حمایت روانی دولت از سهامداران

شیرازی
شیرازی
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
خبرهای بورسی

 قیمت سهام در بورس تا پایان سال صعودی همراه با شیب ملایم خواهد بود، در نتیجه به نظر می‌رسد دیگر شاهد روند هیجانی و شتاب‌زده در قیمت سهام نباشیم. وسکانیانس، مدیر صندوق سرمایه‌گذاری یکم سامان با بیان مطلب فوق در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تصریح کرد: وضعیت کنونی بازار سرمایه به حدی رسیده که نیازمند بازگشت اطمینان سلب شده است. گواه این قضیه در حجم پایین معاملات است به طوری‌ که حجم فعلی معاملات در بورس نشان‌دهنده این است که فروشنده به دلیل افت شدید قیمت سهام در مقطع فعلی حاضر به فروش سهام خود نیست از طرف دیگر، خریدار نیز به دلیل ترس و نااطمینانی موجود در بورس، انتظار افت بیشتر قیمت سهام را دارد.

مدیر صندوق سرمایه‌گذاری یکم سامان عنوان کرد: متاسفانه حمایت‌های دولت از بورس بیشتر جنبه روانی دارد و در عمل اجرایی نمی‌شود در حالی که حمایت دولت از صنایع، ثبات در تصمیمات و قوانین و مقررات وضع‌شده، عملی شدن صحبت‌های مسوولان و حمایت حقوقی‌ها از جمله عواملی هستند که به عنوان محرک بر وضعیت بازار سرمایه تاثیر می‌گذارند.

وسکانیانس بیان کرد: به‌طور کلی در مقطع کنونی بسیاری از سهام بنیادی به کف قیمتی خود رسیده‌اند در نتیجه به نظر می‌رسد قیمت سهام پایین‌تر از قیمت فعلی نیاید. وی در خاتمه افزود: پیش‌بینی می‌شود که روند قیمت سهام در بازار سرمایه تا پایان سال صعودی توام با شیب ملایمی باشد. افزون بر این نمی‌توان متصور بود که بخشی از اقتصاد جدا از سایر بخش‌ها حرکت کند بلکه تمامی اقتصاد با هم حرکت می‌کند.

در خاتمه نیز توصیه بنده به سهامداران این است که از رفتار احساسی بپرهیزند همچنین با تکیه بر صورت مالی شرکت‌ها، سهام بنیادی را خریداری کنند. علاوه بر این، براساس شایعات اقدام به معامله نکنند چراکه آفت بازار سرمایه شایعاتی است که اغلب از طریق تریبون‌ها مطرح می‌شود.

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب