۳ فاکتور مورد توجه سهامداران برای خرید سهام

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
۳ فاکتور مورد توجه سهامداران برای خرید سهام

یک کارشناس بورس با اشاره به اینکه سهامداران در شرایط کنونی باید با تحلیل نسبت به نگهداری سهام و یا تغییر پرتفو اقدام کنند گفت: توجه به عوامل محیطی بیرونی و درونی شرکت و نیز ویژگیهای صنعت مورد سرمایه گذاری در این خصوص تاثیر بسیار دارد.

محمد قصری در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم در خصوص شرایط فعلی بورس گفت: جو حاکم بر بازار سرمایه شرایط امیدواری همراه با تردید است، چرا که از یک سو بورس چشم انتظار نتایج مثبت مذاکرات سیاسی است و از سوی دیگر تعاملات دولت با صنایع مختلف دچار ابهام است و کندی در تصمیم گیری های دولت، معامله گران را با تردید در خرید و فروش سهام مواجه کرده است.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: با این وجود بنظر می رسد شاخص بورس در کف نزولی خود در اتفاع 70 هزار واحد حمایت می شود و قیمت سهام نیز در بورس به حد ارزنده ای برای خرید رسیده است.

وی در ادامه با اشاره به این که سهامداران در شرایط کنونی باید با تحلیل نسبت به نگهداری سهام خود و یا تغییر پرتفو اقدام کنند تصریح کرد: توجه به عوامل بیرونی و درونی شرکت و نیز ویژگی‌های صنعت مورد سرمایه گذاری در این خصوص تاثیر بسیار دارد.

این کارشناس بازار سرمایه در مورد عوامل محیطی بیرونی شرکت گفت: این عوامل در سطح اقتصاد کلان مطرح هستند و خریداران برای سرمایه گذاری در یک شرکت یا صنعت ویژه باید به نکاتی از جمله اقتصاد جهانی و کشور، قوانین و مقررات و تغییرات اقتصادی و قانونی اثرگذار بر قیمت سهام و صنعت توجه داشته باشند.
وی افزود: نقدشوندگی، تعداد سهام و دفعات معامله و ترکیب سهامداران نیز از جمله مواردی است که از آنها به عنوان عوامل درونی شرکت برای سرمایه گذاری و خرید سهام یاد می شود.

قصری در خصوص ویژگیهای صنعت و گروه مورد سرمایه گذاری نیز تاکید کرد: ویژگیهای صنعت، میزان عرضه و تقاضا در آن، سرمایه گذایهای کلان، رقابت و انحصار، تحولات تکنولوژی، مزیتها و معایب، قیمتهای جهانی و محصولات مواد اولیه مورد نیاز صنعت، نحوه قیمتگذاری محصولات و صنایع بالا و پایین دستی هم از دیگر مواردی است که سرمایه گذاران با توجه به آن می توانند سرمایه گذاری موفقی داشته باشند و از سهامی که امروز با قیمت مناسب خریداری می کنند در آینده سود قابل توجهی را کسب کنند.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب