راه اندازی صندوق بازار گردانی بهمن گستر

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
کارگزاری بهمن

اجرای برنامه افزایش سرمایه 300 درصدی شرکت کارگزاری بهمن براساس مصوبه مجمع عمومی فوق العاده سهامداران طی بهمن ماه سال گذشته به مدت دو سال و طی دو مرحله در اختیار هیأت مدیره شرکت قرار گرفت که در مرحله اول سرمایه این مجموعه از 5 میلیارد به 15 میلیارد تومان افزایش یافت و در مرجع ثبت شرکت ها به ثبت رسیده است.همچنین، مرحله دوم طی ماه های آینده اجرایی می شود.

مدیر عامل شرکت کارگزاری بهمن با بیان این مطلب در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز عنوان کرد: این برنامه از محل مطالبات حال شده انجام می شود و مرحله دوم آن نیز از محل سود هفت میلیارد تومانی تحقق یافته طی سال مالی منتهی به 31 شهریور ماه 93 به اجرا در خواهد آمد. به گونه ای که انتظار می رود پس از برگزاری مجمع عمومی سالیانه سهامداران طی مهر ماه جاری و تقسیم سود نقدی، سرمایه این مجموعه کارگزاری به 20 میلیارد تومان افزایش یابد.

سیاوش وکیلی افزود: برنامه افزایش سرمایه 300 درصدی شرکت کارگزاری بهمن به منظور افزایش قدرت اعتباردهی به متقاضیان و مشتریان تا آذر ماه امسال به طور کامل اجرایی خواهد شد.

وی به برنامه های این مجموعه جهت راه اندازی صندوق بازار گردانی با نام صندوق بازار گردانی بهمن گستر اشاره کرد و اظهار داشت: این برنامه در مرحله اخذ مجوز فعالیت از سازمان بورس و اوراق بهاداربه سر می برد و سرمایه این صندوق مبلغ پنج میلیارد تومان است که نیمی از این مبلغ از طریق مؤسسین صندوق و نیمی دیگر توسط آورده نقدی سهامداران عمده تأمین می گردد.

مدیر عامل شرکت کارگزاری بهمن به تشریح ارکان صندوق و مؤسسین آن پرداخت و گفت: مؤسسین صندوق بازارگردانی بهمن گستر شرکت های گروه بهمن، سرمایه گذاری بهمن و سرمایه گذاری اعتبار ایران هستند و مدیر صندوق نیز کارگزاری بهمن می باشد. علاوه بر این، مؤسسه حسابرسی فاطر، حسابرس صندوق و متولی آن مؤسسه رهیافت است.

وکیلی به شرکت بهمن لیزینگ به عنوان چهارمین مجموعه بورسی موجود در صندوق بازارگردانی اشاره کرد و گفت: شرکت مذکور نیز پس از ورود به بازار سهام به صندوق بازارگردانی افزوده می شود تا با برخورداری از متولی قانونمند در بازار سرمایه از ضرر و زیان سهامداران خرد جلوگیری به عمل آید و نگرانی از بابت نوسانات قیمتی سهام آن در بورس وجود نداشته باشد.

وی در خصوص زمان عرضه اولیه “ولبهمن” در بورس نیز گفت: گزارشات مربوط به عملکرد سه ماهه نخست سال مالی جاری این مجموعه در حالی به سازمان بورس و نهاد ناظر ارسال شده که به نظر می رسد زمان عرضه اولیه “ولبهمن” منوط به تصمیم مقامات و مسئولان ذیربط در سازمان بورس می باشد.

مدیر عامل شرکت کارگزاری بهمن در خاتمه افزود: شرکت بهمن دیزل نیز از جمله مجموعه هایی است که پس از عرضه اولیه سهام آن در بورس، به صندوق بازار گردانی افزوده می شود که البته در پی درج نماد این مجموعه، در مرحله دریافت مجوز عرضه در بورس به سر می برد. برهمین اساس می توان گفت شرکت بهمن دیزل به عنوان پنجمین مجموعه فعال در صندوق به شمار می رود.

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب