی پالایشگاه‌ها ارائه خواهد شد.
به گزارش فارس ،مدیر امور بورس‌های سازمان بورس با اشاره به اینکه بخشی از مشکلات پالایشگاه‌ها مربوط به وزارت نفت و بخشی مربوط به خود شرکت‌هاست، گفت: زمان دقیقی برای بازگشایی نمادهای پالایشی قابل اتکا نیست، اما روند پیگیری‌ها در دسته حل مشکلات همان است.

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب