معرفی یک سهم بنیادی با پتانسیل رشد بالا

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
تحلیل سهام

گاهی اوقات رشد کوتاه مدت یک سهم چندان متاثر از عوامل بنیادی نبوده و بیش از هر چیز مرهون توجه بازار و پول تزریق شده ی پشت سهم است.
اما در میان و بلند مدت سهم ها به ارزش ذاتی خودشون میرسند. خبهمن یکی از ان سهم هایی است که با نگاهی به گزارشها این سهم میشود متوجه شد قیمت سهم بسیار کمتر از ارزش ذاتی سهم است.

و قیمت کنونی خبهمن ، به نوعی تعجب آور است. این قیمت را که قبلا در نمادهایی مثل غبشهر و غمارگ و شاراک و واتی در قیمتهای باور نکردنی نسبت به امروز دیده بودیم و امروز میبینم این نمادها به حق قیمتی خودشان نزدیک می‌شوند. مطمئن هستم خبهمن هم چنین راهی رو خواهد پیمود.

چند نکته درباره گروه خبهمن :

1- خبهمن سهمی است که قیمت آن کمتر از دو برابر سود انباشته اش میباشد. خبهمن طبق گزارش 3 ماهه به ازای هر سهم بیش از 119 تومن سود انباشته داره ولی فعلا در قیمت 204 تومان متوقف شده. با نگاهی به سهم های مختلف از گروه خودرو و هلدینگ و سرمایه گذاری و سایر گروه ها میبینیند قیمت اکثرشان حداقل 3 برابر سود انباشته شان میباشد.

2-تنها سهمی است که ارزش بازار کنونی آن حتی از جمع حقوق صاحبان سهامش کمتر است! ارزش بازر کنونی این سهم 1041 میلیارد میباشد (2 مهر) و جمع حقوق صاحبان سهام 1240 میلیارد!
بد نیست از این لحاظ نگاهی به سهم های مختلف از گروه های مختلف بندازیند تا متوجه قیمت و ارزش بازار بسیار پایین خبهمن بشوید.

3-چهارشنبه کیا مهستان که نزدیک 95 درصدش متعلق به خبهمن است 50 میلیون سهم پارسان خرید و مالک بیش 166 میلیون سهم پارسان شد… ضمنا در پورتفوی مهستان بیش از 77 میلیون حق پارسان دیده میشود که نمیدانم چرا تا حالا به سهم تبدیل نشده است که اگر آن رو هم حساب کنیم تعداد سهم مهستان از پارسان نزدیک به 240 میلیون سهم میرسد.
همچنین خبهمن بصورت مستقیم و غیر مستقیم تعداد سهم زیادی از پارسان را با قیمت 370 تومان خریده است.
ضمنا سرمایه گذاری بسیار مناسبی رو در زمان مناسب روی سهام سیمانیها داشته است. پورتفوی بورسی خبهمن بسیار غنی هست و اگه به خریدهای خبهمن و زیر مجمو عه های آن مثل مهستان توجه کنید به نتایج بسیار جالبی میرسید.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: تحلیل درباره سهام خبهمن, سیگنال خرید سهام بنیادی بورس

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب