از زبان نمودارها / دجابر

شیرازی
شیرازی
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter

1 Dejaber4 1.

بارها بر نگهداری سهام دارویی و خرید بادید سهامداری از این گروه تاکید کردیم. دلیل این موضوع سودآوری سهام این صنعت و وجود بازار دایمی فارغ از مسایل تحریم و دیگر عواملی که بیشتر صنایع را تحت تاثیر قرار می دهند، می باشد.

سعی می کنم تحلیل هایی از سهام این گروه را در سایت قرار دهیم تا  دوستان به موقعیت سهمی که مدنظرشان هست پی ببرند و وضعیت تکنیکالی سهم را بدانند.

واما دجابر:

این سهم در یک روند نزولی چند ماهه از سقف 1320 تومن به کف قیمتی خود در638 تومن رسیده است! و این یعنی نصف شدن قیمت سهم بدون اینکه خبر بدی از گروه یا سهم در میان باشد.

وقتی سهمی در روند نزولی قرار می گیرد  هر گاه کف ها و سقف های پایینتری به ثبت می رسد

درواقع تعریف روند نزولی این است. روندی که قیمت به مرور کف ها و سقف های پایینتری به ثبت می رساند.

اما زمانی امید به پایان روند نزولی داریم که اینبار قیمت کف بالاتری به ثبت برساند. این اولین اخطار خرید است.  درنمودار این موارد را بطور واضح نشان دادیم.

دومین اخطار هم زمانی صادر می شود که سقف بالاتری هم بزند. یعنی سهم الان کف بالاتر را زده و سیگنال خرید پله اول را صادر می کنیم اما وقتی که از سقف 836 تومن عبور کند می توان گفت که روند صعودی سهم آغاز شده است.

بنابراین باتوجه به نمودار بالا خرید سهم در قیمتهای فعلی توصیه می شود که با روش پله ای باید صورت بگیرد و بعد از عبور از سقف 836 تکمیل خرید شود.

اینجا شکست خط روند را هم شاهدیم که پولبک به آن هم زده شده و درواقع سهم آماده صعود است.

اما یک نگرانی در نمودار هفتگی وجود دارد که با توجه به موارد ذکرد شده بر روی نمودار ، باز نیاز به عبور قیمت از مقاومت ذکر شده داریم.

دقت کنید ما خط روند بالایی را که رسم کردیم کاملا درست و اصولی است.

اما اگر یکی ، یک کانال نزولی به شکل زیر رسم کند و بگوید که قیمت با سقف کانال برخورد کرده و امکان برگشت وجود دارد نمی توان زیاد با آن مخالفت کرد.

البته این کانال خیلی ایده آل نیست چون دقیقا از سقف رسم نشده است اما انعطاف پذیری تکنیکال و زیبایی آن در همین است .

بنابراین با فرض قرار دادن عدم شکست خط کانال که درواقع همان عدم شکست خط روند است(یعنی در بدترین حالت) باز مشکل بزرگی نداریم و کافیست قیمت از کانال خارج شود و این خروج از کانال زمانی تایید می شود که قیمت از 836 تومن عبور کند. یعنی در هر صورت عبور از این قیمت برای ما یک الزام است.

نتیجه کلی و جمع بندی:

با توجه به نمودارهای فوق و با بررسی اندیکاتورها می توان به پایان رکود و نزول قیمت در سهم صحه گذاشت و آغاز روند صعودی را برای سهم پیش بینی کرد که این روند با عبور قیمت از 836( بطور کلی از محدوده 840)  تومن رسمیت پیدا می کند.

خرید مرحله ای با قرار دادن حد ضرر برای هر خرید توصیه می شود حد ضرر فعلی سهم در 760 تومن قرار دارد که درنمودار به اشتباه 750 ذکر شده است.

با دور شدن قیمت از 800 حد ضرر به 800 منتقل شود و با آغاز صعود و عبور قیمت از 840 و تثبیت رشد قیمت حد ضرر را به 830 ببرید.

این روش بالا بردن حد ضرر با رشد قیمت را تریل کردن می گویند1 Dejaber4

.

طولانی شدن مطلب به دلیل آموزشی بودن آن است. در تحلیل های بیشتر تلاشمان بر حفظ جنبه آموزشی تحلیل است . این یعنی هم آموزش و هم تحلیل موقعیت سهم برای اگاهی سهامداران و درنتیجه سیگنال خرید یا فروش.

دسته بندی : از زبان نمودارها

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب