گزارش لحظه‌ای بازار بورس – آرشیو سه‌شنبه 7 آبان

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
بورس تهران

شاخص کل بورس با افزایش 952 واحدی به 73167 واحد رسید. نماد معاملاتی فارس با 228 واحد، شبندر با 159 واحد و شپنا با 80 واحد بیشترین تاثیر مثبت و نماد معاملاتی فملی با 25 واحد و فخوز با 12 واحد، بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص بورس داشتند. ارزش کل معاملات بورس به 334.1 میلیارد تومان رسید که بیشترین ارزش به معاملات وتجارت با 48.2 میلیارد تومان و شبندر با 28.5 میلیارد تومان تعلق داشت. شاخص کل فرابورس هم افزایش 17 واحدی را تجربه کرد و به 813 واحد رسید. ارزش کل معاملات این بازار هم به 73.5 میلیارد تومان رسید که بیشترین ارزش به معاملات شاوان با 8.9 میلیارد تومان و شتران با 7.5 میلیارد اختصاص داشت.
———— 12:09 ب.ظ
ثمسکن” با افزایش قیمت 12 درصدی بازگشایی شد
———— 12:00 ب.ظ
در پارسان صف خرید کوچکی تشکیل شده است
———— 11:59 ق.ظ
شاوان منفی شده
———— 11:58 ق.ظ
دویچه بورس اعلام کرد که جریمه‌ای که واحد کلیراستریم این شرکت از سوی دولت آمریکا به بهانه نقض تحریم‌های ایران روبرو است، ممکن است به نصف میزان اعلام شده قبلی برسد. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در صورتی که این شرکت با اداره کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا به توافق برسد، این جریمه به 169 یا 152 میلیون دلار بالغ خواهد شد. دویچه بورس که اداره کننده معاملات سهام و اوراق بهادار دیگر در آلمان است، در ژانویه اعلام کرده بود که باید 340 میلیون دلار جریمه بپردازد.
———— 11:51 ق.ظ
عباس عبدی کارشناس سیاسی با اشاره به اینکه سیاست حذف یارانه دهک‌های بالای درآمد پوست خربزه‌ای زیر پای دولت یازدهم است، دولت تدبیر و امید را از این کار برحذر داشت و گفت: دولت با این کار خطای بزرگی را مرتکب می شود.
———— 11:47 ق.ظ
درپی دریافت مجوز افزایش سرمایه 500 میلیارد تومانی صندوق سرمایه‌گذاری یکم کارگزاری بانک کشاورزی، بزرگترین صندوق بازارسرمایه کشور1800میلیارد تومانی و آماده پذیره نویسی شد. وحید رجبیان مدیر این صندوق و مدیرعامل کارگزاری بانک کشاورزی درگفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس اظهار داشت: این صندوق با سرمایه اولیه 150 میلیارد تومانی در 25 اسفند 89 مجوز فعالیت را از سازمان بورس دریافت کرد و درپی استقبال انبوه درسال90،سقف پذیره نویسی 150 میلیارد تومانی آن در زمان کوتاهی تکمیل شد، بنابراین سرمایه صندوق در چهارمرحله به ترتیب به 300،500،هزار و هزار300 میلیارد تومان افزایش یافت.
———— 11:45 ق.ظ
در این دقایق پایانی فشار عرضه‌ها در گروه خودرو افزایش یافته است
———— 11:44 ق.ظ
معاون امور برق و انرژی وزارت نیرو با بیان اینکه توقف طرح های توسعه نیروگاهی صحت ندارد گفت: اجرای طرح های توسعه ای نیروگاهی به دلیل کمبود تخصیص منابع مالی کند شده است. هوشنگ فلاحتیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: طرح های توسعه نیروگاهی متوقف نشده بلکه با توجه به اینکه منابع لازم برای اجرای طرح های توسعه به اندازه کافی تأمین نشده است، اجرای آنها کند شده است.
———— 11:41 ق.ظ
در پی افت تولید و عرضه نفت خام لیبی، بهای نفت خام شاخص برنت در پایان معاملات روز دوشنبه (6 آبان) بازار آی سی آی لندن به بیش از 109 دلار برای هر بشکه رسید. به گزارش خبرگزاری رویترز از نیویورک، به دنبال کاهش صادرات نفت خام لیبی، بهای نفت خام شاخص برنت دریای شمال در پایان معاملات روز گذشته 2.5 درصد افزایش یافت در حالی که ارزش شاخص های سهام به دلیل انتظارها درباره ثابت ماندن سیاست های پولی بانک مرکزی آمریکا در هفته جاری، تغییر چندانی نکرد.
———— 11:40 ق.ظ
رئیس اداره ایمنی، بهداشت و محیط زیست شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون گفت: 7 درصد از مساحت واحدهای صنعتی و غیر صنعتی این شرکت به میزان 400 هکتار به فضای سبز اختصاص دارد. به گزارش خبرنگار شانا در مناطق نفت خیز جنوب، محمدعلی محمدی افزود: این شرکت در برنامه توسعه فضای سبز و تثبیت شنهای روان خود تاکنون اقدام به کاشت، نگهداری و آبیاری 50 هزار درخت در اطراف تأسیسات و مالچ پاشی و تثبیت شنهای روان و کاشت نهال به مساحت 3600 هکتار نموده است.
———— 11:40 ق.ظ
صف خرید شبندر که برای لحظاتی عرضه شده بود دوباره تشکیل شده است
———— 11:37 ق.ظ
در معدنی‌ها در نماد کبافق و کاما صف خرید تشکیل شده است
———— 11:35 ق.ظ
نماد “خودرو” منفی شد
———— 11:34 ق.ظ
در ثشرق که در منفی 2 معامله میشد صف خرید تشکیل شده است
———— 11:32 ق.ظ
محمد مهدی نهاوندی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در پاسخ به این سوال که آیا وعده وزیر صنعت، معدن و تجارت مبنی بر لغو قریب‌الوقوع پیمان‌سپاری ارزی اجرایی شده است گفت: تا این لحظه هنوز بخشنامه‌ای در این زمینه به دست ما نرسیده اما وزیر صنعت، معدن و تجارت قول داده که به زودی پیمان‌سپاری ارزی لغو می‌شود. او با اشاره به این‌که از نظر ما لغو پیمان‌سپاری ارزی قطعی است، گفت: دولت یازدهم توافق کرده که مصوبه‌ی دولت قبل را درباره‌ی پیمان‌سپاری ارزی لغو کند.
———— 11:31 ق.ظ
پارسان در مثبت 3 و تاپیکو در مثبت 1 معامله می شود
———— 11:29 ق.ظ
در “ونفت” دوباره صف خرید تشکیل شد
———— 11:27 ق.ظ
رتاپ” در دوهر 6 ماهه منتهی به 1392/06/31 مبلغ 441 ریال سود محقق کرده (پوشش 38 درصدی) و پیش‌بینی سود سال مالی 92 را نیز با از 1168 ریال به 1170 ریال افزایش داده است.
———— 11:23 ق.ظ
در “واتی” با حجم معامله 4.5 میلیونی صف خرید 1 میلیونی تشکیل شده است.
———— 11:18 ق.ظ
در گروه سرمایه گذاری ها ، همه نمادها به جز وبیمه و وتوصا در قیمتهای مثبت معامله می شوند
———— 11:17 ق.ظ
در حالی که مسوولان در سازمان حمایت اعلام می‌کنند که قیمت هر کیلو کره ۲۲ هزار تومان است و امکان کاهش آن تا هر کیلو ۱۹ هزار تومان نیز وجود دارد دبیر انجمن صنایع لبنی اعلام کرد که قیمت این کالا کمتر از ۲۲ هزار تومان نمی‌شود. به گزارش افکارنیوز، رضا باکری، دبیر انجمن صنایع لبنی از ترخیص کلیه کره‌های انباشت شده در گمرک با ارز ۲۴۷۷ تومانی خبر داد و گفت: پیش ازاین ۱۴ هزار تن کره در گمرک معطل مانده بود ولی درحال حاضر با اختصاص ارز روند ترخیص این کالا به سهولت در حال انجام است. وی ادامه داد: در حال حاضر در توزیع و عرضه کره در بازار مشکلی وجود ندارد.
———— 11:16 ق.ظ
در بانکی ها ، وانصار ، وتجارت ، ونوین ، منفی هستند
———— 11:13 ق.ظ
در رمپنا با حجم معاملات 15 میلیونی صف خرید 24 میلیونی تشکیل شده است
———— 11:10 ق.ظ
تکنار” در دوره 6 ماهه منتهی به 1392/06/31 مبلغ 314 ریال محقق داده است.
———— 11:09 ق.ظ
هفتمین نمایشگاه تخصصی صنعت، معدن و صنایع معدنی در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی غرب ایران در اراک برپا شد. فریبرز تقی‌زاده در گفت‌و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) در اراک، با اعلام خبر بالا اظهار کرد: این نمایشگاه متشکل از 80 شرکت و در فضایی به مساحت 5000 مترمربع با حضور شرکت‌هایی از استان‌های مختلف کشور و نمایندگان مستقیم کشورهای سوئیس، ایتالیا، چین و ژاپن برگزار شد.
———— 11:07 ق.ظ
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور هوانوردی و هواشناسی اعلام کرد: با توجه به مساعدت‌های دولت به شرکت‌های هواپیمایی هما، آسمان و ماهان بدهی این ایرلاین‌ها به وزارت نفت از ابتدای فروردین امسال تاکنون تسویه شده است. علی‌محمد نوریان در گفت‌و‌گو با خبرنگار راه خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) اظهار‌ کرد: برای بدهی‌های سال‌های قبل ایرلاین‌ها قرار است کمیته‌ای تشکیل شود که میزان آن را بررسی و اعلام کند چون همچنان اختلاف‌ها سر میزان بدهی ایرلاین‌ها به شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی پابرجاست.
———— 11:06 ق.ظ
صف خرید شبندر عرضه شد
———— 11:05 ق.ظ
در سقاین و سیلام صف خرید تشکیل شده، اکثر نمادهای گروه سیمانی امروز منفی هستند
———— 11:03 ق.ظ
گروه دارویی امروز اکثرا مثبت هستند
———— 11:00 ق.ظ
تا این لحظه شاخص بورس بیش از 1000 واحد رشد کرده است
———— 10:57 ق.ظ
رئیس شورای رقابت با بیان اینکه فعلاً افزایش قیمت خودرو در حد نظر است و خودروسازان اجازه افزایش قیمت ندارند، گفت: فردا در شورای رقابت درباره دستورالعمل جدید قیمت‌گذاری خودرو با ارز آزاد تصمیم می‌گیریم. جمشید پژویان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به اینکه هنوز تصمیم جدیدی برای افزایش قیمت خودروها از سوی وزارت صنعت و شورای رقابت گرفته نشده است، اظهارداشت: صحبت‌های اخیر برخی از مدیران شرکت های خودروساز مبنی بر افزایش قیمت تعدادی از خودروها فقط در حد نظر است.
———— 10:56 ق.ظ
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، شانزدهمین نشست صبحانه ‌کاری بازار سرمایه با حضور علی صالح‌آبادی رئیس سازمان بورس اوراق بهادار، مدیرانی از شرکت‌های سرمایه‌گذاری، کارگزاری، بانک‌ها، بیمه‌ها، صندوق‌های سرمایه‌گذاری، حسابرسان، نمایندگان مجلس، ارکان بازار سرمایه و سایر فعالان بازار سرمایه با محوریت «توسعه تأمین مالی از طریق بازار سرمایه با تأکید بر بازار اولیه» آغاز به کار کرد.
———— 10:56 ق.ظ
ˈعباس عراقچیˈ معاون وزیر امور خارجه و عضو تیم مذاکرات هسته ای ایران در وین از ارائه یک طرح پیشنهادی جدید به یوکیو آمانو مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی خبر داد.
———— 10:54 ق.ظ
مدیرعامل شرکت ایران‌خودرو از عدم افزایش قیمت ۹۰ درصد محصولات این شرکت تا پایان سال، ثبات قیمت‌ محصولات در سال آینده به شرط ثبات نرخ ارز و افزایش ۵ درصدی تندر ۹۰ خبر داد.
———— 10:52 ق.ظ
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امر مسکن مهر گفت:‌ اولین سری افتتاح واحدهای مسکن مهر دولت یازدهم از هفته آینده آغاز می‌شود. احمد اصغری مهرآبادی – در گفت‌وگو با خبرنگار مسکن خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) با اشاره به توقف طرح مسکن مهر اظهار کرد: مسکن مهر متوقف نشده است و پروژه‌های نیمه تمام براساس وعده‌های وزارت راه و شهرسازی تحویل داده می‌شود. وی افزود: توقف این طرح به منظور این است که فعلا پروژه‌ جدید در قالب مسکن مهر نداریم و امیدواریم ساخت واحدهای مسکونی همچون مسکن مهر ایجاد شود.
———— 10:51 ق.ظ
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (سه‌شنبه) با پیشنهادی برای حذف تبصره مربوط به تخصیص 6 درصد از منابع صندوق توسعه ملی برای پروژه‌های عمرانی مخالفت کردند. به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در حالی که بر اساس مصوبه کمیسیون برنامه و بودجه در لایحه اصلاح بودجه 92 پیش بینی شده که از 26 درصد درآمدهای نفتی که قرار است به صندوق توسعه‌ی ملی واریز شود 6 درصد صرف پروژه‌های عمرانی شود. روح‌الله عباسپور نماینده مردم بوئین زهرا در مجلس پیشنها حذف این تبصره را مطرح کرد و آن را موجب کم شدن یک و نیم میلیارد دلار از صندوق توسعه و تضعیف بخش خصوصی و اشتغال‌زایی در جامعه عنوان کرد.
———— 10:50 ق.ظ
معاون ارزی بانک مرکزی با بیان این که برای رفع تحریم‌ها مذاکرات سیاسی باید به نتیجه برسد، گفت: بسیاری از بانک‌های خارجی ال سی ما را قبول می‌کنند. به گزارش خبرنگار بانک خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، غلامعلی کامیاب در پاسخ به سوال ایسنا مبنی بر این‌که آیا مذاکراتی برای لغو تحریم بانک مرکزی انجام شده با توجه به این‌که تحریم بانک مرکزی و برخی بانک‌های تجاری ایران مشکلاتی را برای کشور ایجاد کرده است؟ اظهار کرد:فعلا منتظر مذاکرات بخش سیاسی هستیم و برای لغو تحریم‌ها باید ابتدا مذاکرات به نتیجه برسد.
———— 10:50 ق.ظ
کارشناسان معتقدند امیدواری‌ها به بازار از هر دو بعد سیاسی و اقتصادی، در کنار ثبات مدیریتی در بورس و تغییراتی که در این مدت در مجموعه بورس در راستای برطرف شدن خلأهای موجود در آن ایجاد شده به علاوه ورود نقدینگی‌های جدید به بازار، عواملی هستند که به رشد بورس در این مدت دامن زده‌اند
———— 10:48 ق.ظ
در “وبصادر ” به اندازه حجم مبنا معامله صورت گرفته است و قیمت پایانی سهم مثبت 4 میباشد.
———— 10:46 ق.ظ
معاون ارزی بانک مرکزی عنوان کرد: برداشت از حساب صندوق توسعه ملی فقط با مجوز قانون انجام می شود. در طی بحث های مربوط به برداشت بانک مرکزی از حساب صندوق توسعه ملی، بانک این برداشت ها را صرفا با مجوز قانون اعلام کرد. به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران، غلامعلی کامیاب معاون ارزی بانک مرکزی، در جمع خبرنگاران گفت: بانک مرکزی برداشت از حساب صندوق توسعه ملی را صرفا با مجوز قانون انجام داده نه براساس تصمیمات بانک مرکزی، زیرا برداشت از حساب صندوق توسعه ملی صرفا از طریق کسب مجوز قانونی امکان پذیر است. وی در رابطه با بحث خالی بوددن خزانه که طی روزهای اخیر از سوی رئیس جمهور مطرح شده است، گفت: این موضوع باید از خزانه داری پرسیده شود زیرا وظیفه بانک مرکزی با خزانه فرق می کند.
———— 10:46 ق.ظ
بهای دلار در بازار صرافان : خرید دلار 2996 تومان / فروش دلار 3014 تومان
———— 10:45 ق.ظ
وزیر صنعت، معدن و تجارت دستور داد معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت مسئولیت کل تنظیم بازار و حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان را به عهده داشته باشد، بر این اساس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و شرکت بازرگانی دولتی در عمل زیرمجموعه این معاونت قرار می‌گیرند.
———— 10:44 ق.ظ
در گروه ماشین آلات و دستگاه‌های برقی ، در بترانس صف خرید تشکیل شده ، صف فروش بموتو جمع شد. اکثر نمادهای این گروه در قیمتهای منفی معامله می شوند
———— 10:38 ق.ظ
معاملات متعادلی را در گروه ساختمانی شاهد هستیم.
———— 10:36 ق.ظ
شکربن صف خرید تشکیل داده ، شگل و شپاکسا متعادل هستند و شدوص و شیران بالاتر از مثبت 2 در حال معامله میباشند
———— 10:35 ق.ظ
برخلاف انتظار ، ونفت صف خرید تشکیل نداده و معاملات متعادلی دارد.
———— 10:33 ق.ظ
تقاضا برای نماد “خودرو” کم شده و نزدیک مثبت 1 در حال معامله است.
———— 10:32 ق.ظ
“دتولید” و خراسان و وملی بدون افزایش قیمت انچنانی و تقریبا در قیمتی که بسته شده بودند بازگشایی شدند
———— 10:31 ق.ظ
وبصادر ” همچنان با صف خرید 270 میلیونی فقط 1.6 میلیون معامله شده است
———— 10:27 ق.ظ
در نماد “فارس” که بالای مثبت 3 در حال معامله میباشد هنوز به اندازه حجم مبنا معامله انجام نشده است
———— 10:26 ق.ظ
وغدیر ، وبانک و وصندوق هرسه مثبت و متعادل هستند
———— 10:24 ق.ظ
شپنا نزدیک قیمت 4 درصد مثبت معامله می شود ولی عرضه سنگین حقوقی از تشکیل صف خرید در این سهم جلوگیری کرده است
———— 10:23 ق.ظ
صف “وبملت” با حجم معاملات 70 میلیون سهمی عرضه شده است
———— 10:22 ق.ظ
در “ونفت” روی 300 تومان شاهد معاملات پرحجم هستیم و این سهم در حال تشکیل صف خرید است
———— 10:19 ق.ظ
کشرق” در دوره 6 ماهه منتهی به 1392/06/31 مبلغ 351 سود محقق کرده (56درصد پوشش) و پیش‌بینی سود سال مالی 92 را نیز از 481 ریال به 600 ریال افزایش داده است.
———— 10:15 ق.ظ
مراسم آغاز بهره‌برداری از زبان گزارشگری تجاری توسعه پذیر (XBRL) در بازار سرمایه، شنبه ۱۱ آبان ، با حضور مسئولان ارشد بازار سرمایه ایران و میهمانانی از سایر کشورها برگزار خواهد شد. به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از سنا، مدیر فناوری اطلاعات سازمان بورس با بیان این خبر گفت: پروژه XBRL یک پروژه ملی و تحولی بزرگ در بازار سرمایه و سیستم‌های گزارشگری مالی است که قصد داریم در مراسم بهره‌برداری از این پروژه، نتایج و دستاوردهای فاز اول پروژه مذکور را معرفی کنیم.
———— 10:13 ق.ظ
حسن روحانی رئیس جمهور مصوبه نحوه محاسبه و اعمال تسعیر دارایی ها و بدهی های ارزی و تعیین نرخ ارز توسط بانک مرکزی را برای اجرا ابلاغ کرد که بر این اساس، درآمدزایی دولت از محل افزایش قیمت ارز ممنوع شد. به گزارش جهان به نقل از تسنیم، در ماده واحده این مصوبه که توسط حسن روحانی رئیس جمهور به وزارت اقتصاد، بانک مرکزی و معاونت برنامه ریزی ابلاغ شده، آمده است: تفاوت ناشی از تسعیر دارایی ها و بدهی های ارزی بانک مرکزی که از تغییر نرخ برابری ارز، طلا و جواهرات ایجاد می شود، صرفاً ناشی از ارزیابی های حسابداری است و سود تحقق یافته تلقی نمی گردد، و مشمول مالیات نیست، و مابه التفاوت آن در حسابی تحت عنوان «مازاد حاصل از ارزیابی خالص دارایی های خارجی» منظور و در بخش سرمایه بانک مرکزی ذیل حساب اندوخته ها در ترازنامه منعکس و گزارش می شود.
———— 10:08 ق.ظ
عضو انستیتو بین‌المللی مطالعات اجتماعی تعیین خط فقر را در بخش یارانه‌ها صحیح ندانست و افزود: باید در مسئله پرداخت یارانه آسیب‌پذیری خانوارها در نظر گرفته شود و اکنون مبلغ پرداختی یارانه اثری در قدرت خرید خانوارها ندارد.
———— 10:07 ق.ظ
صف فروش “ونفت” جمع شده و در حال رسیدن به قیمت های حداکثری مثبت میباشد
———— 10:05 ق.ظ
در شبندر صف خرید تشکیل شد
———— 10:05 ق.ظ
شنفت” با افزایش قیمت 27 درصدی بازگشایی شد
———— 10:04 ق.ظ
نمادهای پاسا، وملی، ثمسکن، قلرست، فنوال، ملت بازگشایی می شوند
———— 10:02 ق.ظ
در نماد رتکو همچنان صف فروش تشکیل شده و نماد حفاری در قیمتهای مثبت معامله میشود
———— 9:51 ق.ظ
در نمادهای معدنی و استخراج کانه های فلزی ، نمادهای کچاد ، کگل و کمنگنز درصدی جزیی منفی هستند و بقیه نمادها در قیمت‌های مثبت معامله می شوند
———— 9:50 ق.ظ
پرحجم‌ترین معامله تا این لحظه مربوط به نماد وبملت و رمپنا میباشد. در هر دو نماد صف خرید تشکیل شده است
———— 9:47 ق.ظ
نمادهای “دتولید” و “خراسان” بازگشایی می شوند
———— 9:42 ق.ظ
خبرگزاری رویترز در گزارشی نوشت: ایران در حال تماس با خریداران قدیمی نفت خود و آماده کاهش قیمت در صورت لغو تحریمهای غرب است. ایران با این کار وعده داده برای بازگرداندن سهم خود در بازاری که همانند زمان وضع تحریمها تشنه نفت نیست، نبرد خواهد کرد.
———— 9:39 ق.ظ
وزیر اقتصاد دولت‌های نهم و دهم با بیان این‌که در زمان تحویل دولت موجودی خزانه بیش از 1600 میلیارد تومان بوده است، اعلام کرد: این‌که مطرح می‌کنند دولت جدید خزانه خالی تحویل گرفته است به هیچ وجه صحت ندارد.
———— 9:38 ق.ظ
روند معکوس بورس در روزهای اول هفته جاری در شرایطی رقم می‌خورد که دیروز نیز شاخص اگرچه به کانال 71 هزار واحد رسیده بود، اما توانست بخشی از کاهش خود را جبران کرده و به کانال 72 هزار برگردد. با این وصف، نظرسنجی شرکت کارگزاری تدبیرگران فردا از فعالان بورسی حکایت از آن دارد که 61 درصد از شرکت‌کنندگان به روندی متعادل از بازار در هفته جاری معتقدند و 36 درصد نیز می‌گویند بازار تا آخر هفته مثبت خواهد بود.
———— 9:37 ق.ظ
در گروه فلزات اساسی شاهد معاملات اکثرا مثبت و بعضا متعادل هستیم.
———— 9:35 ق.ظ
نمادهای گروه حمل و نقل امروز نیز منفی هستند
———— 9:34 ق.ظ
رییس کمیسون برنامه و بودجه مجلس در حالی از طرح حذف 30 درصدی یارانه سه دهک بالای جامعه خبر می‌دهد که کارشناسان معتقدند اساسا صورت مساله طرح شناسایی ثروتمندان جامعه گمراه کننده است و دولت باید به جای شناسایی سه دهک بالای جامعه، انرژی خود را صرف شناخت چهار دهک پایین که به یارانه محتاجند کند.
———— 9:32 ق.ظ
رییس‌کل سازمان توسعه تجارت ایران گفت: مسوولان به ثبات بازار ارز بیش از کاهش قیمت ارز بیندیشند و بازار را از ایجاد شوک دور نگه دارند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) در زنجان، ولی‌الله افخمی‌راد افزود: فعالان صنعتی و صادرکنندگان خواستار ثبات بازار و دور نگاه داشتن آن از هیجانات کاذب هستند و امیدواریم مسوولان به این موضوع توجه داشته باشند.
———— 9:31 ق.ظ
شبندر” اعلام نموده این شرکت با اعتقاد به اصول حسابداری از اقدام به لحاظ کردن این مالیات به حساب درآمد و یا کاهش بهای تمام شده به اصرار شرکت پالایش و پخش خودداری نموده و مبالغ را تحت عنوان سایر حساب های پرداختنی در ترازنامه طبقه بندی نموده است. بنابراین انتقال مبلغ مذکور هیچ گونه اثری بر سود و زیان سال جاری و یا سود و زیان سنواتی شرکت نداشته است.
———— 9:30 ق.ظ
پتروشیمی‌ها نیز امروز در قیمت‌های مثبت معامله می‌شوند، نمادهای شاراک ، کرماشا ، شیراز ، شپدیس ، مارون ، زاگرس همگی مثبت هستند
———— 9:29 ق.ظ
شتران و شبریز هم به جمع پالایشی های مثبت پیوستند. هم اکنون کل پالایشی ها در قیمتهای مثبت معامله می شوند. احتمال صف خرید شدن مجدد انها وجود دارد
———— 9:28 ق.ظ
اخابر” و “همراه” منفی شده اند
———— 9:27 ق.ظ
عناوین روزنامه‌های اقتصادی امروز صبح >>> روزنامه آسیا : سالی 100 میلیارددلار درآمد ارزی داشتیم، آن پول‌ها چه شد؟ / روزنامه گسترش : بیماری هلندی اقتصاد ایران / روزنامه جهان صنعت : سیاست‌های جدید صندوق توسعه ملی اعلام شد؛ توقف پرداخت تسهیلات ریالی / روزنامه کسیب و کار : کاهش نابرابری ثروت با توسعه تجاری / روزنامه جهان اقتصاد : وزیر اموراقتصاد و دارایی هشدار داد؛ اقتصاد ایران در حال ابتلا به بیماری هلندی ؛ هزینه‌های عمرانی امسال به صفر رسید! / روزانه ابرار اقتصادی : سایه سنگین بی‌تدبیری دولت قبل بر درآمدهای نفتی / روزنامه اقتصاد پویا : تجربه تلخ حساب ذخیره ارزی در انتظار صندوق توسعه ملی
———— 9:25 ق.ظ
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه بسیاری از خودروهای پرتیراژ افزایش قیمت معناداری نخواهند داشت، گفت: قیمت خودروهای پرتیراژ کماکان همان قیمت‌های قبلی است.
———— 9:19 ق.ظ
تازه ترین نظرسنجی سی ان بی سی از کارشناسان و تحلیلگران اقتصادی نشان می دهد که قیمت جهانی طلا طی روزهای آینده با افزایش بیشتری روبرو خواهد شد. به گزارش پایگاه خبری اخبار بانک،سی ان بی سی گزارش داد: کارشناسان اقتصادی بر این باورند که فدرال رزرو آمریکا تا اوایل سال ۲۰۱۴ میلادی اجرای محرک پولی را متوقف نخواهد کرد و این مساله موجب افزایش قیمت طلا در کوتاه مدت خواهد شد.
———— 9:19 ق.ظ
به گزارش خبرگزاری تسنیم، بانک جهانی در تازه ترین گزارش خود موسوم به «گزارش فضای کسب و کار 2014» به مقایسه 189 کشور جهان از نظر سهولت فعالیت های اقتصادی و وضعیت فضای کسب و کار آن ها پرداخته است. بانک جهانی رتبه ایران از نظر فضای کسب و کار در میان کشورهای جهان را 152 اعلام کرده است.
———— 9:17 ق.ظ
رسیدگی به لایحه اصلاح قانون بودجه ۹۲ کل کشور در دستور کار جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) مجلس قرار دارد. به گزارش ایسنا، همچنین در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی، گزارش کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی در مورد طرح اصلاح موادی از قانون بخش تعاونی اقتصاد جمهوری اسلامی ایران بررسی می‌شود.
———— 9:14 ق.ظ
شاخص با کمک نمادهای بانکی ، وبملت ، وتجارت و وپاسار و نمادهای خودرو و فارس در 10 دقیقه اول بازار 300 واحد رشد داشته است
———— 9:11 ق.ظ
نمادهای تپمپی ، قزوین و شنفت بازگشایی می‌شوند : نماد معاملاتی شرکتهای پمپ سازی ایران، قند قزوین، نفت پارس با توجه به عدم کشف قیمت در روز معاملاتی قبل ( بدون محدودیت نوسان قیمت ) آماده انجام معامله می باشند.
———— 9:08 ق.ظ
در پالایشی‌ها ، شبریز و شتران منفی هستند و شبندر و شپنا و شاوان در قیمتهای مثبت معامله می شوند
———— 9:07 ق.ظ
صف خرید خودرو عرضه شده ، کل نمادهای خودرویی سبزپوش شده اند
———— 9:07 ق.ظ
کل نمادهای بانکی مورد توجه بازار قرار گرفته‌اند. غیر از وبصادر که صف خرید سنگین دارد، وبملت ، وسینا و وتجارت دارای صف خرید هستند
———— 9:05 ق.ظ
شبندر” در گزارش اصلاحیه 6 ماهه، مانند پیش‌بینی قبلی مبلغ 1093 ریال محقق کرده است.
———— 9:03 ق.ظ
قشیر” در دوره 6 ماهه منتهی به 1392/06/31 مبلغ 79 ریال سود محقق کرده است.
———— 9:01 ق.ظ
“ختراک” در دوره 6 ماهه منتهی به 1392/06/31 مبلغ 8 ریال سود محقق کرده و پیش‌بینی سود سال مالی 92 را نیز از 11 ریال به 19 ریال افزایش داده است.
———— 9:00 ق.ظ
تاپیکو ، پارسان ، جم ، فارس ، اخابر و رمپنا متعادل هستند
———— 8:58 ق.ظ
خلنت” در دوره 6 ماهه منتهی به 1392/06/31 مبلغ 17 ریال محقق کرده و سود سال مالی 92 را نیز همان سود قبلی 210 ریالی پیش بینی نموده است.
———— 8:57 ق.ظ
ساراب” در دوره 6 ماهه منتهی به 1392/06/31 مبلغ 582 ریال محقق کرده و سود سال مالی 92 را نیز همان سود قبلی 923 ریالی پیش بینی نموده است.
———— 8:56 ق.ظ
قبل از شروع بازار ، مانند 2 روز پیش همچنان برای “ونفت ” صف فروش چیده شده است. وبصادر صف خرید فوق سنگین 290 میلیونی دارد و خودرو نیز دارای صف خرید بیش از 15 میلیونی است
———— 8:54 ق.ظ
در دقایق پایانی بازار دیروز مشاهده کردیم که وضعیت بازار بهتر شد و نمادهای بانکی تاثیر مثبت زیادی در شاخص گذاشتند. امروز نیز قبل از شروع معاملات مشاهده میشود که نمادهای پالایشی متعادل روبه مثبت هستند.
———— 8:52 ق.ظ
به نام خدا ، با گزارش لحظه‌ای بازار بورس در روز سه شنبه 7 آبان در خدمت شما هستیم.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب