اونس طلا 1233 دلار / نفت به زیر 88 دلار رسید

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter

 قیمت طلا در معاملات امروز بازار جهانی ۳ دلار افزایش یافت و به ۱۲۳۳ دلار در هر اونس رسید.

به گزارش بورسینس خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، در حالی که اشتهای سرمایه گذاران برای ورود به بازارهای پر ریسک تر به دلیل نگرانی از وضعیت اقتصاد جهانی کاهش یافته است، طلا رشد قیمت جلسه قبلی خود را حفظ کرد تا در نزدیکی بالاترین رقم 4 هفته اخیر معامله شود. کاهش ارزش دلار نیز دیگر عامل مثبت برای بازار طلا بود.

با کاهش شاخص ها در بازار بورس، صندوق های سرمایه گذاری در بازار طلا پس از خروج سرمایه های قابل توجه، برای اولین بار در طی یک ماه اخیر شاهد افزایش جذب سرمایه بود.
بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 3 دلار افزایش به 1233 دلار در هر اونس رسید. قیمت طلا روز دوشنبه بیش از یک درصد افزایش یافت.

در حالی که مقامات فدرال رزرو اظهار داشته اند که کاهش رشد اقتصاد جهانی ممکن است افزایش نرخ بهره را در این کشور به تاخیر بیاندازد، قیمت طلا در ماه جاری میلادی افزایش یافته و ارزش دلار و شاخص های بازار سهام تضعیف شده است. برخی تحلیلگران معتقدند کاهش قیمت های جهانی نفت می تواند تورم را کاهش داده و به جذابیت طلا به عنوان ابزاری برای مقابله با تورم آسیب بزند.
آبهیشک چینچالکار، تحلیلگر بازار طلا در هند گفت: «اگر کاهش قیمت نفت خام ادامه یابد، افزایش قیمت ها ممکن است در حدود 1250 دلار متوقف شود…با توجه به نامشخص بودن زمان افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو آمریکا، ما احساس می کنیم که ارزش سهام و دلار همچنان حالت تدافعی خواهد داشت.»
قیمت نقره نیز برای تحویل فوری با اندکی تغییر به رقم 17.4945 دلار رسید. قیمت پالادیوم با یک درصد رشد به 792 دلار و 26 سنت رسید. پلاتین نیز 0.8 درصد گران شد و در 1273 دلار و 68 سنت معامله شد.

قیمت جهانی نفت کاهش یافت

پس از آنکه آژانس بین المللی انرژی برآورد خود از تقاضا برای نفت را در سال جاری کاهش داد، قیمت جهانی نفت به کمتر از ۸۸ دلار در هر بشکه رسید.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: اخبار طلا, نفت و انرژی

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب