جذب سرمایه های خارجی در بازار سرمایه تسهیل می‌شود

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
برنامه های توسعه ای بازار سرمایه

سخنگوی سازمان بورس گفت : این سازمان با تعامل همه جانبه با دولت و مجلس در خصوص تدوین بودجه سال ۹۴ ، قصد دارد سودآوری صنایع بورسی را تقویت کند.

به گزارش بورسینس به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم؛ رییس سازمان بورس در مراسم افتتاح نمایشگاه بین المللی بورس، بانک ، بیمه ، سرمایه  و خصوصی سازی عصر سه شنبه همزمان با ششمین نمایشگاه معرفی فرصت های سرمایه گذاری ایران  با اعلام اینکه جذب سرمایه های خارجی از اولویت های اصلی این سازمان است از تسهیل در مقررات با مرتفع شدن محدودیت های بانکی در این بخش خبر داد و گفت : سرمایه گذاران خارجی می توانند بدون محدودیت مکانی با توجه به تقویت زیر ساخت های الکترونیک بازار سرمایه ایران در این بازار حضور یابند.

علی صالح آبادی تصریح کرد: به طور حتم با شفاف کردن فرایند جذب سرمایه های خارجی می تواینم جایگاه بازار سرمایه را در این بخش ارتقا دهیم.

وی درباره روند واگذاری ها نیز گفت: با همکاری سازمان خصوصی سازی، واگذاری شرکت های دولتی به بخش خصوصی در بازار سرمایه ادامه خواهد یافت.
سخنگوی سازمان بورس اظهار داشت : این سازمان با تعامل همه جانبه با دولت و مجلس در خصوص تدوین بودجه سال 94  ، قصد دارد سودآوری صنایع بورسی را تقویت کند.

صالح آبادی به برنامه های توسعه ای بازار سرمایه اشاره کرد و افزود : ساختار و قوانین در بورس منطبق با استانداردهای بین المللی تشکیل و تقویت می شود.
وی ادامه داد : با توجه به این که در بازار سرمایه نزدیک به 40  صنعت و حدود 500  شرکت حضور دارند، این اتفاق باعث شده است تا متنوع ترین بازار منطقه خاورمیانه در اختیار ایران باشد. از سویی دیگر با در نظر گرفتن اینکه ارزش بازار بورس و فرابورس نزدیک به 400 هزار میلیارد تومان است و بورس کالا و انرژی نیز در بازارهای کالایی سهم قابل توجه ای در ارزش و حجم معالات دارند، این اتفاق جایگاه بازار سرمایه را در اقتصاد کشور تقویت کرده است.
وی درخصوص بورس کالا نیز گفت: این بازار با داشتن تالار صادراتی و انجام معاملات گسترده داخلی و خارجی می تواند به یک مرجع قیمت گذاری منطقه ای تبدیل شود و به رشد بازار سرمایه کشور کمک کند.

صالح آبادی با بیان این که سهامداران در حال حاضر 7میلیون و 600 هزار کد معاملاتی دارند، افزود:  اگر سهام عدالت نیز در بورس بذیرش شود تعداد سهامداران به بیش از 50 میلیون نفر خواهد رسید که این امر، تحول بزرگی در بازار سرمایه ایران خواهد بود.

سخنگوی سازمان بورس، تقویت نقش تامین مالی بنگاه های اقتصادی در بازار سرمایه را از جمله اهداف مهم این سازمان اعلام کرد و افزود: این بازار باید نقش بیشتری در اقتصاد کشور داشته باشد.

وی گفت : تعمیق و تقویت بازار ثانویه سهام از دیگر برنامه هایی است که همیشه در دستور کار سازمان بورس قرار دارد.همچنین تقویت زیر ساخت های بازار سرمایه، آموزش و فرهنگ سازی، توسعه ابزارهای معاملاتی، تقویت معاملات قراردادهای آتی سهام از دیگر اهدافی است که در بازار سرمایه تقویت و اجرا خواهد شد.

رییس سازمان بورس درباره ابزارهای معاملاتی بازار سرمایه افزود: انواع گوناگونی از این ابزارها همانند اوراق اجاره، اوراق مرابحه و … در بازار سرمایه  برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی فراهم است.
بر اساس این گزش؛ نمایشگاه بین المللی بورس، بانک ، بیمه و سرمایه عصر سه شنبه فعالیت خود را با حضور 105 شرکت داخلی و 15 شرکت خارجی در قالب پاویون اتحادیه اروپا در جزیره کیش آغاز کرد.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب