پر بازده ترین صنایع در شهریور ماه معرفی شدند

شیرازی
شیرازی
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter

در شهریور ماه از 39 صنعت حاضر در بورس، 25 صنعت با کاهش شاخص همراه شدند در حالیکه 9 صنعت رشد را تجربه کردند و سایر صنایع هم تغییر چندانی نسبت به مردادماه گذشته نداشتند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) و به نقل از آرمان آتی، پر بازده ترین صنعت در شهریورماه، صنعت ساخت دستگاه ها و وسایل ارتباطی با 68.4 درصد بود. بعد از آن صنعت استخراج ذغال سنگ با 26.5 درصد، محصولات چوبی با 18 درصد و انتشار و چاپ با 16 درصد بازدهی قرار داشتند.

صنعت لاستیک و پلاستیک و دارو دیگر صنایع پر بازده ماه قبل بودند که به ترتیب 7.8 درصد و 5.5 درصد بازدهی داشتند. ماشین الات و تجهیزات  بازدهی 1.2 درصدی داشت. فراورده های نفتی و سایر واسطه گری های مالی نیز بازدهی کمتر از یک درصد را ثبت کردند.

اما از بین صنایع بورسی، بیشترین افت را صنعت خدمات فنی مهندسی با 10.7 درصد داشت. بعد از آن صنعت دباغی با 9.4 درصد، سایر کانی های غیر فلزی با 8.6 درصد، انبوه سازی با 8.5 درصد و محصولات فلزی با 6.8 درصد و محصولات کاغذی با 5.5 درصد کاهش، بیشترین افت را در بین صنایع بورسی داشتند.

در شهریور ماه شاخص کل با (2220) واحد کاهش نسبت به ماه قبل معادل (3) درصد کاهش، به رقم 71686  واحد رسید.

شاخص بازار اول با (1669) واحد کاهش  به رقم 52 هزارو 679 واحد بالغ گردید و شاخص بازار دوم با (4163) واحد کاهش به عدد 141835 واحد رسید.

حجم و ارزش معاملات نرمال در شهریور ماه به ترتیب 8.5 درصد و 5.9 درصد نسبت به مردادماه کاهش داشت. این در حالی است که تعداد روزهای معاملاتی مردادماه کمتر از شهریور ماه بود.

در شهریور ماه تعداد 10 هزارو 642 میلیون سهم در 951 هزار و 40 دفعه مورد معامله قرار گرفت، و به ترتیب (6 ) درصد  کاهش و10 درصد افزایش را نسبت به ماه گذشته تجربه کرد.

همچنین ارزش معاملات نرمال به 20 هزارو 596 میلیارد رسید و حجم معاملات معاملات نرمال با 8 هزار و 66 میلیون سهم به ترتیب با (8)  درصد کاهش و 5 .8  درصد افزایش نسبت به ماه گذشته همراه شدند.

براین اساس، 1088260  برگه اوراق مشارکت به ارزش 1089 میلیارد ریال معامله شد که نسبت به مرداد ماه گذشته افزایش 109 درصدی را نشان می دهد.

دسته بندی : تحلیل ها

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب