گفتگو با معاونت مالی “ومعادن” درباره افزایش عوارض صادراتی محصول سنگ آهن

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار شرکت های بورسی

موضوع کاهش عوارض صادراتی کنسانتره سنگ آهن و در مقابل آن افزایش عوارض دریافتی از صادرات سنگ آهن دانه بندی شده در حالی به میان آمده که در حال حاضر به دلیل کمبود تولید کنسانتره هیچ گونه صادراتی در این محصول نداریم حال آنکه بخش اعظمی از صادرات در گروه سنگ آهن مربوط به سنگ آهن دانه بندی شده با عیار گوناگون است.

افزایش عوارض صادراتی محصول سنگ آهن دانه بندی شده و در مقابل آن کاهش عوارض صادراتی کنسانتره سنگ آهن در زمره خبرهایی است که طی روزهای اخیر مورد توجه سرمایه گذاران قرار گرفته است.افزایش عوارض دریافتی از صادرات سنگ آهن

در همین ارتباط معاونت مالی و اقتصادی شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز عنوان کرد: موضوع کاهش عوارض صادراتی کنسانتره سنگ آهن و در مقابل آن افزایش عوارض دریافتی از صادرات سنگ آهن دانه بندی شده در حالی به میان آمده که در حال حاضر به دلیل کمبود تولید کنسانتره هیچ گونه صادراتی در این محصول نداریم حال آنکه بخش اعظمی از صادرات در گروه سنگ آهن مربوط به سنگ آهن دانه بندی شده با عیار گوناگون است.

مرتضی علی اکبری در بیان فلسفه مطرح شدن چنین طرحی گفت: اساس برنامه ریزی برای افزایش عوارض صادراتی سنگ آهن خام، در راستای سیاست های جلوگیری از خام فروشی بوده که از نگاه کلی مورد قبول فعالان گروه سنگ آهن نیز می باشد اما آنچه در این بین نیازمند اندکی تأمل است چگونگی و زمان اجرایی شدن این طرح است.

وی ادامه داد: برنامه جلوگیری از صادرات سنگ آهن دانه بندی شده و تشویق آنها به تبدیل سنگ آهن خام به کنسانتره و صادرات آن در صورتی می تواند به نتیجه مناسب دست یابد که قبل از افزایش عوارض صادراتی محصول مذکور تسهیلات مورد نیاز جهت راه اندازی و تجهیز خطوط تبدیل سنگ آهن خام به کنسانتره در اختیار این شرکت ها قرار گیرد تا مجموعه های مذکور نیز فرصت تغییر و بهبود فرآیند تولیدات خود را داشته باشند.

علی اکبری با اشاره به شرکت فولاد صبانور عنوان کرد: فرآیند دستیابی به تولید کنسانتره در شرکت های معدنی فرآیندی زمانبر است به گونه ای که شرکت فولاد صبانور بعد از مدت ها در سال گذشته قابلیت تولید کنسانتره را به دست آورد. بنابراین در صورتی که به معادن کوچک تولیدکننده سنگ آهن خام فرصت کافی جهت تغییر نوع محصولات و بهبود آن داده نشود و به یکباره اقدام به افزایش عوارض صادراتی محصول سنگ آهن خام آنها شود، به طور قطع حاشیه سود این شرکت ها با موانعی رو به رو خواهد شد.

وی در خاتمه پیرامون زمان اجرایی شدن طرح مذکور اظهار داشت: در حال حاضر طرح مذکور در حد شنیده هاست و هیچ قطعیتی پیدا نکرده حال آنکه در صورت لحاظ شدن آن در بودجه سال 93 و تصویب آن در مجلس شورای اسلامی می توان درباره قطعیت آن اطمینان خاطر پیدا کرد.

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: اخبار سنگ آهن, ومعادن

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب