لزوم ظرفیت سازی برای تولید ۳ میلیون خودرو در کشور

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
خبر اقتصادی جدید لزوم ظرفیت سازی برای تولید ۳ میلیون خودرو در کشور

وزیر صنعت گفت باید با تلاشهای مضاعف خود را برای تولید ۳ میلیون خودرو آماده کنیم و در این راستا ظرفیت سازی لازم با رویکرد توجه به صادرات مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش بورسینس به نقل از شاتا، « ساسان قربانی» با اشاره به برگزاری نشست شورای سیاستگذاری خودرو به دیگر موضوعات مطرح شده در این نشست ، افزایش میزان عمر ساخت داخل تولیدات را مورد تاکید قرار داد و گفت: با توجه به تجربیات گذشته و عدم دوباره کاریها، نکات ارزنده ای در طول جلسه مطرح و مقرر شد کارگروه ویژه ای  درخصوص این مهم  تشکیل و اقدام کارشناسی لازم در این راستا انجام شود و  در جلسات بعدی مورد ارزیابی قرار گیرد.

وی گفت: در این جلسه مهندس نعمت زاده تاکید کرد، صنعت خودرو ایران اگر از تجربیات گذشته خود استفاده کند می تواند از فرصتهای طلایی موجود در کشور و امکاناتی که ایجاد شده نهایت استفاده را ببرد از این رو باید با تلاشهای مضاعف خود را برای تولید 3 میلیون خودرو آماده کنیم و در این راستا باید ظرفیت سازی لازم با رویکرد  توجه به صادرات مورد توجه قرار بگیرد.

قربانی افزود : وزیر صنعت،معدن وتجارت به این نکته اشاره داشت که،  برای تحقق این امر خودروسازان و قطعه سازان باید خود را مکمل یکدیگر بدانند و با برنامه ریزی به صورت مشارکتی در این زمینه گام بردارند چرا که اگر بتوانیم از توانمندیهای یکدیگر به درستی استفاده کنیم برایند نیروهای ما می تواند باعث توفیق در صنعت خودرو شود.
قربانی گفت: وزیر در جلسه گفت همه ما می توانیم به ادغام ها به صورت جدی تری فکر بکنیم و از ظرفیتهای موجود با ایجاد هم افزایی نهایت استفاده را ببریم .
سخنگوی شورای سیاستگذاری خودرو  افزود: در این جلسه مطرح شد ؛ صنعت خودرو قابلیت و توانایی رشد دارد واگر صنعت خودرو رشد کند به طبع آن صنایع بالادستی و پایین دستی کشور نیز متحول و به بالندگی خواهند رسید.

قربانی در ادامه به تاکید نعمت زاده در خصوص تداوم نشستهای تخصصی در سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران اشاره کرد و گفت: دعوت از افرادی که هرگونه نقدی به صنعت خودرو دارند و استفاده از دیدگاهها و نقطه نظرات انها می تواند در اصلاح و بهبود  اشکالات موجود و ارتقای سطح کیفی و کمی  تولیدات در صنعت خودرو موثر باشد.

وی یادآور شد: توجه به نقدها و دیدگاه های ذینفععان در این صنعت از ضروریاتی است که در تصمیم گیریها به عنوان یکی از شاخص های مهم تلقی می شود از این رو باید جمع آوری نتایج نشستهای تخصصی بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: خبرهای بورسی و اقتصادی

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب