نوسان در محدوده صفر

شیرازی
شیرازی
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter

 بورس اوراق بهادار تهران روز گذشته شاهد نوسان یک واحدی شاخص كل بود؛ امری که نشان از تداوم تعادل شکننده بورس دارد. در حالی که نگاه‌ها به سوی پایان فصل تابستان و شروع مذاکرات سیاسی در نیویورک دوخته شده است معامله‌گران همچنان در انتظار خبرهای امید بخش هستند. امری که البته توام با فعالیت در نمادهای کوچک بازار است اما در نمادهای بزرگ بازار همچنان تحرک چندانی را شاهد نيستيم.  در همین حال، بازار دیروز شاهد بحث‌های میان معامله‌گران به ویژه در مورد اقدامات دولت برای بهبود بازار سرمایه بود، در حالی که روز چهارشنبه معاون اول رئیس‌جمهور میزبان بخشی از فعالان بازار بود و وعده‌هايی در مورد حمایت از بازار داده شد اما در همین حال در بخشی دیگر از دولت به ویژه در حوزه دو وزارتخانه نفت و صنعت، معدن و تجارت عمده‌ترین نگرانی‌های بازار در حال رقم خوردن است.

در همین حال در تحولات کلان، با شروع به کار مجدد مجلس از روز جاری، مباحث در حوزه مجلس شورای اسلامی نیز اهمیت جدی برای بازار خواهد داشت. در بازار دیروز در گروه دارویی اکثر نمادهای این گروه با اقبال بازار و رشد قیمتی مواجه بودند كه انتظار برای انتشار گزارش‌های مطلوب شش ماهه دلیل تشکیل این صف‌ها ارزیابی می‌شود. در گروه ساختمانی نیز دیروز در ساعت پایان بازار برخی نمادها با رشد قیمت و صف خرید همراه شدند. در گروه بانکی، دیروز مهلت بانک‌ها برای اعلام اسامی شرکت‌های تحت پوشش به پایان رسید.
بانک‌ها موظف بودند ظرف 15روز لیست بنگاه‌های خود را برای تعیین تکلیف اعلام کنند. در گروه انفورماتیک دیروز شرکت کارت اعتباری کیش پس از مدتها توقف آماده بازگشایی شد که این امر البته به بازار امروز کشیده شده است. در گروه خودرویی، شرکت مهرکام پارس با سرمایه‌ای بالغ بر 55 میلیارد و 200 میلیون تومان درخصوص واگذاری بخشی از دارایی‌هایش دست به شفاف‌سازی زد و سود این واگذاری‌ها را نزدیک به 5 میلیارد و 700 میلیون تومان اعلام کرد. در گروه فولادی، یکی از مدیران فولاد مبارکه گفت: ظرفیت فن مکنده گازهای حاصله از سوخت ریفرمر مدول C واحد احیای مستقیم افزایش یافت و حدود دو درصد به ظرفیت تولید آهن اسفنجی این مدول افزوده شد.
وی افزود: یکی از محدودیت‌های افزایش ظرفیت تولید مدول‌های احیای مستقیم در محفظه ریفرمر و نبود ظرفیت مناسب فن مکنده‌های این بخش بود. در گروه تصفیه نفت دیروز، مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران گفت: تکمیل طرح‌های افزایش ظرفیت پالایشگاه‌های آبادان و بندرعباس با افزایش ۴ میلیون لیتری تولید بنزین، کشور را از واردات این فرآورده نفتی بی‌نیاز می‌کند. در مجموع، بازار دیروز، بازاری متعادل و شکننده بود که در آن شاخص در رقم 71هزار و 445واحد آرام گرفت. ارزش معاملات نیز در بورس و فرابورس به 174میلیارد تومان بالغ شد.

دسته بندی : تحلیل ها

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب