بازار چهارم بورس وجود خارجی ندارد

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter

بازار چهارم بورس، مکانی است که سهام برخی از شرکت ها همچون مجموعه های فعال در گروه نساجی شامل نساجی ایران، بابکان، پرتو و … در آن درج شده اند، اما با نگاهی به سابقه معاملات آنها در می یابیم که تاکنون هیچ معامله ای در این نمادها انجام نگرفته و شرکت های مذکور صرفاً در بازار چهارم بورس درج نماد شده اند.

بازار چهارم بورس کجاست

براساس گزارش بورسینس به نقل از بورس نیوز، حال این سوال مطرح می گردد که بازار چهار بورس کجاست و ساز و کار معاملات در این بازار چگونه است و در نهایت چرا تاکنون هیچگونه معامله ای در نمادهای مذکور رقم نخورده است؟

در همین ارتباط، مدیر امور ناشران شرکت بورس در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز عنوان کرد: شرکت های مذکور از جمله مجموعه هایی هستند که طی سال 85 تا سال 86 طبق دستور العمل سازمان بورس و اوراق بهادار از بورس اخراج شدند و به دلیل عدم راه اندازی بازار عادی پایه و توافقی پایه طی سال های مذکور، امکان انتقال نمادها به سایر بازارها وجود نداشته و از این رو به طور کامل از بازار سهام اخراج شده اند و هیچگونه معامله ای روی سهام آنها انجام نمی شود.

روح اله حسینی مقدم افزود: بازار بورس تنها از دو بازار اول و دوم تشکیل شده و از این رو می توان گفت بازار چهارم بورس وجود خارجی ندارد و درج نماد در آن اشتباه نرم افزاری بوده است.

وی به انتقال سهام شرکت های اخراج شده از بورس به بازار عادی پایه و پایه توافقی از سال 90 اشاره کرد و گفت: در پی راه اندازی بازار پایه فرابورس، سهام مجموعه هایی که بنا بر دستورالعمل سازمان بورس و اوراق بهادار طی سال 90 تاکنون از بازار بورس اخراج می شوند، می توانند با پیگیری و موافقت سهامداران عمده آنها در بازار پایه معامله شوند.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: بازار چهارم بورس

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب