مهمترین رویدادها و اخبار بازار بورس یکشنبه 27 مهرماه

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بازار بورس

به گزارش بورسینس به نقل از پرشین تحلیل، شاخص کل بورس امروز 264 واحد صعود کرد و به رقم 72،281 واحد رسید . نمادهای مپنا با 49 واحد ، حکشتی با 46 واحد و اخابر با 23 واحد بیشترین تاثیر مثبت و نماد پارسان با 12 واحد بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص گذاشتند .

ارزش معاملات در این بازار به رقم 189.1 میلیارد تومان رسید که خودور با 12 و فاذر با 5.6 میلیارد تومان بیشترین ارزش معاملات را از ان خود کردند .

در بازار فرابورس ، شاخص ایفکس نیز 2 واحد صعود کرد و به رقم 828 واحد رسید . نمادهای ذوب و وگردش بیشترین تاثیر مثبت و نمادهای زاگرس و میدکو بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص فرابورس گذاشتند .

ارزش معاملات در این بازار به رقم 75.3 میلیارد تومان رسید که نماد دی با 4.3 و سمگا با 3.6 میلیارد تومان بیشترین ارزش معاملات را از ان خود کردند .

از روند معاملات اخیر طی این مدت می توان به این مهم پی برد که بازار به شرایط مطلوب و منطقی خود بازگشته است. گویا بازار به نتیجه مذاکرات و اخبار این حوزه روی خوشی نشان داده است . هر جند تا کنون خبری رسمی از توافق و یا عدم توافق به گوش نمی رسد ولی تلاش دو جانبه و همکاری هایی که در این زمینه صورت گرفته است مردم را به آینده مذاکرات امیدوار کرده است .

انچه تحلیل گران از آن به عنوان پیشرفت در مذاکرات یاد می کنند چیزی نیست جز روابط مستقیمی که بین ایران و امریکا در جریان است طوری که وزیر خارجه ایران و امریکا ساعت ها در مورد برنامه هسته ای و معضل تحریم ایران جلساتی را برگزار می کنند . از اهم مواردی که  باعث همکاری بین ایران و امریکا شده است مشکلات سیاسی و اقتصادی است که در این برهه از زمان گریبان گیر ایران و امریکا شده است .

قدرت داعش و نفوذ آن در منطقه و مشکلاتی را که برای امریکا و سایر کشورها در منطقه عراق و سوریه ایجاد کرده باعث شد که امریکا از قدرت ایران در این  باره استفاده کند و با روی باز به استقبال این مذاکرات برود و از طرفی کاهش قیمت نفت در منطقه باعث بروز مشکلات اقتصادی در ایران خواهد شد به همین دلیل ایران که امریکا را از جمله عوامل این کاهش می داند در تلاش است با کوتاه آمدن در برخی مشکلات بتواند به توافق هسته ای جامعی دست یابد . البته سایر عوامل دیگر در بهبود این روابط نقش دارند از جمله می توان به منش رئیس جمهور فعلی ایران و امریکا در رفع مشکلات اشاره کرد ، منشی که در ان بوی اختلاف افکنی و جنگ دیده نمی شود و تمام امور را به صلح و روابط دوستانه گره می زنند این چیزی نیست جز خواسته ی اکثریت مردم امریکا و ایران که با انتخاب خود همچون افرادی را به عنوان رئیس جمهور خود انتخاب کردد .

بازار سرمایه در پی این اخبار سیاسی و اقتصادی روند رو به رشدی را طی هفته های اخیر شروع کرده است تفاوتی که بین هفته گذشته و این هفته مشاهده می شود افزایش ارزش معاملات می باشد . همان طور که می دانید جهت تایید حرکت صعودی باید ارزش معاملات به نسبت رشد شاخص افزایش نماید که بتوان به راحتی بیان داشت که نقدینگی وارد بازار شده است و به مردم پیشنهاد سرمایه گذاری در بورس را داد  . در گزارشات گذشته به تبلیغات جدید صدا و سیما در مورد بورس اشاره کردیم ، انچه  در تبلیغات امسال متفاوت از سال گذشته است ان است که کارشناسان مردم را به سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری و همکاری با شرکت های مشاوره سرمایه گذاری تشویق می کنند که این امر باعث می شود سرمایه مردم در سهم های که از لحاظ بنیادی شرایط مطلوب تری دارند سرمایه گذاری شود چراکه این صندوق ها توسط افراد حرفه ای و با تجربه بورس اداره می شود به همین دلیل نباید نگران رشد حبابی که سال گذشته در بورس اتفاق افتاد بود .

مهم ترین اخبار اقتصادی

معاون توسعه بورس اوراق بهادار با اشاره به ارسال دومین بسته پیشنهادی این شرکت به مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به سیاست های دولت جهت تامین مالی بنگاه های بزرگ اقتصادی از طریق بازار سرمایه در این لایحه، بورس پیشنهادها و موارد اصلاحی خود و فعالان بازار را به مجلس ارایه کرد . علی عباس کریمی در خصوص مواد پیشنهادی بورس اوراق بهادار خاطرنشان کرد: این پیشنهادات در قالب 22 ماده به مجلس ارسال شد، همچنین سه مورد نیز بیان شده که نیاز است به عنوان اصلاحات مورد نیاز در لایحه‌ رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور بازبینی شود .

وی با اشاره به اینکه ماده نخست این پیشنهاد به نحوه قیمت گذاری فراورده ها برمی گردد، ابراز داشت: در این بند پیشنهاد شده، قیمت نهاده‌ها و فرآورده‌هایی که دولت به شرکت‌های خصوصی می‌فروشد و محصولاتی که از شرکت‌های خصوصی خریداری می‌کند براساس آیین‌نامه‌ای تعیین می‌شود که توسط وزارت اقتصاد با همکاری وزارت نفت و وزارت صنعت، معدن و تجارت تدوین و به تصویب هیأت وزیران می‌رسد. نحوه‌ تعیین قیمت‌ها در این آیین‌نامه‌ برای مدت ده سال ثابت خواهد بود . جهت اطاله کلام سایر بندها در سایت سنا موجود می باشد و می توانید از انجا پیگیری نمایید .

مهم ترین اخبار سیاسی

خبری شنیدیم از سفر نخست وزیر عراق به تهران که در نوع خود با توجه به شرایط موجود می تواند حساس باشد ، در شرایطی که عراق درگیر مبارزه علیه نیروهای تروریستی داعش است، حیدر العبادی، نخست‌وزیر این کشور فردا دوشنبه وارد تهران می ‎شود تا دو کشور در رابطه با مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی رایزنی‏هایی داشته باشند. سفر العبادی به دلیل هماهنگی مواضع بین عراق و ایران به‌ویژه در رابطه با اقدامات گروه‌های تروریستی و نیز نقشی که ایران در جنگ با تروریست‌ها ایفا می‌کند، مهم ارزیابی می‌شود .

درمرود داعش ، بنابر اعلام منابع عراقی، نیروهای امنیتی عراق با دخالت به موقع خود، توانستند تلاش تروریست ‎ها برای حمله به این منطقه را ناکام بگذارند . نیروهای امنیتی عراق تلاش گروه تروریستی داعش برای حمله به یک منطقه در اطراف شهر سامرا را ناکام گذاشتند .

فلزات اساسی، دلار و سکه و  نفت

در بازار های جهانی که تعطیلات اخر هفته خود را سپری می کنند ، قیمت فلزات جهانی تغییری نداشت . دلار در محدوده قیمتی 3236 تومان معامله شد و سکه به قیمت 936 تومان رسید . قیمت نفت اوپک 81 دلار و برنت 86 دلار در هر بشکه بود .

در گروه های مختلف بورسی چه خبر بود ؟

در گروه پالایشگاهی ، در خبری شنیدیم که شرکت های بزرگ نفتی آماده بازگشت به ایران هستند’امیرعلی هندجانی’ مدیر شرکت سرمایه گذاری نفتی’راک پترولیوم’ با مثبت خواندن شرایط موجود،گفت در صورت توافق ایران با گروه ‘پنج به علاوه یک’ و لغو تحریم ها، شرکت های بزرگ نفتی دنیا بار دیگر به ایران بازخواهند گشت وی گفت: در صورت لغو تحریم ها، در بسیاری از بخشها از جمله نفت و گاز ایران مجددا زمینه های انتقال دانش فنی و سرمایه گذاری فراهم خواهد شد .وی گفت: البته وزیر نفت ایران، خیلی خوشفکر، تحصیل کرده و به تمام معنی،نفتی است و به دلیل آگاه بودن به وضعیت بازارهای جهانی می داند چگونه در این بازارها مانور دهد و شرکت های خارجی را جذب کند .

در خبری دیگر شنیدیم که بهره برداری پالایشگاه فاز ۱۷ و ۱۸ به تأخیر افتاده است ، مشاور اجرایی مدیرعامل شرکت مدیریت طرحهای صنعتی ایران 16 خرداد سال جاری از بهره برداری از واحد نخست پالایشگاه فاز 17 و 18 پارس جنوبی تا پایان شهریورماه 93 خبر داده بود اما این مهم نیز محقق نشد. با وجود اینکه پیشرفت اجرایی ساخت این پالایشگاه از نظر نصب تجهیزات و سخت افزارهای مربوطه به مرز 96 درصد رسیده است اما بهره برداری از نخستین واحد آن به شروع زمستان سال جاری نمی رسد از اینرو رکن الدین جوادی – مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران – دستور تعجیل در ساخت خط لوله ارتباطی بین فازهای 17 و 18 و فازهای 15 و 16 را صادر کرده تا با انتقال گاز تولیدی از فاز 18 به پالایشگاه فازهای 15 و 16، بهره برداری از بخشی از ظرفیت فازهای 17 و 18 را به آمار افزایش تولید امسال اضافه کند .

در این گروه ، شركت نفت بهران جهت برگزاري مجمع عمومي فوق العاده به منظور تصميم گيري در خصوص افزايش سرمايه متوقف شد.

 در گروه پتروشیمی و شیمایی، هر چند سایر گروه ها بازار سبز رنگ شدند ولی این گروه  همچنان کم حجم و کم رونق ظاهر شد . تاپیکو در انتهای بازار با رشد خوبی همراه شد و نزدیک به 7 میلیون از سهامش داد و ستد شد .  در خبری شنیدیم که ، همزمان با سفر یک هیات تجاری و اقتصادی ویتنام به اولین هاب پتروشیمی ایران در بندر ماهشهر، مسئولان شرکت ملی صنایع پتروشیمی با ارائه پیشنهادهایی خواستار سرمایه گذاری ویتنامی‌ها در طرح‌های پتروشیمی ایران شدند . قاسم امیری معاون سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در حاشیه دیدار هیات ویتنامی از طرح‌های پتروشیمی منطقه ماهشهر با بیان اینکه هم اکنون جذب سرمایه‌گذار مهمترین راهبرد صنایع ملی پتروشیمی و دولت است، گفت: برخی از زیر ساخت‌ها به منظور کاهش هزینه های سرمایه گذاری توسط دولت انجام شده است .

مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس در رابطه با شایعه خروج پتروشیمی بندرامام توسط دولت از هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس هم گفت: چنین شایعه ایی کذب محض است و به هیچ وجه صحت ندارد .  وی با بیان اینکه هلدیگ فارس به تنهایی 11 درصد ارزش روز 320 هزار میلیارد تومانی بورس را در اختیار دارد، تاکید کرد: چنین شایعاتی که به شکل عمدی و سهوی منتشر می شود ، پایه و اساس ندارد و اصلا” امکان پذیر نیست .ازسوی دیگر همه کارشناسان و مسئولان و فعالان از جایگاه مهم پتروشیمی بندر امام در مجموعه هلدینگ خلیج فارس مطلع هستند. این درحالی است که به تازگی موفق شده ایم برای این شرکت از دو محل دیگر خوراک دریافت کنیم.

 همچنین شنیدیم که قرار است درهای پتروشیمی بر روی چینی ها بازگشایی شود، بر این اساس دومین جهش توسعه صنعت پتروشیمی در حالی قرار است با استفاده از منابع مالی و دانش فنی چینی‌ها در صنایع پتروشیمی ایران رقم بخورد که عباس شعری‌مقدم مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ابعاد جدیدی از توافق ایران و چین به منظور بازگشایی فاینانس طرح های پتروشیمی را تشریح کرده است . معاون وزیر نفت با تشریح ابعاد جدید توافق ایران و چین بر سر فاینانس پتروشیمی‌ها اعلام کرد: در طرح‌های پتروشیمی که با فاینانس چینی ساخته خواهد شد حدود 50 درصد کالا و تجهیزات این پروژه‌ها توسط سازندگان چینی تامین می‌شود . ، ایران و چین پس از ماه‌ها کش و قوس بر روی گشایش خطوط اعتباری و تزریق منابع فاینانس در نهایت به توافق رسیدند که تاکنون به دنبال این توافق دو جانبه خط اعتباری 5 طرح جدید پتروشیمی توسط فاینانسورهای چینی گشایش یافته است .

شپاکسا، در جدیدترین گزارش 93 سود هر سهم شرکت را مبلغ 905 ریال  اعلام نموده است که نسبت به گزارش قبلی بدون تعدیل گزارش شده است شرکت در دوره 9 ماهه توانست به ازای هر سهم 708 ریال سود کنار بگذارد و 78 درصد از پیش بینی هایش را محقق کند.همچنین شرکت منابع و مصارف ارزي واقعي خود را براي دوره 9 ماهه سال مالي 93 شامل فروش صادراتي مبلغ 825ر753ر11 دلار با نرخ هر دلار 047ر31 ريال و مواد اوليه خارجي به مبلغ 121ر261ر30 دلار با نرخ هر دلار 550ر28 ريال اعلام نموده است.

شیران در جدیدترین گزارش خود سود هر سهم شرکت را مبلغ 1720 ریال اعلام نموده است که نسبت به گزارش قبلی بدون تغییر گزارش شده است شرکت در این دوره 9 ماهه توانست به ازای هر سهم 1284 ریال سود کنار بگذارد و 75 درصد از پیش بینی هایش را محقق کند .

وغدیر که امروز بعد از برگزاری مجمع در قیمت 361 تومان بازگشایی شد در جدیدترین گزارش خود سود هر سهم سال مالی  93 را مبلغ 1241 ریال اعلام نموده است که نسبت به پیش بینی قبل با کاهش 1 ریالی همراه بوده است شرکت در دوره 9 ماهه خود توانست به ازای هر سهم 755 ریال سود محقق کند و 61 درصد از پیش بینی هایش را محقق کند.همچنین شرکت اعلام نموده است که مطابق مصوبه مجمع عمومي فوق العاده مورخ 19/07/93 ؛ سرمايه شرکت از مبلغ 000ر18ميليارد ريال به مبلغ 000ر36 ميليارد ريال از محل اندوخته سرمايه اي (معادل 37 درصد) و مطالبات و آورده نقدي سهامداران (معادل 63 درصد) افزايش يافته است. شايان ذکر است که شرکت اعلام نموده است که افزايش سرمايه فوق تا زمان برگزاري مجمع عمومي عادي ساليانه سال مالي منتهي به 30/09/93 به ثبت خواهد رسيد.

مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس در رابطه با شایعه خروج پتروشیمی بندرامام توسط دولت از هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس هم گفت: چنین شایعه ایی کذب محض است و به هیچ وجه صحت ندارد .  وی با بیان اینکه هلدیگ فارس به تنهایی 11 درصد ارزش روز 320 هزار میلیارد تومانی بورس را در اختیار دارد، تاکید کرد: چنین شایعاتی که به شکل عمدی و سهوی منتشر می شود ، پایه و اساس ندارد و اصلا” امکان پذیر نیست .ازسوی دیگر همه کارشناسان و مسئولان و فعالان از جایگاه مهم پتروشیمی بندر امام در مجموعه هلدینگ خلیج فارس مطلع هستند. این درحالی است که به تازگی موفق شده ایم برای این شرکت از دو محل دیگر خوراک دریافت کنیم.

در گروه فولادی وفلزی و معدنی ، برخی نمادها از جمله ارفع که در اوایل بازار در محدوده صفر تابلو در حال معامله بودند در اواسط بازار که جو معاملات بازار برگشت و شاهد مثبت شدن اکثر نمادها بودیم این گروه نیز توانست روی خوشی به سهامدارانش نشان دهد . ذوب ، فباهنر و فلوله سایر نمادهایی بودند که در این گروه با رشد خوبی همراه شدند .

در مورد فولاد مبارکه ، مدیر عامل فولاد مبارکه گفت: فروش داخلی فولاد مبارکه در 6 ماه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 7 درصد و صادرات آن 100 درصد افزایش داشته است . سبحانی افزود: درآمد ارزی فولاد مبارکه در این مدت در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 95 درصد افزایش یافت . بیش از 50 درصد از ورقهای فولادی کشور برای استفاده در صنایع خودروسازی ، قطعه سازی، لوله های انتقال سیالات، صنایع بسته بندی ، لوازم خانگی، الکتریکی ولوله در شرکت فولاد مبارکه تامین می شود. فولاد نیز امروز با اقبال خوبی همراه شد و توانست به قیمت 260 تومان برسد .

در معدنی ها اکثر نمادها معاملات متعادلی داشتند و در محدوده صفر تابلو معامله شدند ، مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به جایگاه معدن و صنایع معدنی در برنامه ششم از رشد بالای صادرات صنایع معدنی ایران خبر داد . محمد فاطمیان با اشاره به اینکه 90 درصد تولیدات داخلی در بخش معدن و صنایع معدنی تامین‌کننده نیاز داخل است، تصریح کرد: در تدوین برنامه ششم نگاه ویژه‌ای به این بخش شده است.

شرکت معدني دماوند در جدیدترین گزارش خود سود هر سهم شرکت را مبلغ 373 اعلام نموده است که نسبت به پیش بینی قبلی با تعدیل مثبت 3 درصدی همراه بوده است شرکت در دوره 6 ماهه نخست خود توانست به ازای هر سهم 63 ریال سود محقق کند و 17 درصد از پیش بینی هایش را پوشش دهد .

در گروه کانی های غیر فلزی،  کرازی در 6 ماهه نخست سال توانست برای هر سهم مبلغ 63 ریال سود محقق نماید که نسبت به دوره مشابه خود در سال گذشته 54 درصد کاهش یافته است . شرکت در آخرین پیش بینی که در عملکرد 6 ماهه خود منتشر کرده است سود هر سهم را مبلغ 215 ریال اعلام کرده که بر این اساس شاهد پوشش 29 درصدی در 6 ماه نخست سال خواهیم بود . همچنین لازم به ذکر است که شرکت سود خود را 18 درصد تعدیل مثبت نسبت به آخرین پیش بینی ارائه شده  منتشر کرده است . همچنین شرکت اعلام نموده است که به دليل بازسازي و نوسازي کارخانه، توليد به مدت 9 ماه از تاريخ مذکور متوقف خواهد بود. مطابق اطلاعات ارسالي تا تاريخ 31/06/93 مبلغ 77,117 ميليون ريال هزينه نوسازي و توسعه انجام گرفته که پروژه مذکور 65 درصد پيشرفت داشته است .

در خصوص تفاوت در ميزان مصرف مواد اوليه و مقدار توليد محصولات شرکت اعلام نموده است که “با توجه به پايان عمر کوره؛ به منظور بالا بردن قدرت ذوب کوره در جهت افزايش راندمان توليد درصد مصرف شيشه خرده نسبت به ساير مواد (از جمله کربنات و …) در سه ماهه اول سال 1393،‌افزايش قابل توجهي داشته است .”

در گروه سیمانی ، جو اکثر نمادها در از ابتدای ساعات معاملات مثبت بود، ارائه گزارشات میاندورهای مناسب و در جا زدن اکثر نمادها برای مدتی از جمله عوامل رشد این گروه بود .

 شرکت سيمان اروميه در جدیدترین گزارش سال مالی 93 ، سود هر سهم خود را مبلغ 1528 ریال اعلام نموده است که نسبت به پیش بینی قبلی با تعدیل مثبت 3 درصدی همراه بوده است شرکت در دوره 6 ماهه نخست خود توانست به ازای هر سهم 1065 ریال سود کنار بگذارد و 70 درصد از پیش بینی هایش را محقق کند . شرکت در خصوص نرخ حامل هاي انرژي اعلام نموده است: ” نرخ برق مصرفي به ازاي هرکيلووات 525 ريال ،گازمصرفي به ازاي هرمترمکعب 1040ريال ومازوت مصرفي به ازاي هر ليتر2600ريال پيش بيني گرديده است .”

در گروه لیزینگی، تمام نمادها با صف خرید به کار خود خاتمه دادند . شرکت ليزينگ صنعت و معدن در جدیدترین گزارش 9 ماهه خود سود هر سهم منتهی به 93/09/30 شرکت را مبلغ 423 ریال اعلام کرده است که نسبت به پیش بینی قبلی شرکت با کاهش 3 درصدی همراه بوده است شرکت در دوره 9 ماهه خود موفق به تحقق 327 ریال سود به ازای هر سهم شد و توانست 77 درصد از پیش بینی هایش را پوشش دهد. ضمنا شرکت اعلام نموده است که این تعدیل ناشی از :افزايش نرخ سود از 15 درصد به 22 درصد ، افزايش حجم قراردادهاي تسويه حساب شده ، کاهش هزينه هاي تامين مالي

گروه دارویی ، این گروه بعد از مدت ها رشد وارد فاز اصلاحی شد و اکثر نمادهای این گروه را قرمز رنگ نظاره کردیم .

در این گروه ، شرکت لابراتوارهای سینا سودهرسهم سال 93 را براساس عملکرد 6 ماهه مبلغ 2402 ریال اعلام نموده است که نسبت به آخرین پیش بینی تغییری نداشته است. لازم به ذکر است شرکت  در عملکرد 6 ماهه 1120 ریال (معادل 47 درصد) از این سود را پوشش داده است .

در گروه سرمایه گذاری ،امروز مجمع عمومی سالیانه وخارزم برگزارشد ، بر این اساس در مورد نیروگاه قائم اعلام شد، افزایش ضریب بهره‌برداری نیروگاه از 38 درصد به 66 درصد، از برنامه ای میان مدت شرکت ظرفیت نیروگاه از 1600 به بالای 2000 و از برنامه های بلند مدت اعلام شد حداکثر تا سال 94 نیروگاه قایم وارد بورس خواهد شد . تمام نمادهای این گروه را سبز رنگ نظاره کردیم ، وبیمه ، وگستر و وساپا  از جمله نمادهایی بود که با صف خرید راهی روز بعد شدند .

در گروه غذایی و قندی،  نیز اکثر نمادها را مثبت و با صف خرید پیگیری کردیم . غشاذر در 6 ماهه برای هر سهم مبلغ 30 ریال زیان شناسایی کرده است . این در حالی است که نسبت به دوره مشابه خود در 6 ماهه نخست توانسته بود برای هر سهم مبلغ 2 ریال سود شناسایی کند . غاذر نیز در 6 ماهه 197 ریال سود محقق کرده است که نسبت به دوره مشابه خود در سال گذشته که مبلغ 132 ریال می باشد شاهد 49 درصد رشد می باشیم.

در گروه ساختمانی ، بعد ار شروع بازار اولین گروهی که تمام نمادهایش سبز رنگ شد گروه ساختمانی بود . خبر افزایش نرخ وام مسکن و برنامه های دولت برای حمایت از صنعت ساختمان باعث شد تا این گروه در کانون توجه سهامداران قرار بگیرد .

همچنین در پايان معاملات امروز ثشاهد جهت برگزاري مجامع عمومي عادي ساليانه به منظور تصويب صورتهاي مالي – عمومي فوق العاده به منظور تصميم گيري در خصوص افزايش سرمايه متوقف شد .

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: اخبار روزانه بورس, مهمترین اخبار بورس

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب