نگاهی به بازار چهارشنبه 2 مهرماه

شیرازی
شیرازی
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter

شاخص کل پس از چند روز روند مثبت، در این لحظه به رقم 71799 واحد رسید. که نماد خودرو، شاراک و  پارسان  بیشترین تاثیر مثبت را بر روی شاخص داشتند. دیدارهای مهم روحانی با سران کشورها از جمله مهمترین عناوین خبری در روزنامه های امروز بود. افزایش خوشبینی در خصوص دستیابی به توافقات هسته ای، جو مثبتی را در بازار حاکم کرده است، این امر نشاندهنده نقش تعیین کننده نتایج مذاکرات بر وضعیت بازار سرمایه دارد. رئیس جمهور کشورمان در دیدار با بان کی مون گفت : در صورتی که حقوق ملت ایران مورد خدشه قرار نگیرد، آماده توافق هستیم. دبیر کل سازمان ملل در این دیدار با اشاره به اینکه مذاکرات آرام آرام به خانه نهایی نزدیک می شود، گفت: امیدوارم همه طرفین فرصت موجود را از دست ندهند، زیرا دستیابی به توافق جامع به نفع همگان است و این امر جز با انعطاف و اتخاذ راه حل های میانه روانه محقق نخواهد شد.

در گروه پتروشیمی، شپدیس پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به 31/6/94 را در شهریور ماه امسال مبلغ 3952 ریال اعلام کرده است. قابل ذکر است که شرکت در مرداد ماه امسال سالی مالی خودا را از پایان آذر ماه به پایان شهریور ماه تغییر داد.

در گروه خودرویی ها، خبر از ارائه پیش نویس طرح جامع مدیریت واردات خودرو وجود دارد، که تهیه‌کنندگان آن معتقدند با تشکیل صندوق حمایت از تولید داخل به‌عنوان مهم‌ترین بند این طرح، صنعت خودرو جانی تازه خواهد گرفت.  طبق این طرح همچنین احتمال افزایش تعرفه واردات خودرو به 75 درصد نیز وجود دارد؛ زیرا تهیه‌کنندگان طرح مذکور اعتقاد دارند تعرفه مطابق با قانون برنامه پنجم توسعه تغییر نکرده و ناگهان پایین آمده است. همین چندی پیش بود که اعضای شورای سیاستگذاری خودرو، طرح خود مبنی‌بر مدیریت واردات خودرو را به وزارت صنعت ارائه کردند و حالا خبر می‌رسد کارگروهی از وزارت صنعتی‌ها مشغول بررسی مفاد آن است .

در گروه دارویی اکثر نمادها صف خرید هستند؛، در خبرهای به نقل از معاونت مالی شرکت کیمیدارو آمده است :  چشم انداز شرکت کیمیدارو مطلوب ارزیابی می شود چراکه “دکیمی” در چند محصول لیدر بازار است همچنین شرکت کیمیدارو در حال راه اندازی فاز دوم کارخانه تولید شیمیایی می باشد بطوریکه احتمال می رود در 6 ماهه دوم سال جاری به بهره برداری برسد . شرکت کیمیدارو به دلیل مشخص نبودن سهمیه مربوط به مواد اولیه، تأثیر سودآوری ناشی از بهره برداری فاز دوم کارخانه تولید شیمیایی را در بودجه خود لحاظ نکرده لذا چنانچه سهمیه مواد اولیه این شرکت مشخص گردد، میزان سودآوری شرکت کیمیدارو نیز تعیین می گردد و شاهد افزایش در میزان سودآوری از این محل طی نیمه دوم سال خواهیم بود . بطور کلی عملکرد شرکت های دارویی 40 به 60 است بطوریکه 40 درصد سود پیش بینی شده آنها در نیمه اول سال و 60 درصد این سود طی نیمه دوم سال محقق می گردد لذا “دکیمی” تا پایان سال بودجه خود را پوشش خواهد داد.

در گروه غذایی، مدیر مالی شرکت پگاه خراسان گفته که شرکت پگاه خراسان پیگیر فروش زمین خود از طریق مزایده و همچنین با اطلاع سازمان بورس می باشد ولی تاکنون معامله ای مبنی بر فروش زمین فوق منعقد نگردیده است . ) (پس از کشمکش‌های بسیار میان دستگاه‌های مختلف در اما و اگرهای استفاده از روغن پالم در محصولات لبنی و نگرانی مردم جامعه در عدم خرید لبنیات، در نهایت با نشست مشترکی که میان سازمان استاندارد، سازمان غذا و دارو و برخی از دستگاه‌های مرتبط منعقد شد از اول مهرماه امسال استفاده از روغن پالم و یا هرگونه چربی گیاهی از خط تولید انواع محصولات لبنی خارجی می‌شود. گروه لبنی اکثرا مثبت کامل معامله میشوند. غمهرا، غدام و غگل در این گروه صف خریدند.

دسته بندی : اخبار – شایعات و شنیده های بازار

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب