اخبار مهم تاثیرگذار بر بازار سهام روز 5 مهرماه

شیرازی
شیرازی
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter

اخبار مهم تاثیرگذار بر بازار سهام روز 5مهرماه
روحانی :تمامی تحریم‌ها علیه ایران باید برداشته شود

به گزارش خبرگزاری فارس، حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان در پنجمین روز از سفر خود به نیویورک در نشست خبری با خبرنگاران رسانه‌های بین‌المللی گفت :در موضوع هسته ای و مذاکرات ایران و گروه 5+1 از سال گذشته تاکنون پیشرفت های قابل ملاحظه ای داشته ایم
روحانی گفت :هر توافقی که در آن مسئله ادامه غنی سازی در خاک ایران محفوظ نشده باشد از نظر ما قابل قبول نخواهد بود .
رییس جمهور ادامه داد: تحریم ها بطور کامل باید برداشته شود و در هر توافقی که مسئله پایان تحریم به صراحت و قاطعانه بیان نشده باشد آن توافقنامه از دیدگاه مردم ایران قابل قبول نخواهد بود .

وی افزود: ایران همانند گذشته همه فعالیتش تحت نظر آژانس و در چارچوب مقررات بین المللی خواهد بود .
روحانی در ادامه نشست خبری گفت:‌ زمان باقی مانده برای توافق کوتاه است و پیشرفت هایی که در روزهای گذشته ما مشاهده کرده ایم بسیار بسیار کند بوده است .
وی افزود:‌ باید حرکت سریع تر باشد و با توجه به واقعیت ها بتوانیم این توافق را به نتیجه برسانیم .
رییس جمهور تصریح کرد: این توافق نه فقط به نفع ایران و 1+5 بلکه به نفع ثبات و امنیت کل منطقه خواهد بود .
همه مسئولان عالیرتبه نظام از جمله مقام معظم رهبری با این مذاکره موافق هستند .
همکاری های هسته ای ایران با روسیه همواره صلح آمیز بوده است
حسن روحانی افزود: ‌شما می دانید که یک نیروگاه برق هسته ای در بوشهر داریم که توسط روسیه تکمیل شده است و سوخت آن هم توسط این کشور تامین می شود و هم اکنون در حال مذاکره برای قردادهای دیگر در زمینه برق هسته ای هستیم

جمهوری اسلامی هرگز به دنبال بمب اتمی نبوده است

آنچه که ما در منطقه علیه تروریسم انجام می دهیم همواره با هماهنگی دولت های منطقه است
ما تروریست را ضد شیعه ضد سنی و ضد دین می دانیم .وی افزود: در بحث تروریسم مذهب و دین مطرح نیست زیرا تروریستها ضد دین اند.
تماس تلفنی یا دیدار با اوباما نداریم
رئیس جمهور گفت:‌ در برنامه ریزی ما در این سفر نه برنامه ملاقات و نه برنامه ریزی تماس تلفنی وجود دارد، آنچه که در برنامه ریزی ما قرار دارد برداشتن گام های رو به جلو برای حل مسائل مهم جهانی و منطقه ای و مشارکت بیشتر ملت‌ها و دولتها با یکدیگر است .
برای گسترش روابط اقتصادی با ایتالیا آمده ایم
رئیس جمهور در ادامه نشست خبری در پاسخ به خبرنگار روزنامه ایتالیایی که از وی درباره روابط ایران و ایتالیا پرسید گفت:‌ به طورکلی ما خواهان روابط صمیمانه با همه کشورهای اروپایی هستیم .
روحانی گفت:‌ در مسئله هسته ای من باید این جمله را بگویم که واقعا هیچ زمانی مثل این روزهای اخیر من لحن جدی برای حل مسئله ندیده بودم .
روحانی گفت:‌ما واقعا در مذاکرات گذشته تا امروز انعطاف های لازم را داشتیم و اکنون نوبت طرف مقابل است که آنها انعطاف نشان دهند تا مسئله حل شود
وی افزود: فکر می کنم موضوع هسته ای ایران آنقدر طولانی شده است که من در ملاقات با سران کشورهای مختلف دیدم، همه خسته شده اند که چرا سریع تر مسئله حل نمی شود .
شرمن: هنوز نمی‌دانیم توافق خواهد شد یا نه/ هر ۲ طرف باید تصمیمات سختی بگیرند
مذاکره کننده ارشد آمریکا در مصاحبه با شبکه بی بی سی گفت: هنوز نمی‌دانیم که توافق هسته‌ای حاصل خواهد شد یا نه اما تصمیمات سخت برای هر دو طرف به ویژه ایران باقیمانده است .
وی درباره مذاکرات تازه در نیویورک نیز گفت: می‌دانم که رسانه ها توقع داتشند گام بزرگی در نیویورک برداشته شود.اما مساله کمی پیچیده تر است. در هفته گذشته آقای روحانی فرصت این را داشته که مذاکرات 2 جانبه‌ای با همه طرفهای 1+5 و دیگر کشورهای جهان داشته باشد. من می‌دانم که آقای روحانی توانایی این را دارد که برای حصول توافق تصمیمات شجاعانه‌ای بگیرد.

همه کشورهای 1+5 این فرصت را داشتنند که با آقای طریف نیز دیدار داشته باشند و این پیام را به ایران بدهند که می‌خواهیم که از صلح آمیز بودن برنامه هسته‌ای ایران مطمئن بشویم و آماده هستیم در این راه هر کمکی لازم باشد انجام دهیم
البته همه ما می‌دانیم که این یک فرصت استثنایی است و مسئولیت ما در این زمینه سنگین است. اما اگر قرار باشد همین تعداد سانتریفیوژ این فرصت را در اختیار ایران قرار دهد که در فرصتی کوتاه به مواد لازم برای ساخت سلاح هسته ای دست پیدا کند باید این مساله را جدی تلقی کنیم. ولی من معتقدم که برای این همه راه حل وجود دارد و باید به ایران فرصت داده شود تا آن را نشان دهد
ظریف: ضرورت ایجاد خاورمیانه عاری از سلاح هسته‌ای
به گزارش خبرگزاری فارس،‌ محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان که ریاست دوره‌اى جنبش عدم تعهد را برعهده دارد، صبح جمعه به وقت نیویورک در نشست غیررسمى مجمع عمومى که به مناسبت گرامیداشت اولین روز بین‌المللى محو کامل سلاح‌هاى هسته‌اى برگزار شد، شرکت کرد .
وزیر امور خارجه کشورمان با یادآورى ضرورت اجراى کامل تعهدات اعضاى جنبش عدم تعهد براى ایجاد خاورمیانه عارى از سلاح هسته‌اى تاکید کرد: تنها ضمانت قطعى براى عدم استفاده از سلاح هسته‌اى، محو کامل این سلاح‌ها در جهان است .
نشست سه جانبه ظریف، کری و اشتون/نشست چهارجانبه وزرای خارجه ایران و سه کشور اروپایی
وزرای خارجه ایران، آمریکا و کاترین اشتون عصر پنجشنبه به وقت محلی در نیویورک دیدار و گفت‌وگو کردند و قرار است عصر جمعه نیز این نشست ادامه یابد و احتمالا نشست چهارجانبه‌ای نیز بین وزرای خارجه ایران و سه کشور اروپایی برگزار شود .
نشست مذکور با هدف ارزیابی روند مذاکرات هسته‌ای و پیشرفت‌های حاصل شده طی ده روز گذشته و بررسی نحوه ادامه مذاکرات انجام شد .

عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان روز گذشته درباره مذاکرات جاری در نیویورک عنوان کرد: مذاکرات هسته ای به نقطه نفس گیری رسیده است و وارد بسیاری از جزئیات شده‌ایم ولی هنوز در مسائل کلیدی نتوانسته‌ایم به راه‌حل‌های مورد قبول دست یابیم، البته راه‌حل‌هایی پیشنهاد شده ولی هنوز کارایی لازم را نداشته است و فکر می‌کنیم با استفاده از خلاقیت‌های فکری راه‌حل‌هایی پیدا کنیم .
عراقچی افزود: در برخی کلیات، اشتراک نظر نداریم، ولی در جزئیات توافقاتی صورت گرفته است ..
عراقچی احتمال حضور رئیس جمهور کشورمان در مذاکرات با 1+5 را منتفی دانست و گفت: خیلی بعید می دانم این کار انجام شود ، به نقطه ای نیز نرسیده ایم که چنین اقدامی لازم و مفید باشد و برنامه ای هم برای آن نداریم
کری: امید زیادی برای رسیدن به توافق با ایران داریم
وزیر امور خارجه آمریکا می‌گوید واشنگتن امید زیادی دارد که طی چند هفته آینده به توافق با ایران دست پیدا کند .
کری با اشاره به اینکه مذاکرات نتیجه بخشی میان ایران و 5+1 انجام شده است، تصریح کرد که توافق موقت _در ژنو_ جهان را امن‌تر کرد .
کری همچنین تصریح کرد که آمریکا به پیمان جامع منع آزمایش‌های هسته‌ای پایبند است.
عراقچی: اگر تا سوم آذر توافقی حاصل نشود، شرایط تغییر می‌کند/هنوز در موضوعات اساسی به تفاهم نرسیده‌ایم
به گزارش خبرگزاری فارس، سید عباس عراقچی معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزیر امور خارجه کشورمان در گفت‌وگو با واحد مرکزی خبر گفت: فعلا تمرکز بر استفاده کامل از فرصت باقی مانده یعنی تا سوم آذر است زیرا شرایط و مقدماتی فراهم شده است، تفاهم مقدماتی وجود دارد که بر اساس اصولی که در آن قرار دارد باید تفاهم دیگری صورت گیرد .
به گفته وی هنوز در موضوعات اساسی به تفاهم نرسیده‌ایم
وی ابراز امیدواری کرد این امر می تواند نشانه خوبی از احتمال وجود درک مشترک باشد

دسته بندی : اخبار – شایعات و شنیده های بازار

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب