دارویی ها پیشتاز کسب بالاترین بازدهی مثبت

شیرازی
شیرازی
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter

معاملات هفته گذشته تالار شیشه ای در حالی سپری شد که شاخص کل با تحقق بازدهی مثبت 0.4 درصدی از 71 هزار و 443 واحد در اولین روز از معاملات هفته به 71 هزار و 788 واحد طی آخرین روز معاملاتی همان هفته رسید.

 صنعت دارو بازدهی مثبت بیش از هفت درصدی را طی معاملات هفته گذشته کسب کرد و بدین ترتیب عنوان پربازده ترین گروه را از آن خود ساخت. بعد از آن صنایع انبوه سازی و نیز انتشار و چاپ با بازدهی مثبت تک نماد آن یعنی “چافست” در ردیف های بعدی قرار گرفتند.

دارویی ها پیشتاز کسب بالاترین بازدهی مثبت

این در حالی است که صنعت وسایل ارتباطی هفته گذشته نیز از کسب بازدهی مثبت بی نصیب ماند و بازدهی منفی محقق ساخت، بدین ترتیب این گروه با کسب بازدهی منفی حدود 9 درصدی به عنوان کم بازده ترین صنعت مطرح شد. در پی آن صنایع محصولات چوبی و ذغالسنگ جایگاه های دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.

 

دارویی ها پیشتاز کسب بالاترین بازدهی مثبت

البته توجه به اینک نکته حائز اهمیت است که از میان 43 صنعت فعال در بورس طی هفته گذشته، سهام 11 گروه با افت قیمتی همراه شدند و بازدهی منفی به دست آوردند، و در مقابل آن بازدهی مثبت دستاورد 32 صنعت باقیمانده بود.

عنوان پربازده ترین سهم بورس طی معاملات هفته گذشته نیز به شرکت تجهیزات سدید اعطا شد. چراکه “فسدید” طی پنج روز معاملاتی هفته گذشته بازدهی مثبت حدود 45 درصدی برای سهامداران خود به ارمغان آورد. پس از آن، شرکت های آلومتک و دارو امین رتبه های دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.

دارویی ها پیشتاز کسب بالاترین بازدهی مثبت

شرکت مخابراتی ایران، مجموعه ای است که با تحقق بالاترین بازدهی منفی نسبت به سایر صنایع عنوان کم بازده ترین سهم بورس طی هفته گذشته را به خود اختصاص داد. پس از آن شرکت قند ثابت خراسان و بانک سامان در جایگاه های بعدی قرار گرفتند.

 

 

دارویی ها پیشتاز کسب بالاترین بازدهی مثبت

براساس اطلاعات موجود، معاملات هفته گذشته بورس در حالی پایان پذیرفت که 269 نماد بازدهی مثبت را محقق کردند، هشت نماد بدون بازدهی مثبت یا منفی همراه شدند و مابقی نمادها یعنی سهام 115 شرکت بورسی با روند نزولی قیمت سهام مواجه شدند.

عنوان نقدشونده ترین سهام نیز به شرکت های پارس خودرو، بانک صادرات ایران و ایران خودرو اختصاص یافت و در مقابل آن مجموعه های آما، پارس پامچال و سیمان دورود در انتهای جدول جای گرفتند.

در مجموع 46 هزار و 367 کد معاملاتی با جابه جایی بیش از دو میلیارد و 215 میلیون سهم طی 217 هزار و 921 دفعه معامله، ارزش معاملاتی بیش از پنج هزار و 943 میلیارد ریالی را رقم زدند. علاوه بر این، سهام شرکت پارس خودرو با حجم معاملاتی بیش از 144 میلیون سهمی به عنوان پرگردش ترین سهم بورس و در مقابل آن شرکت آما به عنوان کم گردش ترین سهم برگزیده شدند.

دسته بندی : تحلیل ها

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب