دولت موظف به پرداخت خسارت به پتروشیمی هاست

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
دولت موظف به پرداخت خسارت به پتروشیمی هاست

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه لایحه الحاقی مقررات مالی دولت یک شنبه در صحن علنی بررسی می شود،گفت: تعیین نرخ خوراک گاز پتروشیمی ها برای محصولات مختلف تولیدی متفاوت است و اگر دولت به دلیل کمبود گاز در زمستان، اقدام به قطع گاز پتروشیمی ها کند موظف به پرداخت خسارت می شود.

به گزارش بورسینس به نقل از (سنا) و به نقل از خانه ملت، علی محمد احمدی، درباره موضوع تعیین نرخ خوراک پتروشیمی ها گفت: باید پذیرفت قیمت خوراک گازی پتروشیمی ها باید از سوی بازار تعیین شود اما به دلیل اینکه فروش این محصول در انحصار دولت بوده، مجلس نیز به این مسئله ورود کرده است.   

نماینده مردم دهلران، آبدانان، دره شهر و بدره در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نرخ خوراک پتروشیمی ها در نوسانات بازار سرمایه کشور تاثیرگذار بوده، گفت: کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با مسئولان دولتی، مدیران بازار بورس و همچنین مسئولان پتروشیمی ها نشست مشترکی درباره قیمت خوراک برگزار کرد و بعد از بررسی لایحه الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی مقرر کرد چارچوب کلی را برای تعیین فرمول نرخ خوراک پتروشیمی ها تعیین کند که بر این اساس مقرر شد فرمول تعیین نرخ خوراک گازی تا 10 سال پایدار بماند.

احمدی تصریح کرد: در کمیسیون برنامه و بودجه مقرر شد نرخ بازگشت سرمایه (IRR) ارزی واحدهای پتروشیمی حداقل 25 درصد تعیین شود و قیمت نهایی نرخ خورا ک پتروشیمی های را دولت تعیین کند.

وی با بیان اینکه مشوق هایی برای سرمایه گذاری در صنایع پتروشیمی مناطق کمتر توسعه یافته لحاظ شده است، ادامه داد:برخورداری از تخفیف پلکانی 30 درصدی برای سرمایه گذاران در صنعت پتروشیمی که در مناطق کمتر توسعه یافته و صنایع پایین دستی اقدام به سرمایه گذاری کنند از مشوق هایی است که می تواند باعث رونق بیشتر این صنعت در کشور شود.

احمدی تصریح کرد: تعیین نرخ خوراک گازی پتروشیمی ها برای محصولات مختلف تولیدی متفاوت خواهد بود و همچنین مقرر شد اگر دولت به دلیل کمبود گاز اقدام به قطع گاز پتروشیمی ها کرد به آن ها خسارت پرداخت کند.

وی گفت: مجلس از هفته آینده لایحه الحاقی موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت را در صحن علنی بررسی می کند.

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس یادآور شد: با توجه اینکه قانون نظام ارزی شناورمدیریت شده در کشور وجود دارد بنابراین آزاد سازی نرخ ارز بصورت کامل، در مقطع زمانی فعلی قابل اجرا نمی باشد که بتواند قیمت محصولات پتروشیمی را در بورس کالا تغییر دهد.

بر اساس این گزارش، دوره بازگشت سرمایه در علم اقتصاد مهندسی، یکی از روش‌های استاندارد ارزیابی طرح‌های اقتصادی است. در این روش معیار ارزیابی طرح، کوتاهی و بلندی زمان بازگشت سرمایه است.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: نرخ خوراک پتروشیمی ها

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب