نگاهی به بازار یکشنبه 6 مهرماه

شیرازی
شیرازی
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
خبرهای بورسی

بازار سهام و شاخص آن امروز مثبت هستند و گروه لیزینگی و ساختمانی سهم بزرگی را در این مثبت شدن از آن خود کرده اند، اخبار سیاسی هم مثبت هستند در این راستا لاروف گفته است توافق هسته ای تا مرز 95 درصد حاصل شده است. گروه خودرویی و قطعه سازی امروز تماماً مثبت معامله می شوند، دیروز برخی شرکت ها و نهادهای مالی از جمله گروه مالی ملت و کارکنان بانک ها به جمع خریداران خودرویی از جمله در دو نماد زامیاد و خودرو وارد شدند، شنیده های بازار حاکی از آن است گزارشات 6 ماهه خودرویی ها به خصوص در نماد ایران خودرو بهتر از حد انتظار است.

ساختمانی ها مثبت معامله می شوند و صحبت هایی از برخی افزایش سرمایه ها در برخی نمادهای این گروه است ، نماد ثشرق نیز متوقف شد می گویند تعدیل مثبتی برای سال 94 این شرکت در راه است، این خبر در گروه مسکنی و از زبان دکتر عبده تبریزی نیز قابل توجه بود: عضو شورای‌عالی بورس با تاکید بر اینکه دولت پولی بابت اوراق تسهیلات مسکن نمی‌پردازد، گفت: این اوراق که با نرخ 22 و 23 درصد توسط مردم خرید و فروش می‌شود، صرفه اقتصادی دارد. غذایی ها به جز غشاذر و غپینو مثبت معامله می شوند، در اخبار مرتبط با این گروه ، مدیرعامل اتحادیه سراسری فراورده های لبنی با بیان اینکه تاکنون ابلاغیه ای مبنی بر افزایش نرخ شیر خام به 1300 تومان به دست ما نرسیده است، گفـت : افزایش قیمت شیر خام به 1300 تومان حتما به معنای افزایش مجدد قیمت لبنیات نیست .

در گروه معدنی که خبرهایی از گزارشات احتمالی  6 ماهه آنها شنیده می شود خبرجالبی را داشتیم مبنی بر اینکه معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه این وزارتخانه از موضع خود برای بازپس گیری معدنی واگذار شده به همسر یک کارمند به صورت غیرقانونی، عقب ننشسته است، گفت: سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران با دستور وزیر صنعت، معدن و تجارت، دعوی خود را از مالک غیرقانونی این معدن برای بازگشت آن به دولت، ارایه کرده است . مپنا و بمپنا هر دو مثبت خفیف معامله می شوند ، مدیر عامل توانیر از ساخت بزرگترین مزرعه برق خورشیدی ایران در کرمان خبر داد و سیاست های جدید صنعت برق برای احداث نیروگاه های برق مقیاس کوچک وتولید پراکنده را تشریح کرد.

قندی ها نیز مثبت معامله می شوند ، صحبت هایی از افزایش نرخ قند و شکر با توجه به افزایش قیمت چغندرقند شنیده می شود. حال و روز برخی تک سهم ها مانند فاراک و زمگسا و تکشا و حفاری نیز در این بازار خوب است که قابل توجه می باشد.

در گروه پتروشیمی افزایش قیمت متانول در برخی نقاط جهان را به فراخور تغییرات فصلی داشته ایم اما همچنان اتفاق خاصی در روند معاملات این گروه مشاهده نمی شود، در یکی از مهمترین اخبار این گروه یک مقام مسئول در شرکت ملی صنایع پتروشیمی با تشریح دلایل توقف احداث خط لوله اتان مرکز با ارائه اولتیماتوم جدیدی به برخی از سرمایه‌گذاران طرح‌های چندین ساله پتروشیمی کشور اعلام کرد: اگر تاخیرها در برخی از طرح‌های پتروشیمی ادامه یابد، مجوز احداث این پروژه‌ها لغو خواهد شد

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
2 نظر
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب