آسیب ریسک‌گریزها

شیرازی
شیرازی
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter

 یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اینکه سرمایه‌گذاران باید متناسب با ویژگی‌های فردی خود در بورس سرمایه‌گذاری کنند، گفت: کسانی که ریسک‌پذیر نیستند روند نزولی بازار سهام برای آنها آزاردهنده خواهد بود. مهدی محمدی در گفت‌وگو با تسنیم گفت: با توجه به قیمت‌های مناسب سهام در شرایط کنونی بورس، کسانی که زیر ارزش ذاتی سهام می‌فروشند در آینده افسوس می‌خورند. این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اینکه در شرایط کنونی سهامداران باید صبوری کنند، افزود: دولت، مجلس و مدیران بازار سرمایه نیز باید برای خروج بازار سرمایه از رکود دست به کار شوند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر سهامدارانی که سال گذشته هیجانی وارد بورس شدند از بازار سرمایه خارج شده‌اند و سرمایه‌گذاران فعلی بازار سهام باید صبروحوصله داشته باشند و سهام خود را زیر ارزش ذاتی نفروشند. این کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه در روزهای آینده بازار متعادل و مثبتی پیش‌روی سهامداران قرار خواهد گرفت، گفت: بورس در حال حاضر منتظر کاهش نرخ سود سپرده‌های بانکی است چراکه منابع مالی سهامداران در آنجا سرمایه‌گذاری شده است. وی در ادامه با اشاره به اینکه سرمایه‌گذاران در بورس باید متناسب با ویژگی‌های فردی خود سرمایه‌گذاری کنند، تاکید کرد: هیجان، رکود، رونق، کاهش و افزایش قیمت‌ها در بورس ذات بازار سرمایه است و کسانی که ریسک‌پذیر نیستند در این شرایط آسیب می‌بینند و بازار سهام برای آنها آزاردهنده خواهد بود.

محمدی در ادامه تصریح کرد: افرادی که ریسک‌پذیر نیستند، می‌توانند اقدام به سرمایه‌گذاری در اوراقی مانند مشارکت و اجاره کنند که ریسک کمتری به همراه دارد و در مقابل ریسک‌پذیران بازار سرمایه می‌توانند اقدام به خرید و فروش سهام و قراردادهای آتی کنند که متناسب با ویژگی‌های فردی آنهاست. وی گفت: یکی از موارد مهم برای سرمایه‌گذاری در بورس این است که سرمایه‌گذاران مشخص کنند که انتظارشان از بازار سرمایه چیست و متناسب با انتظارشان از بازار سهام انتظار بازدهی داشته باشند.

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب