مهمترین اخبار بورس سه شنبه 29 مهرماه 93

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بازار بورس تهران

به گزارش بورسینس به نقل از پرشین تحلیل ، شاخص کل بورس امروز وارد کانال 74 هزاری خود شد و با 558 واحد رشد به رقم 74،109 واحد رسید . نمادهای فارس با 93 واحد ، وبملت با 68 واحد و فملی با 67 واحد بیشترین تاثیر مثبت و نمادهای وامید با 51 واحد و وغدیر با 18 واحد بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص بورس گذاشتند .

ارزش معاملات در این بازار به رقم 293.9 میلیارد تومان رسید که نماد مپنا با 14.6 و خودرو با 6.1 میلیارد تومان بیشترین ارزش معاملات را از ان خود کردند .

در بازار فرابورس نیز شاخص ایفکس رشد 2 واحدی را تجربه کرد و به رقم 846 واحد رسید . نمادهای پترول و وگردش بیشترین تاثیر مثبت و نمادهای زاگرس و جم بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص فرابورس گذاشتند .

ارزش معاملات در این بازار به رقم 146 میلیارد تومان رسید که نماد دی با 7.8 و وگردش با 7.7 میلیارد تومان بیشترین ارزش معاملات را از ان خود کردند .

بازار امروز نیز در ادامه رشد روز گذشته با رشد همراه بود ولی در مقایسه با روز گذشته شاهد افزایش فشار فروش در بسیاری از نمادها بودیم . ارزش معاملات  نیز نسبت به روز گذشته قدری کاهش داشت ولی در مجموع روز خوب دیگری را برای بورس رقم زد . هر چند در تابستان امسال شاهد روزهایی سرد و کم رمق بورس بودیم ولی با شروع فصل پاییز و هوای سرد بازار سرمایه گرمایی ویژه به هوای خنک پاییزی داده است و روزهای خوبی را برای سهامداران و فعالین این حوزه از اقتصاد به ارمغان می اورد .

امیدواریم این رشد و بازار گرم ادامه دار باشد و با اخبار خوش سیاسی و اقتصادی که  شنیده می شود با دیگر با آینده امیدوار شد و بتوانیم با اطمینان خاطر بیشتری به تصمیمات اقتصادی دست بزنیم .افزایش عرضه در پایان روز معاملاتی گذشته نوید بازاری پر فروش را برای امروز می داد . افزایش تقاضا در برخی از نمادها شاخص ساز از جمله فارس، مپنا و بانک ملت باعث رشد بیش از 500 واحدی در شاخص کل شد . برای فردا نیز انتظار بازار سبز و متعادل تر از امروز و زور گذشته دور از انتظار نیست .
 

مهم ترین اخبار اقتصادی

در پی شایعه هفته گذشته تغییر رئیس سازمان بورس برای سومین بار در یک سال اخیر، گمانه زنی های متعددی در این مورد زده شد و حرف و حدیث هایی منتشر شد که توسط برخی مسئولان مانند معاون وزیر اقتصاد (شاپور محمدی)، علی رحمانی مدیرعامل سابق بورس و محمد طالبی مدیرعامل کنونی بانک کشاورزی که از این دو به عنوان جانشین صالح آبادی نام برده می شد و رئیس اداره نظارت بر ناشران و مدیر روابط عمومی سازمان بورس و … تکذیب شد . حال در تازه ترین واکنش ها به این موضوع، علی صالح آبادی هم این شایعه را تکذیب و اعلام کرد که با قدرت و قوت تا اردیبشهت 95 رئیس سازمان بورس خواهد بود .

در مورد استقلال بانک مرکزی ، ولی‌الله سیف در ارتباط با جزئیات جلسه اخیر مجمع تشخیص مصلحت نظام و تصویب کلیات نحوه اداره بانک مرکزی اظهار کرد: این تغییرات در ساختار عزل و نصب و نحوه استعفای رئیس‌کل بانک مرکزی است. وی با بیان اینکه بعید است ساختار حقوقی بانک مرکزی تغییر کند، افزود: جزئیات نحوه اداره بانک مرکزی احتمالا در جلسات آینده مجمع تشخیص مصلحت نظام مطرح و تصویب خواهد شد .

عده ای از کارشناسان زمزمه های کاهش نرخ سود بانکی را علت رشد اخیر بورس عنوان کردند در همین رابطه، رییس کل بانک مرکزی طی چهارشنبه هفته گذشته در حاشیه جلسه هیأت دولت از تجدید نظر در نرخ سود بانکی متناسب با کاهش تورم خبر داد تا این مسئله در دستور جلسه شورای پول و اعتبار قرار گیرد. این برنامه در حالی پیش از این توسط برخی مقامات بانکی و بانک مرکزی در حد حرف عنوان شده بود که ولی الله سیف در تازه ترین اظهارات خود از برنامه تغییر نرخ سود با توجه به کاهش تورم در کشور توسط شورای پول و اعتبار خبر داده است .

با کاهش قیمت نفت در خبری از سوی سخنگوی دولت شنیدیم که بیان داشت ، بايد با هر بشکه نفت 85 دلاري کشور را اداره کنيم. در همين حال کارشناسان اعلام کردند: با توجه به شرايط بازار پيش بيني مي شود که روند نزولي قيمت کند شده و قيمت ها به پايين تر از سطح ٨٠ دلار در بشکه سقوط نکند. طبق گزارش شانا دوشنبه هفته جاري نوبخت معاون برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي رييس جمهور، ضمن عنوان اين نکته که درآمد نفتي کشور که قبل از تحريم ها 110 ميليارد دلار بوده است هم اکنون به کمتر از 48 ميليارد دلار رسيده است، با بيان اينکه بايد با هر بشکه نفت 85 دلاري کشور را اداره کنيم، به طور ضمني برآوردي از پيش بيني دولت از بهاي نفت در بودجه سال جاري را ارائه داد.

 مهم ترین اخبار سیاسی

 نشست کارشناسی ایران و گروه 1+5 (آلمان، فرانسه، انگلستان، روسیه، چین و آمریکا) به منظور بررسی را‌ه‌های حل اختلافات از فردا -چهارشنبه- 30 مهر ماه به مدت 2 روز در شهر وین برگزار می‌شود .در همین راستا حمید بعیدی نژاد در راس هیئت کارشناسی ایران امروز عازم اتریش می‌شود و قرار است نشست کارشناسی فردا صبح در وین برگزار شود. موضوع در دستور کار نشست کارشناس، چند موضوعی است که بر اساس تصمیم نشست سه جانبه ظریف، کری و اشتون نیاز به تبیین بیشتر کارشناسی دارد و جلسه با تمام اعضای 1+5 در وین خواهد بود .وی همچنین گفت احتمالا در دو هفته آینده نشست سه‌ جانبه ظریف، کری و خانم اشتون برگزار شود، ولی به محل این نشست اشاره‌ای نکرد .

رئیس دستگاه دیپلماسی ایران همچنین عنوان کرد: در دور جدید گفت‌وگوهای هسته‌ای همه طرف‌ها بر این اعتقادند که پیشرفت‌هایی صورت گرفته و جریان مذاکرات رو به جلوست. پس از مذاکرات نیویورک نیز اعتقاد بر این بود که در مذاکرات هسته‌ای حرکت به سمت جلو بوده هر چند که این حرکت کند است .وزیر امور خارجه در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه ما فکر می‌کنیم حرکت در همه زمینه‌ها به سمت جلو بوده و راهکارهای مختلفی مورد بحث قرار گرفته است، افزود:اما من هنوز فکر می‌کنم مانع روانی که باید طرف مقابل از آن عبور کند موضوع تحریم است .
 

فلزات اساسی، دلار و سکه

در بازار های جهانی قیمت فلزات اساسی با اندکی نوسان همراه بود ، بر این اساس مس به قیمت 6615 دلار ، آلومنیوم 1954 دلار ، روی 2222 دلار و سرب 2012 دلار برای هر تن داد و ستد شدند .

دلار در در بازار امروز به قیمت 3،225 تومان و سکه در محدوده قیمتی 938 هزار تومان معامله شد .

در گروه های مختلف بورسی چه خبر بود ؟

در گروه بیمه ای ، امروز نماد دی با اقبال خوبی از طرف سهامداران همراه بود ، در خبری شنیدیم که  مجوز افزایش سرمایه 309 درصدی بیمه دی هم صادر شد تا این شرکت فرابورسی در مجمع فوق العاده 5 آبان بیش از 188 میلیارد تومان تامین مالی کند،  شرکت بیمه دی تصمیم دارد سرمایه خود را از مبلغ 610 میلیارد ریال به مبلغ 2500 میلیارد ریال برساند که این افزایش سرمایه 1889 میلیارد ریالی از محل مطالبات و آورده نقدی سهامداران می باشد .

در گروه بانکی، که امروز با اقبال خوبی همراه بودند نمادهای وبصادر و وبملت پس از برگزاري مجمع عمومي فوق العاده مبني بر اصلاح اساسنامه امروز بازگشایی مناسبی داشتند . وبملت بیش از 211 میلیون از سهامش داد و ستد شد و در نهایت توانست با صف خرید چند میلیونی به قیمت 203 تومان برسد و به کار خود خاتمه دهد . وبصادر نیز نزدیک به 18 میلیون از سهامش معامله شد و به قیمت 82 تومان رسید .سایر نمادها از جمله دی ، ونوین و وپاسار نیز با اقبال خوبی همراه شدند .

از جمله مهم ترین دلایلی که باعث اقبال به گروه بانکی شده است قرار گرفتن اکثر قیمت ها در کف حمایتی خود و سیگنال های تکنیکال می باشد . کاهش نرخ سود بانکی نیز از دیگر عواملی است که تاثیر خود را بر کل بازار سرمایه می گذارد .

در گروه پتروشیمی و شیمایی، روند معاملات متعادل بود و اکثر نمادها در محدوده صفر تابلو معامله شدند . در این گروه امروز پترول و شیران با اقبال خوبی همراه شدند . واتی نیز به دنبال افزایش تقاضا در شیران توانست با صف خرید به کار خود خاتمه دهد . پترول نیز در پایان معاملات امروز به علت برگزاری مجمع عمومی فوق العاده متوقف شد . شدوص  نیز با توجه به تعديل پيش بيني درآمد هر سهم،متوقف شد

در مورد راه اندازی فازهای ۱۷ و ۱۸ پارس جنوبی شنیدم که ، رئیس هیات عامل ایدرو و معاون وزیر نفت به همراه جمعی از مدیران و معاونان سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، مدیران شرکت نفت و گازپارس، شرکت مدیریت طرح‌های صنعتی ایران و شرکت ایزوایکو، از فازهای مختلف پارس جنوبی بازدید کردند و با این بازدید، شمارش معکوس برای راه اندازی فازهای 17 و 18 پارس جنوبی آغاز شد . معاون گسترش پروژه های کلان انرژی و زیربنایی “ایدرو” در خصوص این بازدید اظهار داشت: در این بازدید، معاونان دو وزارتخانه بزرگ صنعت و نفت از روند پیشرفت فازهای مختلف پارس جنوبی از جمله فازهای 12، 14 و 17 و 18در منطقه عسلویه و کنگان بازدید کرده و از روند رشد فعالیت‌ها در این فاز ابراز رضایت کردند .

 در گروه خودرویی و قطعه ساز ، روند معاملات متعادل تر از روز گذشته بود و شاهد فشار فروش در برخی از نمادهای این گروه بودیم . خودرو در حدود 43 میلیون از نمادش معامله شد هر چند برای مدتی توانست از مرز قیمتی 300 تومان عبور کند ولی در نهایت در محدود ه قیمتی کم تر از 300 تومان بسته شد . خبهمن نیز همچنان به حرکت صعودی خود ادامه می دهد و روزانه تقریبا در محدوده حجم مبتا معامله می شود ظاهرا سهامدار عمده تصمیم به عرضه سهام خود ندارد . همان طور که در جریانید خبهمن عملا تبدیل به یک شرکت سرمایه گذاری شده است و هیچ محصول تولیدی را در بودجه خود در نظر نگرفته است . از مهم ترین زیر مجوعه های خبهمن می توان به پارسان ، کچاد ، لیزینگ رایان سایپا و سیمان غرب اشاره کرد . در مورد خودرو ذکر این نکته لازم است که به مرور زمان سهامدار حقوقی در حال خروج می باشد . ولی در مورد خساپا این قضیه برعکس است و سهامدار حقوقی به مرور در حال وارد شدن به این سهم می باشد .

در خبری مربوط به این گروه شنیدیم که ، طی چند روز گذشته مدیران عامل دو شرکت بزرگ خودروساز کشور اظهارات مشترکی در مورد حضور و شراکت با خودروسازان چینی در ایران داشتند؛ به‌طوری‌که روسای این دو شرکت به‌نوعی به نگرانی‌هایی که هم‌اکنون بابت حضور آرام اما فراگیر چینی‌ها در بازار ایران به‌وجود آمده پاسخ داده‌اند .بر این اساس با توجه به تحریم صنعت خودرو از سوی کشور‌های غربی حضور خودروسازان چینی در بازار خودروی کشور گسترده‌تر شد حال آنکه بسیاری از کارشناسان و حتی افکار عمومی با توجه به نوپا بودن صنعت خودرو چین از این موضوع رضایت‌خاطر نداشتند.

همچنین در روزهایی که ایران خودرویی‌ها در حال مذاکره با شرکای فرانسوی خود (رنو و پژو) برای آغاز همکاری‌های جدید و البته متفاوت از قبل هستند، خبر می‌رسد شریک سوم نیز در راه است و از شرق اروپا به کیلومتر 14 جاده مخصوص خواهد آمد . آن طور که مقامات ارشد ایران خودرو عنوان کردند، شریک سوم شرکت خودروسازی ایران «اشکودا» است، شرکتی که اگرچه در جمهوری چک مستقر است، اما سال‌ها است زیرمجموعه فولکس واگن به شمار می‌رود و به‌نوعی از آن به‌عنوان خودروسازی آلمانی یاد می‌شود.

لازم به ذکر است که  در خصوص دستورالعمل جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت برای مشارکت خودروسازان داخلی با خارجی‌ها گفت: شروط خودروسازان داخلی برای مشارکت با خارجی‌ها، بستگی به نوع سرمایه‌گذاری دارد که قرار است بین دو خودروساز صورت گیرد، این در حالی است که تیراژ تولید نیز در این مشارکت نقش تعیین کننده ای دارد که بر اساس این دو فاکتور، دستورالعمل وزارت صنعت، معدن و تجارت قابلیت اجرایی دارد . مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو افزود: سیاست این گروه صنعتی برای مشارکت با خودروسازان خارجی، حرکت بر اساس سرمایه گذاری مشترک است، ضمن اینکه در مذاکراتی که این روزها با پژو و رنو داریم، این پیش‌شرط ها را مطرح کرده ایم .

 در گروه نفتی و پالایشگاهی ، نماد ونفت همچنان با اقبال خوبی از طرف سهامدارانش همراه است . در مورد ونفت ذکر این نکته لازم است که سهامدار حقوقی در حال خروج و سهامدار حقیقی در حال ورود به این سهم می باشد . سایر نمادهای این گروه منفی معامله شدند .

در مورد نشست اضطراری اوپک در 6 آذرماه در خبری شنیدیم که، ، بلومبرگ گزارش داد: سازمان کشورهای تولید کننده و صادر کننده نفت ( اوپک) به عنوان تامین کننده حدود 40 درصد از نفت جهان در 27 نوامبر ( پنجشنبه ششم آذرماه) در وین نشستی را مبنی بر ارزیابی تحولات نفتی تشکیل خواهد داد . سقوط 26 درصدی و بی‌سابقه قیمت نفت خام دریای برنت از ماه ژون به بعد و رسیدن آن به 85.40 دلار در هر بشکه در بازار معاملات دیروز لندن، اوپک را وادار به برنامه‌ریزی برای برگزاری نشست اضطراری در 27 نوامبر کرده است . پیش از این، چندین عضو اوپک از جمله ونزوئلا خواستار برگزاری نشست اضطراری شده بودند.

در گروه حمل و نقلی اکثر نمادها با افزایش تقاضا همراه شدند . حسینا و حفارس از جمله نمادهایی بودند که با صف خرید به کار خود خاتمه دادند .

در خبری مربوط به تخلیه و بارگیری کالا در بنادر هرمزگان شنیدیم که ، ابراهیم ایدنی با تشریح عملکرد مجموعه کل بنادر استان هرمزگان طی پنج ماهه نخست سال 93 ، اظهار کرد: از آغاز سال جاری تا ابتدای مهرماه، در مجموع 48 میلیون و 247 هزار و 113 تن کالای نفتی و غیر نفتی از طریق بنادر تجاری استان تخلیه و بارگیری شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش 15درصدی داشته است .به گفته وی، از کل عملیات انجام شده در سطح بنادر استان طی این مدت، 30 میلیون و 979 هزار و 785 تن مربوط به کالاهای غیر نفتی و 17 میلیون و 267 هزار و 328 تن نیز به مواد نفتی اختصاص دارد که به ترتیب 6 و 33 درصد رشد داشته است .

در گروه سیمانی اکثر نمادها وارد فاز اصلاحی شدند . این گروه از جمله گروه ای پیش رو جهت ارایه گزارشات میان دوره ای بود .

شرکت سيمان کرمان در جدیدترین گزارش خود سود هر سهم شرکت را مبلغ 2415 ریال اعلام نموده است که نسبت به پیش بینی قبلی شرکت با افزایش 5 درصدی همراه بوده است شرکت در دوره 6 ماهه نخست خود توانست به ازای هر سهم 1732 ریال سود به ازای هر سهم محقق کند و 72 درصد از پیش بینی هایش را محقق کند .

سمازن در جدیدترین گزارش 6 ماهه خود سود هر سهم منتهی به 93/12/29 شرکت را مبلغ 3669 ریال اعلام نموده است که نسبت به پیش بینی قبلی شرکت بدون تغییر گزارش شده است شرکت در دوره 6 ماهه نخست خود توانست به ازای هر سهم 1899 ریال سود محقق کند و 52 درصد از پیش بینی هایش را پوشش دهد .

سصوفی در جدیدترین گزارش 93 خود سود هر سهم شرکت را مبلغ 872 ریال اعلام نموده است که نسبت به گزارش قبلی با تعدیل منفی 8 درصدی همراه بوده است شرکت در دوره 6 ماهه نخست خود توانست به ازای هر سهم 506 ریال سود محقق کند و 58 درصد از پیش بینی هایش را پوشش دهد . شرکت دلیل این تعدیل منفی را  افزايش نرخ هاي فروش سيمان از ابتداي تيرماه که در بودجه اوليه ابتداي خرداد ماه منظور شده بود و خريد و مصرف مقدار 66244 تن کلينکر به نرخ 906 هزارريال در بودجه لحاظ نشده بود ، اعلام نموده است .

شرکت سيمان بهبهان در جدیدترین گزارش 6 ماهه خود سود هر سهم منتهی به 93/12/29 شرکت را مبلغ 8357 ریال اعلام نموده است که نسبت به گزارش قبلی شرکت با افزایش 21 ریالی گزارش شده است شرکت در دوره 6 ماهه خود توانست به ازای هر سهم 4558 ریال سود محقق کند و 55 درصد از پیش بینی هایش را پوشش دهد .

شرکت سيمان غرب در جدیدترین گزارش 6 ماهه خود سود هر سهم منتهی به93/12/29 شرکت را مبلغ 1310 ریال اعلام نموده است که نسبت به گزارش قبلی شرکت بدون تغییر گزارش شده است شرکت در دوره 6 ماهه خود توانست به ازای هر سهم 732 ریال سود محقق کند و 56 درصد از پیش بینی هایش را پوشش دهد.

شرکت سيمان شمال در جدیدترین گزارش 6 ماهه خود سود هر سهم منتهی به93/12/29 شرکت را مبلغ 781 ریال اعلام نموده است که نسبت به گزارش قبلی شرکت بدون تغییر گزارش شده است شرکت در دوره 6 ماهه خود توانست به ازای هر سهم 381 ریال سود محقق کند و 49 درصد از پیش بینی هایش را پوشش دهد .

شرکت سيمان درود در جدیدترین گزارش 6 ماهه خود سود هر سهم منتهی به93/12/29 شرکت را مبلغ 906 ریال اعلام نموده است که نسبت به گزارش قبلی شرکت با تعدیل منفی 36 درصدی همراه بوده است شرکت در دوره 6 ماهه خود توانست به ازای هر سهم 367 ریال سود محقق کند و 41 درصد از پیش بینی هایش را پوشش دهد. شرکت علت این تعدیل منفی را اینگونه اعلام کرده است :

کاهش در فروش :

با توجه به اينکه در گزارش قبل مقدار فروش سيمان در 6ماهه اول 525576تن پيش بيني گرديده بود ولي با توجه به شرائط بازار داخلي وصادراتي اين امر محقق نگرديد که منجر به کاهش مقدار 18927تن در تحويل و به مبلغ 45891ميليون ريال از درآمد فروش گرديده است.انتظار ميرود در نيمه دوم سال پيش بيني فروش محصول به مقدار 482266تن وبه مبلغ 566320ميليون ريال تحقق يابد .

کاهش در بهاي تمام شده ناشي از کاهش در مقدار فروش محصول نسبت به پيش بيني قبل(3ماهه) ميباشد .

افزايش در هزينه هاي اداري وفروش به علت افزايش درهزينه هاي حقوق ومزاياي پرسنلي از جمله هزينه اضافه کار ، تامين منافع .مزاياي پايان خدمت کارکنان ميباشد .

افزايش در هزينه هاي عملياتي به علت افزايش درهزينه هاي جذب نشده به مبلغ 1605ميليون ريال وتهاتر درآمدهاي غير عملياتي به مبلغ 3903ميليون ريال ميباشد .

افزايش در هزينه هاي مالي به علت افزايش در نرخ بهره وام مشارکت مدني بانک ملت به مبلغ 200،000ميليون ريال از 21درصد به 26درصد ونيز نرخ بهره وام بانک صادرات از 16درصد به 21درصد ميباشد

کاهش در ماليات عملکرد به علت کاهش در درآمد مشمول ماليات از 35244ميليون ريال در پيش بيني قبل به 12868ميليون ريال بوده است.

در گروه فولادی و فلزی، فملی با قبال خوبی همراه شد و توانست صف خرید خود را تا پایان بازار حفظ نماید و به قیمت 246 تومان برسد .شرکت ملي صنايع مس ايران در جدیدترین گزارش 6 ماهه خود سود هر سهم منتهی به 93/12/29 شرکت را مبلغ 455 ریال اعلام نموده است که نسبت به گزارش قبلی شرکت بدون تغییر گزارش شده است شرکت در دوره 6 ماهه خود توانست به ازای هر سهم 223 ریال سود محقق کند و 49 درصد از پیش بینی هایش را پوشش دهد .

شرکت فولاد مبارکه  نیز در جدیدترین گزارش 6 ماهه خود سود هر سهم منتهی به 93/12/29 شرکت را مبلغ 507 ریال اعلام نموده است که نسبت به گزارش قبلی شرکت با افزایش1 ریالی همراه بوده است شرکت در دوره 6 ماهه خود توانست به ازای هر سهم 294 ریال سود محقق کند و 58 درصد از پیش بینی هایش را پوشش دهد.

گروه دارویی نیز امروز وارد فاز اصلاحی شده بود و اکثر نمادها قرمز رنگ بود ، شرکت ايران دارو در جدیدترین گزارش 6 ماهه خود سود هر سهم منتهی به 93/12/29 شرکت را مبلغ 1092 ریال اعلام نموده است که نسبت به گزارش قبلی شرکت بدون تعدیل گزارش شده است شرکت در دوره 6 ماهه خود توانست به ازای هر سهم 666 ریال سود محقق کند و 61 درصد از پیش بینی هایش را پوشش دهد .

شرکت داروسازي اسوه در جدیدترین گزارش 6 ماهه خود سود هر سهم منتهی به 93/12/29 شرکت را مبلغ 1980 ریال اعلام نموده است که نسبت به گزارش قبلی شرکت بدون تغییر  بوده است شرکت در دوره 6 ماهه خود توانست به ازای هر سهم 989 ریال سود محقق کند و 50 درصد از پیش بینی هایش را پوشش دهد .

شرکت داملران رازک در جدیدترین گزارش 6 ماهه خود سود هر سهم منتهی به93/12/29 شرکت را مبلغ 1390 ریال اعلام نموده است که نسبت به گزارش قبلی شرکت تغییری نداشته است  شرکت در دوره 6 ماهه خود توانست به ازای هر سهم 558 ریال سود محقق کند و 40 درصد از پیش بینی هایش را پوشش دهد .

در گروه ساختمانی که در پایان روز گذشته با فشار فروش مواجه شدند . امروز اکثرا قرمز رنگ معامله شدند . وساخت در این گروه با اقبال خوبی همراه شد و توانست با صف خرید به کار خود خاتمه دهد

شرکت  گروه سرمايه گذاري مسکن در جدیدترین گزارش 9 ماهه خود سود هر سهم منتهی به 93/09/30 شرکت را مبلغ 363 ریال اعلام نموده است که نسبت به گزارش قبلی شرکت بدون تغییر گزارش شده است شرکت در دوره 9 ماهه خود توانست به ازای هر سهم 7 ریال سود محقق کند و 2 درصد از پیش بینی هایش را پوشش دهد .
 
سایر نمادها :

شرکت مهندسي تکنوتار در جدیدترین گزارش خود سود هر سهم شرکت را مبلغ 100 ریال اعلام نموده است که نسبت به پیش بینی قبلی شرکت یا کاهش 33 درصدی همراه بوده است شرکت در دوره 6 ماهه نخست خود توانست به ازای هر سهم 39 ریال سود محقق کند و 39 درصد از پیش بینی هایش را پوشش دهد . شرکت اعلام کرده است که درآمد واقعي  در 6ماهه منتهي به 31/06/1393 براي هرسهم 39 ريال  مي باشد  که 32 ريال آن از بابت سود عملياتي مي باشد که نسبت به سال گذشته 6 برابر افزايش داشته است.پيش بيني مي گردد تا پايان سال مبلغ  59 ريال سود براي هرسهم افزايش ودر مجموع ساليانه 100 ريال سود براي سهم محقق گردد.فروش شرکت نسبت به گزارش قبلی با کاهش 20 درصدی همراه بوده است .

شرکت نيرو ترانس در جدیدترین گزارش خود سود هر سهم شرکت را مبلغ 668 ریال اعلام نموده است که نسبت پیش بینی قبلی با افزایش 1 ریالی همراه بوده است شرکت در دوره 6 ماهه خود توانست به ازای هر سهم 152 ریال سود محقق کند و 23 درصد از پیش بینی هایش را پوشش دهد . همچنین شرکت اعلام کرده است که باعنايت به اينکه فروش محصولات شرکت براساس پست ونيروگاه موردتقاضاي مشتريان مي باشد،ازرونديکنواختي درطول سال برخوردارنمي باشد.بنابراين فروش بودجه  درنيمه دوم سال تحقق خواهديافت.وهم چنين ترکيب محصولات درحاشيه سودموثراست . افزايش هزينه مالي پيش بيني شده ناشي ازاخذوام هاي جديددرنيمه دوم سال مي باشد.

شرکت صنعتي بوتان سود هر سهم منتهی به 93/12/29 شرکت را مبلغ 217 ریال اعلام نموده است که نسبت به پیش بینی قبلی شرکت با کاهش 10 درصدی همراه بوده است شرکت در دوره 6 ماهه خود توانست به ازای هر سهم 29 ریال سود کنار بگذارد و 13 درصد از پیش بینی هایش را محقق کند . فروش شرکت نسبت به گزارش قبلی با کاهش 9 درصدی همراه بوده است .

شرکت آبسال در جدیدترین گزارش 6 ماهه خود سود هر سهم منتهی به 93/12/29 شرکت را مبلغ 856 ریال اعلام نموده است که نسبت به گزارش قبلی شرکت بدون تعدیل گزارش شده است شرکت در دوره 6 ماهه خود توانست به ازای هر سهم 496 ریال سود محقق کند و 58 درصد از پیش بینی هایش را پوشش دهد .

شرکت پارس سويچ در جدیدترین گزارش خود سود هر سهم شرکت را مبلغ 485 ریال اعلام نموده است که نسبت به گزارش قبلی شرکت بدون تعدیل گزارش شده است شرکت در دوره 6 ماهه خود توانست به ازای هر سهم 228 ریال سود محقق کند و 47 درصد از پیش بینی هایش را پوشش دهد.

شرکت گروه صنايع پمپ سازي ايران در جدیدترین گزارش 3 ماهه خود سود هر سهم منتهی به 94/03/31 شرکت را مبلغ 414 ریال اعلام نموده است که نسبت به گزارش قبلی شرکت با کاهش 5 ریالی همراه بوده است شرکت در دوره 3 ماهه خود توانست به ازای هر سهم 97 ریال سود محقق کند و 23 درصد از پیش بینی هایش را پوشش دهد.

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: آخرین اخبار بورس تهران, اخبار روزانه بورس

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب