دلایل ایجاد صف های خرید سهام و اقبال خریداران به بورس

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار مهم بورس

دلایل ایجاد صف های خرید سهام و اقبال خریداران به بورس طی روزهای اخیر نسبت به اغلب شرکت های بورسی مربوط به چهار عامل اساسی بوده که طی روز گذشته منجر به صعود قابل توجه قیمت ها و شاخص ها شده است.

مدیر سرمایه گذاری بیمه اتکای ایرانیان در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز ضمن بیان مطالب فوق اظهار داشت: رونق بازار سهام طی چند روز اخیر تحت تأثیر عواملی از جمله کاهش نرخ سپرده قانونی بانک ها نزد بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از 13 به 10 درصد، کاهش نرخ سود سپرده گذاری های موجود در بانک ها، خوش بینی از نتایج مذاکرات طی 3 آذر ماه سال جاری و همچنین اجازه بانک مرکزی به شرکت های صادراتی مبنی بر امکان عرضه ارز حاصل از فروش محصولات خود با نرخ ارز آزاد در بانک ها بوده است.

جاویدی افزایش تقاضای روز گذشته سهام شرکت های بورسی را هیجانی عنوان کرد و گفت: روز گذشته ایجاد صف های خرید سهام شرکت های بورسی نشان از آغاز روندی مثبت در بازار سهام همراه با شیبی صعودی داشته و در مجموع بازار سهام، از پتانسیل بازگشت به روزهای اوج خود برخوردار است.

وی در خصوص رتبه بندی صنایع پرپتانسیل بازار سهام با توجه به شرایط کنونی گفت: در چند ماه اخیر سهام اکثر بانک ها در حالت سکون و اغلب در مدار منفی قرار گرفته بودند و با توجه به کاهش نرخ سپرده گذاری های موجود در بانک ها، این امکان برای رشد قیمت سهام شرکت های بانکی مهیا شده است.

جاویدی در ادامه رشد قیمت سهام شرکت های پتروشیمی را منوط به اعلام نرخ خوراک گازی آن دسته از شرکت هایی که از گاز به عنوان ماده اولیه خود استفاده می نمایند، عنوان کرد و گفت: سهام شرکت های خودرویی نیز تا حدودی به سقف قیمتی خود رسیده اند و با توجه به اعلام وضعیت بنیادی خود می توان روندی متعادل را برای این گروه پیش بینی کرد.

مدیر سرمایه گذاری بیمه اتکای ایرانیان با اشاره به کاهش قیمت جهانی مواد اولیه مجتمع های پتروشیمی و همچنین افزایش نرخ دلار افزود: کاهش قیمت های جهانی مواد اولیه شرکت های پتروشیمی منجر به ایجاد حاشیه سود مناسب تری برای آنها می گردد؛ ولی در کاهش نرخ فروش صادراتی محصولات تولیدی مجتمع های پتروشیمی تأثیرگذار است باشد و بایستی در خرید سهام برخی از شرکت های پتروشیمی دقت لازم لحاظ گردد.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: آخرین اخبار بورس تهران

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب