ریزش ارزش 25 صنعت بازار سهام

شیرازی
شیرازی
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter

در شهریورماه از 39 صنعت حاضر در بورس 25 صنعت با کاهش شاخص همراه شدند در حالی که 9 صنعت رشد را تجربه کردند و سایر صنایع هم تغییر چندانی نسبت به مردادماه گذشته نداشتند. به گزارش آرمان آتی، پربازده‌ترین صنعت در شهریورماه، صنعت ساخت دستگاه‌ها و وسایل ارتباطی با 4/68 درصد بود.

بعد از آن صنعت استخراج زغال سنگ با 5/26 درصد، محصولات چوبی با 18 درصد و انتشار و چاپ با 16 درصد بازدهی قرار داشتند. علاوه بر این، صنعت لاستیک و پلاستیک و دارو دیگر صنایع پربازده ماه قبل بودند که به ترتیب 8/7 درصد و 5/5 درصد بازدهی داشتند. ماشین‌آلات و تجهیزات بازدهی 2/1 درصدی داشت. فرآورده‌های نفتی و سایر واسطه‌گری‌های مالی نیز بازدهی کمتر از یک درصد را ثبت کردند این در حالی است که از بین صنایع بورسی، بیشترین افت را صنعت خدمات فنی مهندسی با 7/10 درصد داشت.

بعد از آن صنعت دباغی با 4/9 درصد، سایر کانی‌های غیرفلزی با 6/8 درصد، انبوه‌سازی با 5/8 درصد و محصولات فلزی با 8/6 درصد و محصولات کاغذی با 5/5 درصد کاهش، بیشترین افت را در بین صنایع بورسی داشتند. افزون‌بر این در شهریورماه شاخص کل با دو هزار و 220 واحد کاهش نسبت به ماه قبل معادل سه درصد کاهش به رقم 71 هزار و 686 واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با یک‌هزار و 669 واحد کاهش به رقم 52 هزارو 679 واحد بالغ شد و شاخص بازار دوم با چهار هزار و 163 واحد کاهش به عدد 141 هزار و 835 واحد رسید. در سویی دیگر، حجم و ارزش معاملات نرمال در شهریورماه به ترتیب 5/8 درصد و 9/5 درصد نسبت به مردادماه کاهش داشت این در حالی است که تعداد روزهای معاملاتی مردادماه کمتر از شهریورماه بود.

براساس این گزارش، در شهریورماه تعداد 10 هزار و 642 میلیون سهم در 951 هزار و 40 دفعه مورد معامله قرار گرفت و به ترتیب شش درصد کاهش و 10 درصد افزایش را نسبت به ماه گذشته تجربه کرد. همچنین ارزش معاملات نرمال به 20 هزار و 596 میلیارد رسید و حجم معاملات معاملات نرمال با هشت هزار و 66 میلیون سهم به ترتیب با هشت درصد کاهش و 8/5 درصد افزایش نسبت به ماه گذشته همراه شدند. بر این اساس یک‌میلیون و 88 هزار و 260 برگه اوراق مشارکت به ارزش یک‌هزار و 89 میلیارد ریال معامله شد که نسبت به مردادماه گذشته افزایش 109 درصدی را نشان می‌دهد.

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب