شنیده ها و شایعات سهام بازار یکشنبه 30 شهریور

شیرازی
شیرازی
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter

در زمینه مذاکرات:

ایران و ۱+۵ هم اکنون در دوران رایزنی برای انجام توافق نهایی تا سوم آذر هستند اما تحلیلگران معتقدند اگر مذاکرات نیویورک به نتیجه مشخصی نرسد رسیدن به توافق نهایی تا تاریخ مورد نظر بسیار بعید خواهد بود. اهمیت دور جاری مذاکرات ایران و ۱+۵ در نیویورک از این جهت است که علاوه بر وزیران خارجه ایران و ۱+۵ سران کشورها نیز به زودی رهسپار نیویورک خواهند شد و حضور سران ایران و ۱+۵ می تواند در حل موضوعاتی که نیاز به تصمیم گیری در سطح بالا دارد را تسهیل نماید و در این راستا حضور حسن روحانی در نیویورک و مذاکرات دو جانبه وی با کشورهای ۱+۵ به خصوص کشورهای غربی در این مقطع حایز اهمیت است .

• راکتور اراک نیز اگر چه همچنان یکی از موضوعات اختلافی است اما تحلیلگران بر این باورند که با ابتکار عمل ایران در ارائه فرمولی برای بازطراحی این راکتور رسیدن به توافق بر سر این موضوع آسان تر از گذشته شده است اما موضوع فردو همچنان اختلافی حل نشده بین طرفین است چرا که غربیها بر بسته شدن آن تاکید و طرف ایرانی نیز با توجه به اینکه اعتقاد دارد فردو غیر از حمله ناپذیری تفاوتی با تاسیسات نطنز ندارد حاضر نیست زیر بار تعطیلی این مرکز برود .

•ایده جدیدی که از سوی آمریکایی‌ها مطرح شده این است که ایران بپذیرد بخش عمده‌ای از لوله‌های رابط میان سانتریفیوژهای خود را ـ که در کار غنی‌سازی اورانیوم مورد استفاده قرار می‌گیرد ـ حذف کرده و ارتباط میان سانتریفیوژ‌ها را از میان ببرد. به این ترتیب، ایران می‌تواند بر حفظ سانتریفیوژهای کنونی خود و از میان نبردن آن‌ها باقی مانده و این درخواست محقق شود. به نوشته نیویورک تایمز، این طرح یکی از چند ایده و پیشنهادی است که از سوی طرف آمریکایی در مذاکرات مطرح شده و حاصل بحث و گفت‌و‌گوهای مذاکره کنندگان هسته‌ای آمریکا با کار‌شناسان آزمایشگاه‌های ملی وزارت انرژی این کشور است که کنترل تأسیسات ساخت سلاح هسته‌ای آمریکا را بر عهده دارد .

 

اما در بازار:

شنیده ها از پالایشگاه اصفهان

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران با بیان اینکه آخرین مراحل تولید و تامین کاتالیست بنزین سازی مجتمع بنزینی پالایشگاه اصفهان در حال انجام است، گفت: پیش بینی می‌شود تا پایان مهر ماه عملیات بارگذاری کاتالیست در این مجتمع بنزین سازی انجام شود. با بهره برداری از طرح بنزین سازی پالایشگاه نفت اصفهان با ظرفیت تولید روزانه بیش از سه میلیون لیتر بنزین با استاندارد یورو ۴ فراهم می‌شود.

همراه 

از همراه اول خبر میرسد، تعدیل ۱۰ درصدی سود سال جاری همراه با گزارشات فصلی محتمل است، اما باید توجه داشت که با ورود شرکت به ارتباطات نسل سوم موبایل، عرصه ای نوین اما پررقابت به روی شرکت گشوده می شود که ممکن است در کوتاه مدت بر درآمدهای شرکت فشار وارد کند.

خاهن

گفته می شود خاهن افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی را در دستور کار خود دارد.

ولساپا

شایعه شده با توجه به افزایش چشم گیر فعالیت های ولساپا، این نماد برای تعدیل سود در گزارش ۶ ماهه متوقف خواهد شد.

کچاد

در نماد کچاد شایعاتی مبنی بر گزارش ۶ ماهه خوب شرکت بگوش میرسد. در این سهم افزایش سرمایه ۵۰% نیز در حال نهایی شدن است.

پکرمان

در نماد لاستیک کرمان زمزمه هایی از راه اندازی طرح تولید لاستیک در کردستان در اواخر سال 94 بگوش میرسد

سنگ آهنی ها 

شایعاتی در مورد احتمال حذف عوارض صادراتی کنسانتره سنگ*آهن به گوش می*رسد

توریل

شنيده شده توریل در راستای عقد قرارداد مجموع 400 دستگاه واگن شرکت پارس اراک با شرکت توکا ریل ، 10 دستگاه از واگنهای باری لبه بلند تحویل توکاریل شد

خبهمن

در نماد خبهمن خبرهای مثبتی درخصوص افزایش سرمایه از محل سود انباشته و ورود لیزینگ بهمن به عنوان یکی از زیر مجموعه های این شرکت به گوش می رسد. شرکت بهمن لیزینگ با سرمایه 600 میلیارد ریال به عنوان چهل و ششمین شرکت در فهرست شرکت های بازار اول فرابورس درج شد. گروه بهمن با مالکیت 96 درصدی ، سهامدار اصلی آن بشمار می رود. شرکت های مزدا یدک، سروش بهمن ، شاسی ساز و عصر بهمن نیز هر کدام 1 درصد سهام را در اختیار دارند

لیزینگی ها

در لیزینگی ها شایعاتی مبنی بر تعدیل مثبت در نمادهای ولغدر و ولساپا نیز به گوش می رسد

دارویی ها

خبر افزایش سرمایه برخی از نماد ها و خبرهای رشد نرخ دارو و احتمال تعدیل مثبت برخی از نماد ها در گزارش 6 ماهه از دلایل توجه به نمادهای این گروه است. در مقابل این گروه با ریسک عدم نتیجه گیری در مذاکرات مواجه هستند

سیمانی ها

دبیر کل اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق گفت: در راستای پیگیر‌ی‌های به عمل آمده صادرات سیمان به عراق افزایش یافت و از ابتدای سپتامبر هر شرکت سهمیه‌ای به میزان ماهیانه 15000 تن از پایانه‌های مرزی شلمچه، چزابه و مهران صادر خواهد کرد.

دبیر انجمن صنفی كارفرمایان صنعت سیمان درخصوص ورود سیمان به بورس کالا و بحث قیمت گذاری گفت در سری قبل دولت در حالی كه ادعا می کرد نمی خواهد قیمت*گذار سیمان باشد اما در نهایت با تعیین سقف قیمتی موجب شده بود تا همچنان تعیین*كننده نرخ باشد و این بازار بورسی سیمان را متاثر می کرد ولی در این دور سعی داریم همه این مسائل حل شود و سپس سیمان را به بورس بیاوریم. 

مدیرعامل هلدینگ سیمانی غدیر گفت سیمانیها از موجودی سیمان خود استفاده میکنند و موجودی انبار دلیلی به مازاد بودن محصولاتشان نیست.

ستران

در نماد سیمان تهران شنیده می شود تولید و فروش شرکت در 3 ماهه دوم مناسب بوده و خریداران انتظار پوشش سود عملیاتی مناسبی از این سهم دارند

دکیمی

در نماد کیمیدارو احتمال رشد نرخ داروها در نیمه دوم سال در کنار بازدید گروهی از فعالان بازار از این شرکت در هفته گذشته، می تواند در کوتاه مدت باعث جلب توجه فعالان بازار به سهم شود.

تکمبا

مدیرعامل شرکت کمباین‌سازی ایران از راه‌اندازی اولین واحد مکانیزاسیون برنج برای نخستین بار در کشور خبر داد.

دلر

از دارو سازی اکسیر خبر می رسد که احتمالا این شرکت با تعدیل کاهنده چشمگیر مواجه خواهد شد. در این راستا گفته می شود که ظن تعدیل سود 54 درصدی در این شرکت گریز ناپذیر است. ارزیابی های نادرست از سود سال 93 در برآورد بودجه شرکت دلیل تعدیل اخیر خواهد بود

حفاری

در مورد حفاری شنیده شده که شرکت قرارداد جدیدی را امضا کرده و در گزارشات آتی احتمالا با تعدیل مواجه می گردد.

بانکی ها

در گروه بانک، مهمترین خبر، لغو تحریم بانک مرکزی ایران به حکم دادگاه اتحادیه اروپاست. همچنان بانک ها برنامه فروش اموال مازاد را دارند. در این گروه وانصار افزایش سرمایه 33 درصدی دارد.وبصادر تلاش می کند تا سطح 80 تومان را حفظ کند. این بانک برنامه فروش سهام غدیر را دارد که احتمالا بر سود شرکت موثر خواهد شد.

دزهراوی

دزهراوی : قیمت فروش محصولات خود را در سطوح پایینی در نظر گرفته که از این طریق جای تعدیل مثبت خوبی دارد. همچنین شایعات از سود 1000 تومانی این شرکت تا پایان سال حکایت دارد ،شرکتی که به دلیل سرمایه بسیار اندک خود اهرم بالایی در تغییرات سودش دارد.

پاکشو

افزایش تولید و صادرات محصولات شوینده از هنکل پاکشو. قابلیت تسعیر منابع ارزی حاصله به نرخ صرافی و توانایی تحقق سود 200 تومانی هر سهم در سال مالی جاری شرکت

ددام

ددام: احتمال افزایش نرخ فروش محصولات دارویی ددام از نیمه دوم سال و افزوده شدن اقلام جدید دارویی دامی و انسانی با بهره برداری از طرح توسعه و امکان تعدیل مثبت عایدی بیش از 20 درصدی هر سهم

شسپا

شسپا: شنیده می شود اعلام خسارت آتش سوزی شسپا تا دو هفته دیگر/این روانکار افزایش سرمایه دارد/مدیرعامل عنوان کرده :خبرهای خوبی در گزارش 6 ماهه برای سهامداران داریم .

کاما

 باما: ثبات افزایش نرخ جهانی روی بزرگترین پتانسیل این شرکت در سال جاری است.

شرانل

نفت ایرانول: تغییر ترکیب تولید شرکت می تواند در میان مدت سود آن را با جهش دیگری روبرو کند. از سوی دیگر با سود 344 تومانی فعلی هر سهم، نسبت p/e آن نیز کمتر از 4 است.

وپست

وپست هم که روزهای گذشته با شایعه افزایش سرمایه همراه بود، افزایش سرمایه احتمالی شرکت تکذیب شده است.

 وبیمه

 از درون شرکت وبیمه به گوش می رسد برخی از فازهای پروژه گلستان در حال اتمام با پیشرفت فیزیکی %80الی %90 می باشند

 که به احتمال زیاد هئیت مدیره شرکت قصد فروش برخی از فاز های این پروژه را دارند

دسته بندی : اخبار – شایعات و شنیده های بازار

شنیده ها و شایعات نمی تواند مبنای درستی برای تصمیم گیری باشد

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب