وغدیر از زاویه ای دیگر

شیرازی
شیرازی
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
تحلیل سهام

درمورد غدیر هرچه بگوییم کم است. نه اینکه بگوییم یک سهم زیرخاکی است که امروز بخرید و 2 ماه دیگر 8برابر بفروشید! بلکه منظور مدیریت و برنامه ها و اهداف این شرکت است. شرکتی که اگر شما سهامدار ان باشید و این سهم را در سبدتان داشته باشید بجای تمام مطالعات و تحلیل ها و دویدن های شما برای خرید یک سهم خوب ، مدیریت این شرکت این کار را می کند.

پورتفوی شرکت را همه می توانید ببینید و سهام موجود در سبد غدیر را نیز خیلی راحت در کدال مشاهده می فرمایید. اما اگر کمی دقیق شوید و جزئیات را ببینید پی به ارزش سهم می برید.

غدیر چنان پایه ریزی محکمی دارد واز چنان استخوانبندی قوی برخوردار است که کمتر شرکتی در سطح کشور اینگونه قدرتمند است.

   تعداد 4 میلیارد و صد ملیون سهم پارسان طی دوماه گذشته به پورتفوی  غدیر اضافه شده است. فکر می کنید این همه سهم از چه قیمتی برای این شرکت تمام شده است؟  باورتان نمی شود اگر بگوییم این تعداد سهم فقط با 75 میلیارد تومن به دست غدیر آمده است. یعنی هرسهم از 183 ریال! این است استخوانبندی غدیر!

سهام پارسان امروز در بازار 750 تومن است. اما پارسان برای غدیر یک دهم این قیمت تمام شده است.! بله قیمت تمام شده پارسان که بیش از 10 میلیارد ( 68%) از سهام این شرکت است 742 ریال برای غدیر تمام شده است. درواقع یعنی مفت! اگر پارسان دو تا مثبت بخورد و 74تومن رشد کند انگار با قیمت امروزش ، برای وغدیر مفت تمام شده است.

652 ملیون سهم فولاژ که یک سوم شرکت است هر سهمش برای غدیر97تومن تمام شده است.

اینها عمده هاش بودند. در دیگر سرمایه گذاری های غدیر بالا و پایینی هست. هم ثاخت را 138 تومن خریده  که امروز125 تومن است و هم موتوژن  760 تومنی امروز برایش از 98 تومن تموم شده. یعنی مالکیت 32 درصد موتوژن را با قیمت تمام شده 98تومن دراختیار دارد.

سیاست غدیر در شرکتهای پتروشیمی هم به تازگی در حال تغییر است.

چیزی که در خریدها و معاملات و جابجایی های اخیر در پورتفوی غدیر به چشم می خورد حرکت سرمایه گذاری غدیر از سمت پتروشیمی های پایه گازی به سمت شرکتهای پایه مایعات  می باشد.

غدیر برای یک سرمایه گذاری که می خواهد سرمایه گذاری کند یک  فرصت خریداست. به نظر بنده با وجود شرکتهایی مثل غدیر و معادن و وصندوق وچند شرکت از این دست، سرمایه داران  و سرمایه گذاران کشور یک موقعیت فوق العاده دارند که سرمایه خود را در عرض چند سال چندین برابر کنند.

سیاست غدیر تاسیس و تشکیل شرکتهایی است که خود هلدینگی برای خود هستند.

در زمینه  نیروگاهها  : در خوزستان نیروگاه بهبان راکه یک واحد حدودا 500مگاواتی است با مشارکت  شرکت مپنا دراختیار دارد که البته سهم  رمپنا فقط 20درصد است. نیروگاه لامرد که برق خود را به آلومینیوم هرمزگان می فروشد.حتی در گیلان و هرمزگان در زمینه برق و انرزی و نیروگاه سرمایه گذاری های بزرگی دارد وبرکسی پوشیده نیست که با فروش برق در بورس انرژی ودیگر پتانسیل های این صنعت، نیروگاه ها آینده بورس را دراختیارخواهند داشت.

برای تمرکز این شرکتها و کنترل بهینه آنها ، شرکت  س.گ .برق و انرژی غدیر را راه اندازی کرده است.

توسعه سرمایه و صنعت غدیر نیز بر سهام سیمانی و امثالهم  مالکیت دارد که غدیر در نظر دارد این شرکت را در بورس عرضه کند.می توان گفت که کفیست شرکتهای سیمانی یک رشد اساسی کنند تا غدیر ارزانفروشی نکرده باشد.

در بخش معدن بیشتر سرمایه گذاری های خود را به سمت شرکتهای بالادستی معادن سوق می دهد.

سنگ اهن گهرزمین که 22.5 درصد از مالکیت آنرا غدیر دارد.

درحوزه گردشگری که یکی از بکرترین سرمایه گذاری هاست نیز با تاسیس شرکت گردشگری کاروانسرای پارس فعالتر شده است.شرکت فراساحل کیش نیزاز آن غدیر است. 

حتی در تجارت الکترونیک  نیز برنامه هایی دارد.

مختصری بود از برداشت بنده از گوشه و کنار گزارشات شرکت !

چیزی که من می بینم غدیر را برای میان مدت و بلند مدت  می توان در زمره بهترین ها قرار داد.

بهترین زمان خرید سهم نیزهمین ماههای مهر و آبان است.

عرض کردیم غدیر سهمی نیست که امروز بخری و بعد از دوماه 50 درصد  بازدهی بگیرید. اما اگر با سهم همراه باشید و صبوری کنید مطمئن باشید طی یک دوره سه ساله  به یک بازدهی باورنکردنی می رسید که خیلی بیشتر از این شرکتهایی است که صف های خریدشان چشم نوازی می کند.

هرکس مسئول تصمیم گیری و خرید و فروش خود میباشد

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
1 نظر
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب