مذاکرات “شاوان” با شرکت های پتروشیمی

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter

شرکت پالایش نفت لاوان در حال پیگیری مذاکرات خود با شرکت های پتروشیمی در راستای فرآوری نفت خام و جلوگیری از صادرات نفت خام به کشورهای خارجی می باشد.

مدیر عامل شرکت پالایش نفت لاوان در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز ضمن بیان مطالب فوق اظهار داشت: صادرات محصولاتی از جمله نفتای سنگین منجر به افزایش سودآوری شرکت های پالایشی می گردد و برهمین اساس شرکت پالایش نفت لاوان نیز در حال پیگیری مذاکرات خود با شرکت های پتروشیمی در راستای فرآوری نفت خام و صادرات آن به کشورهای خارجی می باشد.

محمدعلی دادور خاطر نشان کرد: تیر ماه سال جاری مجوز صادرات محصولات نفتای سنگین تولیدی شرکت پالایش نفت لاوان از سوی شرکت ملی پالایش و پخش اخذ شده و اولین محموله صادرات نفتی شرکت مذکور نیز به میزان 35 هزار تن با احتساب نرخ فوب خلیج فارس به کشورهای جنوب شرق آسیا صادر گردید.

وی در خصوص تأثیر صادرات محصولات نفتای سنگین “شاوان” در افزایش سودآوری شرکت فوق افزود: سودآوری حاصل از صادرات اولیه محصولات نفتای سنگین مبلغ قابل توجهی برای شرکت ها نبوده و اکنون با این اتفاق ارسال این محصول منجر به تغییر مسیر توسعه اقتصادی کشور و افزایش سودآوری شرکت های پالایشی خواهد شد.

دادور با اشاره به اخذ مجوز سایر شرکت های پالایشی در صادرات محصولات نفتای سنگین تولیدی گفت: شرکت پالایش نفت بندرعباس نیز مجوز صادرات محصولات فرآوری شده را دریافت کرده است که این امر باعث جلوگیری از خام فروشی نفت ایران به کشورهای وارد کننده می گردد.

وی با اشاره به اینکه همچنان نرخ نفت خام تحویلی به مجتمع های پالایشی از سوی شرکت ملی پالایش و پخش اعلام نشده است افزود: با اعلام قیمت نهایی نفت خام تحویلی به مجتمع های پالایشی و همچنین فروش فرآورده های تولید شده منجر به تعیین تکلیف در صورت مالی شرکت های مذکور می گردد و در نهایت شاهد بازگشایی نماد شرکت های پالایشی در بازار سهام خواهیم شد ولی تاکنون هیچگونه ابلاغیه ای به مجتمع های پالایشی اعلام نشده است.

دادور در پایان گفت: شرکت پالایش نفت لاوان در عملکرد 6 ماهه خود از آمار قابل قبولی برخوردار می باشد ولی از لحاظ مالی همچنان پیگیر موضوعات متعدد در راستای بهبود شرایط فعلی شرکت می باشد.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: جلوگیری از صادرات نفت خام, شاوان

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب