حساب بازار سهام از سیاست جداست

شیرازی
شیرازی
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بازار بورس تهران

 یک فعال بازار سرمایه از بهبود وضعیت بورس در نیمه دوم سال خبر داد و گفت که بازار روند اصلاحی خود را انجام داده و در نیمه دوم سال به صورت تدریجی بهبود می‌یابد. عظیم ثابت، مدیر عملیات بازارگردانی تامین سرمایه آرمان در گفت‌و‌گو با ایسنا اوضاع فعلی بورس را تشریح کرد و گفت:در حال حاضر بازار سرمایه روند اصلاحی خود را انجام داده و P/E بازار اصلاح شده است بنابراین با توجه به اصلاحات صورت گرفته در قیمت‌ها پیش‌بینی می‌شود که بورس در نیمه دوم سال روند افزایشی خود را آغاز کند. وی به گزارش شش ماهه شرکت‌ها اشاره کرد و گفت: گزارش شش ماهه شرکت‌ها نیز مطلوب بوده و بسیاری از شرکت‌ها افزایش ظرفیت دارند به طوری که شرکت‌های خودرویی، دارویی، مواد غذایی و پتروشیمی قرار است گزارش‌های مطلوبی به بازار ارایه کنند.

وی به کاهش نرخ سود بانکی اشاره کرد و افزود: کاهش نرخ سود سپرده بانکی در روند بازار سرمایه موثر است بنابراین بهتر است تا شورای پول و اعتبار در این خصوص تصمیم گیری کند تا سرمایه‌ها در آنجا پارک نشده و به سمت بازار سرمایه حرکت کند. ثابت به دوران رکود بورس اشاره کرد و ابراز داشت: از ابتدای سال تاکنون شرایطی پیش آمد و بورس دچار رکود شد زیرا دولت به دنبال کنترل تورم بود و بورس در اولویت قرار نداشت اما با این حال بورس بهترین بازار برای سرمایه‌گذاری است زیرا از شفافیت بیشتری نسبت به سایر بازارها برخوردار است.

این فعال بازار سرمایه تصریح کرد:از سوی دیگر طولانی شدن روند مذاکرات هسته‌ای نیز در روند نزولی بورس موثر بود به طوری که بازار سرمایه در بلاتکلیفی پرونده هسته‌ای قرار گرفت اما این بازار بهتر است تا حساب خود را از پرونده هسته‌ای جدا کرده و به پتانسیل شرکت‌ها توجه کند. به گفته ثابت، با این حال تابوها در مذاکرات هسته‌ای شکسته شده و هیچ کدام از طرفین مایل نیستند تا به گذشته بازگردند که این موضوع امیدها را به توافق افزایش داده و قطعا تاثیر مطلوبی در بازار سرمایه دارد.

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب