70 درصد صنایع بورس روی خط زیان

شیرازی
شیرازی
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بورس

 بورس اوراق بهادار تهران با در اختیار داشتن 38 صنعت ضعیف‌ترین عملکرد خود را از ابتدای سال تاکنون نشان داد و با زیان 27 صنعت مواجه شد. به گزارش ایسنا، بورس اوراق بهادار تهران که به دلیل ابهامات سیاسی و اقتصادی از ابتدای سال تاکنون گرفتار رکود شده است، در مرداد و شهریورماه ضعیف‌ترین عملکرد خود را بر جای گذاشت و میانگین زیان سهامداران را تا سطح 5/9 درصد افزایش داد. با افزایش زیان سهامداران از ابتدای سال تاکنون‌ صنایع حاضر در بورس نیز با افزایش زیان مواجه شدند به طوری که از 38 صنعت حاضر در بورس 27 صنعت میانگین زیان خود را افزایش داده و تنها هشت صنعت با سوددهی مواجه شدند.

بر این اساس در یک ماه اخیر صنعت دستگاه‌ها و وسایل ارتباطی با در اختیار داشتن شش شرکت و با کسب بازدهی 70 درصدی بیشترین بازدهی را در میان صنایع بورسی کسب کرده و در این بازار منفی در صدر جدول قرار گرفته است. علاوه بر این صنعت ذغال‌سنگ با بازدهی 28 درصدی، محصولات چوبی با بازدهی 18 درصدی و انتشار، چاپ و تکثیر با بازدهی 16 درصدی از دیگر صنایع مثبت بورس در یک ماه اخیر بودند که در رتبه‌های بعدی ایستادند. صنعت لاستیک و پلاستیک و محصولات دارویی نیز به ترتیب با بازدهی هفت و پنج درصدی از صنایع پر استقبال بورس در یک ماه اخیر بودند.

در این میان فرآورده‌های نفتی و ماشین‌آلات با افزایش ناچیزی مواجه شده و در بین هشت صنعت سودآور بورس قرار گرفتند‌ این در حالی است که صنایعی همچون‌ سایر واسطه‌گری‌های مالی، خودرو و ساخت قطعات، کاشی و سرامیک و قند و شکر از صنایع مطرحی بودند که از کسب بازدهی مثبت بی‌نصیب مانده و زیان یک تا سه درصدی را نصیب همراهان خود کردند.

البته زیان این صنایع از زیان شاخص بورس تهران یعنی بازدهی منفی سه درصدی در یک ماه اخیر کمتر بود‌ اما صنایعی همچون رایانه، سرمایه‌‌گذاری‌ها، استخراج کانه‌های فلزی، فلزات اساسی و شرکت‌های چند رشته‌ای صنعتی از صنایعی بودند که زیانی بیشتر از میانگین بورس نصیب سهامداران خود کردند. در این میان صنعت خدمات فنی و مهندسی و دباغی با زیان 10 درصدی بیشترین میزان زیان را نصیب سهامداران کرده و در قعر جدول صنایع بورسی ایستادند. سایر محصولات کانی غیر‌فلزی، املاک و مستغلات، ساخت محصولات فلزی، ابزار پزشکی، محصولات کاغذی و کشاورزی و دامپروری از صنایعی بودند که زیان پنج تا هشت درصدی را نصیب سهامداران خود کردند.

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب