معرفی یک سهم بنیادی با پتانسیل رشد بالا

تحلیل سهام
تحلیل سهام

گاهی اوقات رشد کوتاه مدت یک سهم چندان متاثر از عوامل بنیادی نبوده و بیش از هر چیز مرهون توجه بازار و پول تزریق شده ی پشت سهم است.
اما در میان و بلند مدت سهم ها به ارزش ذاتی خودشون میرسند. خبهمن یکی از ان سهم هایی است که با نگاهی به گزارشها این سهم میشود متوجه شد قیمت سهم بسیار کمتر از ارزش ذاتی سهم است.

و قیمت کنونی خبهمن ، به نوعی تعجب آور است. این قیمت را که قبلا در نمادهایی مثل غبشهر و غمارگ و شاراک و واتی در قیمتهای باور نکردنی نسبت به امروز دیده بودیم و امروز میبینم این نمادها به حق قیمتی خودشان نزدیک می‌شوند. مطمئن هستم خبهمن هم چنین راهی رو خواهد پیمود.

چند نکته درباره گروه خبهمن :

توجه: سرمایه‌گذاری در بورس نیازمند آموزش است. قوانین و مفاهیم مهم و نکات بسیار زیادی در بورس وجود دارد.

اگر بدون آموزش دیدن، در بورس سرمایه‌گذاری کنید سرمایه‌تان را به خطر انداخته‌اید.

با توجه به شرایط فعلی، ما دوره‌ی آنلاین ویژه ورود به بورس را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

جزییات بیشتر این دوره را اینجا ببینید (با امکان سفارش و دانلود فوری پس از خرید)

1- خبهمن سهمی است که قیمت آن کمتر از دو برابر سود انباشته اش میباشد. خبهمن طبق گزارش 3 ماهه به ازای هر سهم بیش از 119 تومن سود انباشته داره ولی فعلا در قیمت 204 تومان متوقف شده. با نگاهی به سهم های مختلف از گروه خودرو و هلدینگ و سرمایه گذاری و سایر گروه ها میبینیند قیمت اکثرشان حداقل 3 برابر سود انباشته شان میباشد.

2-تنها سهمی است که ارزش بازار کنونی آن حتی از جمع حقوق صاحبان سهامش کمتر است! ارزش بازر کنونی این سهم 1041 میلیارد میباشد (2 مهر) و جمع حقوق صاحبان سهام 1240 میلیارد!
بد نیست از این لحاظ نگاهی به سهم های مختلف از گروه های مختلف بندازیند تا متوجه قیمت و ارزش بازار بسیار پایین خبهمن بشوید.

3-چهارشنبه کیا مهستان که نزدیک 95 درصدش متعلق به خبهمن است 50 میلیون سهم پارسان خرید و مالک بیش 166 میلیون سهم پارسان شد… ضمنا در پورتفوی مهستان بیش از 77 میلیون حق پارسان دیده میشود که نمیدانم چرا تا حالا به سهم تبدیل نشده است که اگر آن رو هم حساب کنیم تعداد سهم مهستان از پارسان نزدیک به 240 میلیون سهم میرسد.
همچنین خبهمن بصورت مستقیم و غیر مستقیم تعداد سهم زیادی از پارسان را با قیمت 370 تومان خریده است.
ضمنا سرمایه گذاری بسیار مناسبی رو در زمان مناسب روی سهام سیمانیها داشته است. پورتفوی بورسی خبهمن بسیار غنی هست و اگه به خریدهای خبهمن و زیر مجمو عه های آن مثل مهستان توجه کنید به نتایج بسیار جالبی میرسید.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

اموزش بورس

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

می‌توانید بدون درج نظر نیز از نظرات مطلع شوید، برای اینکار اینجا کلیک کنید.

.

.


نکات مهم

  • پاسخ‌هایی که به دیدگاه‌ کاربران گرامی داده می‌شود صرفا نظر شخصی نویسنده دیدگاه است و مسئولیت استفاده از این اطلاعات بر عهده کاربران خواهد بود.
  • دیدگاه‌هایی که دارای متن‌های تبلیغاتی، مشخصات شخصی و مطالب غیرمرتبط هستند پذیرفته نمی‌شوند.
  • لطفا سوال‌تان را واضح و شفاف بپرسید (خود را جای دیگران قرار دهید).
  • سوالات مبهم و تکراری (قبلا در نظرات جواب داده شده) پاسخی دریافت نمی‌کنند.