عوامل سه‌گانه تغییر روند معاملات

شیرازی
شیرازی
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار مهم بورس

با توجه به افزایش خوشبینی درخصوص حصول توافقات هسته‌ای، شاهد رشد قیمت اغلب سهام و همچنین شاخص کل بورس هستیم‌. ناسوتی فرد، کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز اظهار داشت: به‌طور کلی مذاکرات هسته‌ای‌ برای وضعیت بازار سرمایه نقش تعیین‌کننده‌ای دارد بنابراین به دلیل خوشبینی ایجاد شده درخصوص نتیجه مذاکرات شاهد تاثیر این خوشبینی بر روند بازار سرمایه طی چند روز اخیر هستیم‌.

ناسوتی‌فرد تصریح کرد: نتیجه این امر تاثیر بسزایی بر روند بازار سرمایه خواهد گذاشت به‌طوری که چنانچه این نتیجه مثبت باشد، تاثیر مثبتی بر روند بورس می‌گذارد در مقابل، روند بازار سرمایه در صورت عدم توافق در مذاکرات هسته‌ای به روند نزولی خود برمی‌گردد بنابراین در آن صورت، جایی برای رشد قیمت سهام باقی نمی‌ماند‌. این کارشناس بازار سرمایه عنوان کرد: همچنین چنانچه گزارشات شش ماهه شرکت‌ها قابل قبول و مطلوب باشد، می‌تواند تاثیر مثبتی بر روند قیمتی سهام در بورس بگذارد

علاوه بر این، رکود فعلی در بخش واقعی اقتصاد، تاثیر منفی بر عملکرد بازار سرمایه گذاشته است‌. در نتیجه با توجه به رکود موجود در اقتصاد، نمی‌توان انتظار گزارشات مطلوب را در عملکرد شش ماهه شرکت‌ها داشت‌. ناسوتی‌فرد ابراز داشت: افزون بر این نرخ سود بانکی سومین عاملی است که تشدید‌کننده رکود در بورس است‌ این درحالی است که با توجه به روند کاهشی نرخ تورم، انتظار می‌رود شاهد کاهش نرخ سپرده بانکی نیز باشیم اما بازار پولی به عنوان بازار رقیب بورس با نرخ جذاب سود 22 درصدی که به سپرده‌گذاران تعلق می‌گیرد، معضل کنونی بازار سرمایه شده است‌.

وی خاطرنشان کرد: به‌طور کلی سه عامل نتیجه نهایی مذاکرات، رکود فعلی موجود در بخش کلان اقتصادی و نرخ سپرده بانکی از جمله عوامل تعیین‌کننده بر روند بازار سرمایه هستند‌. این درحالی است که روند بورس را می‌توان بسته به نتیجه مذاکرات تخمین زد‌. علاوه بر این بازار سرمایه با داده‌های فعلی جایی برای رشد و حرکت ندارد‌ به‌طور کلی می‌توان اظهار کرد که برای تغییر روند بازار حداقل باید یکی از سه فاکتور مذکور تغییر کند در نتیجه تا زمانی که سه عامل مذکور تغییر نکند نمی‌توان به رشد قیمت سهام امیدوار باشیم بنابراین در این صورت، شاهد تداوم رکود در بازار سرمایه خواهیم بود‌.

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب