حمایت روانی دولت از سهامداران

خبرهای بورسی

 قیمت سهام در بورس تا پایان سال صعودی همراه با شیب ملایم خواهد بود، در نتیجه به نظر می‌رسد دیگر شاهد روند هیجانی و شتاب‌زده در قیمت سهام نباشیم. وسکانیانس، مدیر صندوق سرمایه‌گذاری یکم سامان با بیان مطلب فوق در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تصریح کرد: وضعیت کنونی بازار سرمایه به حدی رسیده که نیازمند بازگشت اطمینان سلب شده است. گواه این قضیه در حجم پایین معاملات است به طوری‌ که حجم فعلی معاملات در بورس نشان‌دهنده این است که فروشنده به دلیل افت شدید قیمت سهام در مقطع فعلی حاضر به فروش سهام خود نیست از طرف دیگر، خریدار نیز به دلیل ترس و نااطمینانی موجود در بورس، انتظار افت بیشتر قیمت سهام را دارد.

مدیر صندوق سرمایه‌گذاری یکم سامان عنوان کرد: متاسفانه حمایت‌های دولت از بورس بیشتر جنبه روانی دارد و در عمل اجرایی نمی‌شود در حالی که حمایت دولت از صنایع، ثبات در تصمیمات و قوانین و مقررات وضع‌شده، عملی شدن صحبت‌های مسوولان و حمایت حقوقی‌ها از جمله عواملی هستند که به عنوان محرک بر وضعیت بازار سرمایه تاثیر می‌گذارند.

وسکانیانس بیان کرد: به‌طور کلی در مقطع کنونی بسیاری از سهام بنیادی به کف قیمتی خود رسیده‌اند در نتیجه به نظر می‌رسد قیمت سهام پایین‌تر از قیمت فعلی نیاید. وی در خاتمه افزود: پیش‌بینی می‌شود که روند قیمت سهام در بازار سرمایه تا پایان سال صعودی توام با شیب ملایمی باشد. افزون بر این نمی‌توان متصور بود که بخشی از اقتصاد جدا از سایر بخش‌ها حرکت کند بلکه تمامی اقتصاد با هم حرکت می‌کند.

توجه: سرمایه‌گذاری در بورس نیازمند آموزش است. قوانین و مفاهیم مهم و نکات بسیار زیادی در بورس وجود دارد.

اگر بدون آموزش دیدن، در بورس سرمایه‌گذاری کنید سرمایه‌تان را به خطر انداخته‌اید.

با توجه به شرایط فعلی، ما دوره‌ی آنلاین ویژه ورود به بورس را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

جزییات بیشتر این دوره را اینجا ببینید (با امکان سفارش و دانلود فوری پس از خرید)

در خاتمه نیز توصیه بنده به سهامداران این است که از رفتار احساسی بپرهیزند همچنین با تکیه بر صورت مالی شرکت‌ها، سهام بنیادی را خریداری کنند. علاوه بر این، براساس شایعات اقدام به معامله نکنند چراکه آفت بازار سرمایه شایعاتی است که اغلب از طریق تریبون‌ها مطرح می‌شود.

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

اموزش بورس

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

می‌توانید بدون درج نظر نیز از نظرات مطلع شوید، برای اینکار اینجا کلیک کنید.

.

.

نکات مهم

  • پاسخ‌هایی که به دیدگاه‌ کاربران گرامی داده می‌شود صرفا نظر شخصی نویسنده دیدگاه است و مسئولیت استفاده از این اطلاعات بر عهده کاربران خواهد بود.
  • دیدگاه‌هایی که دارای متن‌های تبلیغاتی، مشخصات شخصی و مطالب غیرمرتبط هستند پذیرفته نمی‌شوند.
  • لطفا سوال‌تان را واضح و شفاف بپرسید (خود را جای دیگران قرار دهید).
  • سوالات مبهم و تکراری (قبلا در نظرات جواب داده شده) پاسخی دریافت نمی‌کنند.
  • این سایت (بورسینس) متعلق به هیچ کارگزاری یا نهاد مالی نیست و بصورت شخصی اداره می‌شود. برای دریافت پشتیبانی، رفع مشکلات و سایر مسائل مرتبط، با کارگزارتان تماس بگیرید (تنها راه ممکن).