نقش مهم دیپلماسی کشور در آینده بازار سرمایه ایران

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
دیپلماسی

قیمت سهم های موجود در بازار سرمایه بسیار ارزنده و جذاب می باشد و شرایط اقتصادی کشور نیز نشان از گام های دولت در مسیرهای مهم اقتصادی و همچنین آینده ای روشن برای بازار سرمایه دارد.

در همین راستا، مدیر سرمایه گذاری آوای آگاه در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز ضمن بیان مطالب فوق اظهار داشت: در یک ماه اخیر هیچگونه تغییر بنیادی در روند بازار سرمایه ایجاد نشده است و فعالان بازار سرمایه همچنان منتظر نتایج مذاکرات هسته ای گروه 1+5 و همچنین تعیین میزان نرخ سود سپرده بانک ها می باشند.

مهدی طحانی در ادامه افزود: در حال حاضر قیمت سهام شرکت های موجود در بازار سرمایه بسیار ارزنده و جذاب می باشد و شرایط اقتصادی کشور نیز نشان از گام های دولت در مسیرهای مهم فعالیت های اقتصادی دارد و سهامداران بایستی در شرایط کنونی اقدام به خرید نموده و نسبت به آینده سهام خود صبور و امیدوار باشند.

این مدیر سرمایه گذاری با اشاره به نقش مهم دیپلماسی کشور در آینده بازار سرمایه ایران گفت: دیپلماسی تأثیرگذار کشورمان نقش بسیار مهمی را  تصمیمات اخیر وزارت خزانه داری انگلیس مبنی بر لغو برخی از تحریم ها علیه ایران و آزادسازی پول های بلوک شده از محل صندوق بازرگانی سورینت، نفتکش های ایرانی، بانک سینا و همچنین آزادسازی تحریم ها علیه بابک زنجانی را ایفا کرده است که در آینده نزدیک نتایج این دستاوردها در بازار سرمایه نمایانگر خواهد شد.

مهدی طحانی در خصوص کاهش جهانی قیمت نفت و نگرانی های موجود مبنی بر تأثیر این کاهش قیمت ها در بازار سرمایه افزود: با بررسی های به عمل آمده با توجه به آغاز فصل سرما قیمت نفت حدود 90 دلار در هر بشکه پیش بینی شده است و برنامه ریزی های لازم در خصوص درآمدهای ناشی از فروش نفت در دستورکار کشورهای تولیدکننده نفت و گاز قرار گرفته است.

وی در ادامه یادآور شد، از بین رفتن انگیزه اقتصادی میان سرمایه داران منجر به کاهش حجم معاملات ثبت شده در بازار سرمایه می باشد و سهامداران با توجه به بسته حمایتی دولت مبنی بر خروج از رکود تورمی، همچنان منتظر وضعیت آتی بازار سرمایه می باشند.

مدیر سرمایه گذاری و مشاوره آوای آگاه در پایان با اشاره به گزارشات 6 ماهه شرکت های بورس گفت: در سال 94 با کاهش تحریم ها علیه ایران، شرکت های پتروشیمی از شرایط مطلوب تری نسبت به سایر صنعت های فعال در بازار سرمایه برخوردار می گردند.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب