خانه - سایر اخبار اقتصادی - وام ودیعه مسکن به ۲۰ میلیون تومان افزایش یافت

وام ودیعه مسکن به ۲۰ میلیون تومان افزایش یافت

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار مسکن

وزیر راه و شهرسازی با اعلام افزایش وام ودیعه مسکن شهرهای بزرگ به ۲۰ میلیون تومان در راستای نوسازی بافت‌های فرسوده گفت: اختصاص وام ارزان قیمت جهت ساخت مسکن اتفاق بسیار بزرگی است که می‌تواند بافت‌های حاشیه شهرها را بازسازی کند.

به گزارش بورسینس به نقل از خبرگزاری تسنیم، عباس آخوندی امروز در حاشیه جلسه هیات دولت هدف مصوبه دولت برای افزایش سقف تسهیلات مسکن را احیا، نوسازی و بهسازی مسکن در بافت های فرسوده، ناکارآمد و سکونتگاه های غیررسمی، تامین مسکن گروه‌های کم درآمد و زوج های جوان اعلام کرد و گفت: در چارچوب این مصوبه، میزان سقف تسهیلات تامین مسکن در کلان شهرها 500 میلیون ریال، مراکز استان ها و شهرهای بالای 200 هزار نفر جمعیت 400 میلیون ریال و سایر شهرها 300 میلیون ریال تعیین شد.

وی اختصاص وام ارزان قیمت جهت ساخت مسکن را اتفاق بسیار بزرگی دانست که  می‌تواند بافت‌های حاشیه شهرها را بازسازی کند.

وی افزود: دامنه این تصمیم 300 هزار واحد مسکونی را در بر می‌گیرد که شامل یک سوم 900 هزار واحد مسکونی است که در کشور ساخته می‌شود و تصمیم بسیار بزرگی است.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: هم‌اکنون 11 میلیون نفر در بافت‌های فرسوده زندگی می‌کنند و 22 هزار هکتار بافت فرسوده شناسایی شده است و علاوه بر آن نزدیک به 54 هزار هکتار بافت فرسوده در کشور وجود دارد.

آخوندی گفت: البته این بناها از حیث ارزش فرهنگی و معماری اسلامی قابل توجه هستند اما متاسفانه به دلیل برخی سیاست‌های نادرست گذشته میلیون‌ها نفر جمعیت در مناطق حاشیه‌ای فاقد امکانات سکونت کردند.

وی افزود: هم‌اکنون نرخ تراکم جمعیت در بافت‌های فرسوده به زیر 50 نفر کاهش پیدا کرده است با وجود اینکه انواع خدمات زیربنایی در این مناطق وجود دارد. در کنار این حتی در تهران که تراکم جمعیت بسیار بالاست تراکم تعداد نفرات در بافت‌های فرسوده زیر 70 نفر است.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه تصمیم امروز هیات دولت نزدیک به یک سوم جمعیت کشور را در بر می‌ گیرد گفت: این مصوبه شامل 20 میلیون نفر می‌شود و در راستای سیاست‌های دولت و سیاست‌های کلی برای نوسازی بافت‌های فرسوده اتخاذ شده است.

وی تاکد کرد: ایران روی خط زلزله قرار دارد و این واحدها بسیار آسیب‌پذیر است در کنار این خدمات شهری نیز به صورت مطمئن در این واحدها باید ارائه شود.

آخوندی اعلام کرد: بر اساس مصوبه امروز هیأت دولت ودیعه مسکن برای شهرهای بزرگ 20 میلیون تومان، برای مراکز استان‌ها و مراکز بالای 200 هزار نفر، 20 میلیون تومان و برای شهرهای کمتر از 200 هزار نفر 10 میلیون تومان است.

وی با اشاره به اینکه مابه‌التفاوت نرخ سود 9 درصد توسط دولت به بانک‌ها پرداخت می‌شود، افزود: با ساخت 300 هزار واحد مسکونی از طریق این تسهیلات و 200 هزار واحد مسکن روستایی در مجموع سالانه 500 هزار واحد مسکونی ساخته می‌شوند.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه تاکید کرد: خانه اولی‌ها و همچنین طبقات متوسط اصلی‌ترین اهداف این طرح هستند.

هیات وزیران  در راستای تحقق قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن، تصویب کرد که به مدت 6 سال متوالی، سالانه به 300 هزار نفر تسهیلات بانکی اعطا شود. تعداد تسهیلات مورد نیاز ودیعه مسکن در هر سال 60 هزار واحد و در مجموع تا پایان برنامه ششم 360 هزار واحد است.

شما در بورس، علاوه بر خرید و فروش سهام:

 • می‌توانید در دارایی‌هایی مانند طلا و مسکن سرمایه‌گذاری کنید
 • در صندوق‌های سرمایه گذاری بدون ریسک، سود ثابت بگیرید

برای شروع سرمایه‌گذاری، افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
 • باشگاه مشتریان با جایزه
 • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
 • دریافت اعتبار معاملاتی
 • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
 • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
 • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
 • شناخته‌شده‌ترین اساتید
 • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
 • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: اخبار وام, تسهیلات بانکی مسکن

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب