بهترین فرصت خرید سهام با توجه به یک فاکتور

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار اقتصادی و بورس

به نظر می رسد وجود ابهامات مختلف در فضای کلان اقتصادی و سیاسی منجر شده که ریسک سرمایه گذاری در بازار سرمایه افزایش پیدا کند و بنابراین سهامدار در مقطع فعلی به دنبال بازاری با ریسک پایین تر است که بتواند در آن بازار، بازدهی مطلوبی را کسب نماید.

در همین راستا، اقبال نیا، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز اظهار کرد: نتیجه مذاکرات به عنوان اساسی ترین فاکتور تأثیرگذار بر روند بازار سرمایه است البته عوامل دیگری بر روند قیمت سهام در بورس تأثیرگذار هستند. اما در مجموع می توان گفت که با توجه به رسیدن قیمت اکثر سهام به کف قیمت خود پی بر ای بازار در مقطع فعلی جذاب و مناسب است.

اقبال نیا تصریح کرد: به نظر می رسد روند قیمت سهام در بورس صعودی توأم با شیب ملایمی باشد افزون بر این متناسب با تحولات و نتیجه مذاکرات هسته ای، این شیب می تواند تغییر کند. گفتنی است که خروج از رکود اقتصادی جزء عوامل مهم و تأثیرگذار بر روند کلان اقتصادی و بورس می باشد.

 بهترین فرصت خرید سهام با توجه به یک فاکتور

این بازار سرمایه بیان کرد: همچنین با توجه به کاهش نرخ تورم، انتظار می رود که نرخ سود بانکی نیز کاهش یابد که این قضیه نیز می تواند تأثیر مثبتی بر روند قیمت سهام در بورس بگذارد با توجه به تدبیر و عقلانیتی که در کل اقتصاد و سیاست کلان اقتصادی در مقطع فعلی حاکم است می توان اظهار کرد که سرمایه گذاری از سمت فعالیت های سفته بازی به سمت فعالیت های تولیدی در حال سوق دادن است در نتیجه این عامل تأثیر مثبتی بر اقتصاد در سطح کلان خواهد گذاشت.

اقبال نیا عنوان کرد: متأسفانه مشکلی در فضای کلان اقتصادی با آن مواجه هستیم، عدم ثبات در تصمیم گیری ها است بطوریکه تصمیمات مقطعی در خصوص صنایع مختلف منجر شده که فعالان اقتصادی نتوانند برنامه بلندمدتی را برای تصمیم گیری خود در نظر بگیرند در نتیجه این قضیه و بی ثباتی در نرخ گذاری در بلندمدت، تأثیر منفی بر بنگاه های اقتصادی و همچنین بازار سرمایه می گذارد.

وی در خاتمه افزود: به اعتقاد بنده وضعیت گزارشات 6 ماهه شرکت ها در حد معقول و متناسب با بودجه های پیش بینی شده خواهد بود علاوه بر این با توجه به افت شدید قیمت سهام در بورس، هم اکنون بهترین زمان جهت خرید سهام بنیادی با پی بر ای پایین است.

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: آخرین اخبار بورس تهران, اخبار روزانه بورس

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب