پيغام “خودرو” به شركت هاي خارجي

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار مهم از ایران خودرو

مديرعامل ايران خودرو صبح روز شنبه در حاشیه مراسم آغاز تولید پژو 206 تیپ 2 با موتور TU3 ساخت داخل، در جمع خبرنگاران، بيان کرد: روزانه 400 دستگاه از این خودرو براساس نیاز مشتری با موتور TU3 یا TU5 بزودي به بازار عرضه خواهد شد.

به گزارش خبرنگار اعزامي بورس نيوز ،هاشم يكه زارع با بيان اینکه موتور TU3 قابل ارتقا به یورو 5 و حتی یورو 6 است، گفت: ارزی که در فرمول قیمت گذاری شورای رقابت برای پژو 206 در نظر گرفته شده، ارز مبادله ای بود که خودروسازان هیچگاه از ارز مبادله ای استفاده نکرده و ارز آزاد را مورد استفاده قرار دادند، بنابراین هم اکنون با توجه به ساخت داخل این خودرو، قیمت پژو 206 تغییری نخواهد کرد.

وی ادامه داد: قیمت هایی که هم اکنون برای خودروی 206 اعمال می شود، با توجه به داخلی سازی تنها به قیمت تمام شده نزدیک تر شده است.

مديرعامل اين شركتدر ادامه تصريح كرد : اگرچه در دولت قبل قرار بر این بود که ١٠٠٠ میلیارد تومان به هر یک از خودروسازان داخلي (سايپا و ايران خودرو ) تسهیلات داده شود، اما متاسفانه این وعده هیچگاه محقق نشد و خودروسازان با مشکلات ناشی از تحریم در کنار کمبود منابع دست و پنجه نرم می‌کردند.

مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو افزود: از مهر سال گذشته با برنامه ریزی صورت گرفته در ایران خودرو افزایش تولید به نحوی صورت گرفت که در شش ماهه دوم سال 92 دو برابر شش ماه اول همان سال خودرو تولید شد.

وی تصریح کرد: از ابتدای سال 93 تولید ناقص در ایران خودرو وجود نداشته و تا كنون نیز هیچ خودروی تولیدی در این گروه صنعتی با کمبود قطعه و یا سیستم‌های دیگر مواجه نیست.

به گفته مديرعامل گروه صنعتي ايران خودرو، هم اکنون این شركت نسبت به برنامه تعیین شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت 16 درصد جلوتر بوده و نسبت به برنامه داخلی ایران خودرو نيز که تولید 600 هزار دستگاه خودرو را هدف گذاری کرده بود، دو درصد جلوتر مي باشد.

اين مقام مسئول در خصوص توسعه محصولات جديد گروه صنعتي ايران خودرو گفت : در شش ماه دوم سال آينده ايران خودرو هر شش ماه يك محصول جديد را به بازار عرضه خواهد کرد.

يكه زارع در ادامه سخنان خود بيان كرد : میزان جریمه تاخیري در اين شركت به شدت کاهش یافته ، به نحوی که امسال یک پنجم سال گذشته جریمه تاخیر پرداخت کرديم و طي يك سال اخير نه تنها تسهيلاتي از بانك نگرفتيم بلكه مقداري از بديهي هاي بانكي را پرداخت كرده كه مسبب كاهش هزينه هاي مالي شركت نيز شده است .

وي از رونمایی اولین پلت فرم ايران خودرو با قواي محركه داخلی در آینده‌ای نزدیک خبر داد و افزود : پلت فرم دوم را نيز ظرف مدت دو سال آينده در كلاس خودروهاي C و D خواهيم داشت و شركت هاي خارجي اعم از پژو باید بدانند تنها در صورت سرمايه گذاري در صنعت خودرو ايران می‌توانند مجدد وارد بازار خودرو ایران شوند

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب