اخبار و رویدادهای بورس چهارشنبه 30 مهرماه 93

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
خلاصه اخبار بورسی

به گزارش بورسینس به نقل از پرشین تحلیل ، شاخص کل بورس 24 واحد صعود کرد و به رقم 74،132 واحد رسید . نمادهای  فملی با 74 واحد ، وبملت با 68 واحد و وبصادر با 40 واحد بیشترین تاثیر مثبت و نمادهای کچاد با 26 واحد ، وتجارت با 20 واحد و شخارک با 14 واحد بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص بورس گذاشتند . ارزش معاملات در این بازار به رقم 243.3 میلیارد تومان رسید که نماد ونفت با 24.1 و وبملت با 22.8 میلیارد تومان بیشترین ارزش معاملات را از آن خود کردند .

در بازار فرابورس، شاخص ایفکس 4 واحد نزول کرد و به رقم 842 واحد رسید . نمادهای ذوب ، زاگرس و جم بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص فرابورس گذاشتند . ارزش معاملات در این بازار به رقم 135.5 میلیارد تومان رسید که نماد حسینا با 6.9 میلیارد تومان بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد.

بازار امروز همان طور که پیش بینی کرده بودیم نسبت به دو  رزو گذشته با فشار فروش بیشتری همراه بود ولی در نهایت شاخص بورس با رشدی اندک و فرابورس با کاهش به کار خود خاتمه دادند .

مهم ترین اخبار اقتصادی

رییس سازمان بورس در مراسم افتتاح نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک، بیمه، سرمایه و خصوصی‌سازی که در عصر سه شنبه همزمان با ششمین نمایشگاه معرفی فرصت‌های سرمایه گذاری ایران برگزار شد با اعلام اینکه جذب سرمایه های خارجی از اولویت‌های اصلی این سازمان است از تسهیل در مقررات با مرتفع شدن محدودیت های بانکی در این بخش خبر داد و گفت : سرمایه گذاران خارجی می توانند بدون محدودیت مکانی با توجه به تقویت زیر ساخت های الکترونیک بازار سرمایه ایران در این بازار حضور یابند . علی صالح آبادی تصریح کرد: به طور حتم با شفاف کردن فرایند جذب سرمایه های خارجی می تواینم جایگاه بازار سرمایه را در این بخش ارتقا دهیم.

وی درباره روند واگذاری‌ها نیز گفت : با همکاری سازمان خصوصی سازی، واگذاری شرکت‌های دولتی به بخش خصوصی در بازار سرمایه ادامه خواهد یافت . همچنین ، میرعلی اشرف عبدالله پوری حسینی در آیین افتتاح نخستین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه و خصوصی سازی و ششمین نمایشگاه معرفی فرصت های سرمایه گذاری کشور در کیش، درخصوص روند اجرای سهام عدالت، گفت: به موجب قانون تعداد سهام عدالت واگذار شده در قالب سهام 61 شرکت دولتی در حال افزایش به 49 میلیون نفر است . وی ادامه داد: براساس برنامه ها، قرار است ثمن معامله از محل سود آن آزاد شود و مهلت زمان آن نیز 10 سال پیش بینی شده است، بنابراین از سال 85 تا 94 فرصت طبیعی برای اجرای طرح سهام عدالت وجود دارد .

 در خبری دیگر شنیدیم که محمد لاهوتی گفت: يكي از خبرهاي خوش روز ملي صادرات، خريد ارز صادراتي به نرخ آزاد در بانکها بود كه از سوی معاون اول رئیس جمهوری اعلام شد؛ در این رابطه اگرچه اين موضوع به نوعي رسميت بخشيدن به ارز بازار آزاد و جلوگيري از برداشت هاي سليقه اي است؛ اما با توجه به تحريم بانک مركزي و عدم امكان واريز وجه به داخل کشور، در عمل استفاده از اين سيستم مي تواند راهگشاي صادركنندگاني باشد كه ارزهاي خود را در سال هاي قبل از مسدود شدن راهها، وارد سيستم بانكي كرده بودند .

 در خبری شنیدیم که ، حسین علی حاجی درباره جلسه مشترک نمایندگان با وزیر اقتصاد در کمیسیون اقتصادی مجلس، اظهار داشت: به دلیل جلسه وزیر امور اقتصادی و دارایی با نخست وزیر عراق حضور وی در کمیسیون اقتصادی مجلس منتفی و به هفته آینده موکول شد . گفتنی است، یکی از محورهای اصلی جلسه پرسش و پاسخ وزیر اقتصاد با نمایندگان نرخ سود بانکی بود چراکه تخلف تعدادی از بانک‌ها در خصوص نرخ های سود سپرده و تسهیلات وضعیت را برای گروهی از مردم بشدت بقرنج کرده است .

 مهم ترین اخبار سیاسی

نشست کارشناسی ایران و گروه ۱+۵ به ریاست بعیدی‌نژاد و استفان کلمنت و به منظور بررسی نحوه رفع اختلافات، امروز و فردا (چهارشنبه و پنجشنبه) در شهر وین برگزار می‌شود . در همین راستا حمید بعیدی نژاد در راس هیئت کارشناسی ایران امروز عازم اتریش شده و قرار است نشست کارشناسی صبح در وین برگزار شود . موضوع در دستور کار نشست کارشناسی، چند موضوعی است که بر اساس تصمیم نشست سه جانبه ظریف، کری و اشتون نیاز به تبیین بیشتر کارشناسی دارد و جلسه با تمام اعضای 1+5 در وین خواهد بود .

 در همین رابطه ، «وندی شرمن» معاون وزیر خارجه آمریکا در سخنرانی خود در پایتخت شیلی تصریح کرد که مذاکرات هسته‌ای میان ایران و 1+5 برای رسیدن به توافق جامع هسته‌ای فشرده و جدی است . پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت خارجه آمریکا گزارش کرد، شرمن در سخنرانی خود در «سانتیاگو» پایتخت شیلی تصریح کرد: «در خاورمیانه من زمان زیادی را در یکسال گذشته برای هدایت تیم مذاکره‌کننده آمریکایی که در حال آزمودن راه‌حل دیپلماتیک برای برنامه بحث‌برانگیز هسته‌ای ایران صرف کردم. مذاکرات چندجانبه که تا ۲۴ نوامبر تمدید شده است، فشرده و جدی است .»

فلزات اساسی دلار و سکه

در بازار های جهانی قیمت فلزات اساسی ، مس ، آلومنیوم ، روی و سرب به ترتیب به 6660 دلار ، آلومنیوم 1972 دلار ، روی 2188 دلار و سرب 1999 دلار برای هر تن معامله شدند . دلار در محدوده قیمتی 3229 تومان و سکه به قیمت 937 هزار تومان داد و ستد شد .

در گروه های مختلف بورسی چه خبر بود ؟

در گروه حمل و نقلی، این گروه در ابتدای ساعات معاملات با اقبال خوبی همراه بود ولی در ادامه شاهد فشار فروش در برخی از نمادهای این گروه از جمله حسینا بودیم .  همچنین مجمع حكشتي به علت عدم ثبت افزايش سرمايه در أداره ثبت شركتها برگزار نشد و با اعلام تنفس به ١٠ آبان موكول شد.

در خبری شنیدیم که ،تصمیم دهلی نو برای مشارکت در توسعه بندر چابهار ایران که اواخر هفته گذشته اعلام شد، تصمیم جدیدی نیست . این ایده اولین بار بیش از یک دهه پیش و در جریان سفر رئیس جمهور وقت ایران به هند در ژانویه 2003 مطرح شد . طولانی شدن اقدام در خصوص این پروژه مهم نشان از این واقعیت دارد که دولت سابق هند در خصوص یکی از پروژه هایی که منافع فراوانی برای امنیت ملی این کشور دارد، کوتاهی کرده است .

در گروه بانکی ، اکثر نمادهای این گروه پر حجم و یا اقبال خوبی همراه شدند . بانک صادرات که در مرحله بازگشایی بیشترین صف خرید را به خود اختصاص داده بود با شروع بازار معاملات متعادلی را سپری کرد ولی در نهایت توانست با صف خرید به کار خود خاتمه دهد .شایعه تعدیل مثبت سهم باعث اقبال سهامداران به این سهم شده است . وبملت و وسینا نیز سایر نمادهایی بودند که در این گروه با اقبال همراه شدند .

 در خبری مربوط به این گروه شنیدیم که ، شورای پول و اعتبار عصر دیروز (سه شنبه 29 مهرماه) با حضور اکثر اعضا تشکیل جلسه داد و به بررسی بنگاه داری بانک ها پرداخت . موضوع بنگاه داری بانک ها مدتهاست که مورد انتقاد بخش های مختلف اقتصادی کشور قرار گرفته و دست آخر هم کار شرکت های بانک ها به شورای پول و اعتبار رسید .

سیاست گذاران پولی و بانکی پیرو اثرات مضر بنگاه داری بانک ها امروز مصوب کرد تا بانک ها تا سه سال آینده سهم خود را از شرکت داری به حد نصاب تعیین شده توسط بانک مرکزی برساند . لازم به ذکر است که پیش از این بانک مرکزی بانکداران را مکلف کرده بود تا سقف شرکت های خود را تا سه سال آینده به 40 درصد سرمایه شان برسانند و برهمین اساس هم البته طی هفته های اخیر از بانکداران فهرست شرکت هایشان را مطالبه کرده بود که در نهایت مشخصات 600 شرکت به میرداماد رسید .

در گروه پالایشگاهی ، ونفت معاملات بسیار پر حجمی را پشت سر گذاشت . بیش از 90 میلیون از سهام ونفت امروز معامله شد . صف خرید این سهم بارها عرضه شد ولی در نهایت توانست با صف خرید به کار خود خاتمه دهد . این حجم معامله برای ونفت بی سابقه می باشد طوری که بیشترین ارزش معامله در بورس را امروز به خود اختصاص داد  . شایعه فروش یکی از ریز مجموعه های ونفت باعث اقبال سهامداران به این سهم شده است .

پس از سقوط نزدیک به 30 دلاری بهای نفت خام در بازار جهانی از اواسط تابستان سال جاری تاکنون، ونزوئلا هفته گذشته رسما خواستار برگزاری نشست فوق العاده اوپک به منظور بررسی وضعیت بازار و دفاع از قیمت‌های طلای سیاه شد .این پیشنهاد نفتی ونزوئلا که رسما توسط رئیس جمهور این کشور نفت‌خیز آمریکای جنوبی مطرح شد، با سکوت مقامات نفتی ایران، عربستان سعودی و عراق روبرو شد تا عملا برگزاری نشست فوق العاده در آبان ماه سال جاری به حالت تعلیق درآید .

با این وجود، در طول چند هفته گذشته تاکنون برخی از نمایندگان مجلس و کارشناسان اقتصاد انرژی، وزارت نفت را به داشتن موضع انفعالی در قبال سازمان اوپک و عدم به کارگیری دیپلماسی فعال انرژی برای مدیریت بازار نفت، متهم کردند . در برابر این موضع گیری‌ها علی طیب نیا وزیر اقتصاد دولت تدبیر و امید، آب پاکی را بر طرفداران نفت گران ریخته و تاکید کرده است : کاهش قیمت نفت را به فال نیک می‌گیریم و همانطور که تحریم‌ها باعث شد به طور جدی به مشکلات خودمان فکر کنیم و سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در چنین فضایی ابلاغ شد، کاهش قیمت نفت هم به ما می‌فهماند که حتما باید به فکر درمان این بیماری باشیم. این در حالی است که بیژن زنگنه وزیر نفت ایران هم در آخرین اظهار نظر رسمی خود با بیان اینکه برگزاری نشست فوق العاده فعلا منتفی است، تاکید کرده بود: برخی از کشورهای اوپک اگر تولید خود را کم کنند وضعیت قیمت ها در بازار مدیریت خواهد شد .

در گروه دارویی، امروز در برخی نمادها شاهد فاز اصلاحی بودیم .پوشش های مناسب 6 ماهه در این گروه از جمله مهم ترین عواملی است که در گزارشات این گروه دیده می شود .

در مورد کیمیدارو، در جریان معاملات دیروز بازار سهام، سرمایه گذاری تدبیر اقدام به عرضه بلوک ۱۴.۲۸ درصدی کیمیدارو کرد و با فروش این بلوک از ترکیب سهامداری این شرکت با سرمایه اسمی 24 میلیارد تومانی خارج شد . بررسی های بورس نشان داد این بلوک از طریق کارگزاری حافظ توسط شرکتی بنام تجهیرات پزشکی پورا طب خریداری شده است.

این شرکت بعد از طی مراحل قانونی، وارد ترکیب سهامداری کیمیدارو و جانشین سرمایه گذاری تدبیر خواهد شد . بلوک فوق شامل 34 میلیون و 291 هزار و 454 سهم بود که به قیمت پایه هر سهم 940 تومان و به صورت یکجا و نقد روانه میز فروش شد و به ارزش 32.2 میلیارد تومان به فروش رسید. همچنین ، شرکت کيميدارو در جدیدترین گزارش 6 ماهه خود سود هر سهم منتهی به93/12/29 شرکت را مبلغ 1417 ریال اعلام نموده است که نسبت به گزارش قبلی شرکت بدون تعدیل گزارش شده است  شرکت در دوره 6 ماهه خود توانست به ازای هر سهم 557 ریال سود محقق کند و 39 درصد از پیش بینی هایش را پوشش دهد .

گروه دارویی سبحان طی اطلاعیه ای در خصوص افزایش سرمایه عنوان نموده است مطابق با آگهی پذیره نویسی افزایش سرمایه مجمع عمومی فوق العاده در تاریخ 93/07/20 این شرکت که درج خواهد شد ، این افزایش سرمایه تا زمان برگزاری مجمع عمومی عادی سالانه ( مربوط به عملکرد سال 93 ) نزد مراجع قانونی ثبت خواهد شد .

دسبحا در جدیدترین گزارش 6 ماهه خود سود هر سهم منتهی به93/12/29 شرکت را مبلغ 1263 ریال اعلام نموده است که نسبت به گزارش قبلی ( 1245 ریال )شرکت با تعدیل مثبت 18 ریالی همراه بوده است  شرکت در دوره 6 ماهه خود توانست به ازای هر سهم 77 ریال سود محقق کند و 6 درصد از پیش بینی هایش را پوشش دهد. همچنین شرکت اعلام نموده است که  افزايش سود حاصل از سرمايه گذاريها و سود حاصل از فروش سرمايه گذاريها ناشي از خريد و فروش سهام شرکتهاي تابعه مي باشد. افزايش خالص ساير درآمد (هزينه) متفرقه عمدتاً بابت افزايش سود سپرده بانکي مي باشد.

دفارا در جدیدترین گزارش خود سود هر سهم شرکت را مبلغ 1886 ریال اعلام نموده است که نسبت به پیش بینی قبلی بدون تغییر بوده است شرکت در دوره 6 ماهه خود  به ازای هر سهم توانست 795 ریال سود کنار بگذارد و 42 درصد از پیش بینی هایش را محقق کند .

شرکت سرمايه گذاري البرز در جدیدترین گزارش خود سود هر سهم شرکت را مبلغ 900 ریال اعلام نموده است که نسبت به پیش بینی  قبلی شرکت بدون تغییر گزارش شده است شرکت در دوره 6 ماهه خود موفق به تحقق 79 ریال سود به ازای هر سهم شده است و 9 درصد از این پیش بینی را پوشش داده است .

ددام  در جدیدترین گزارش 6 ماهه خود سود هر سهم منتهی به93/12/29 شرکت را مبلغ 1390 ریال اعلام نموده است که نسبت به گزارش قبلی شرکت تغییری نداشته است  شرکت در دوره 6 ماهه خود توانست به ازای هر سهم 558 ریال سود محقق کند و 40 درصد از پیش بینی هایش را پوشش دهد .

دفرا در جدیدترین گزارش 6 ماهه خود سود هر سهم منتهی به93/12/29 شرکت را مبلغ 1195 ریال اعلام نموده است که نسبت به گزارش قبلی شرکت تغییری نداشته است  شرکت در دوره 6 ماهه خود توانست به ازای هر سهم 531 ریال سود محقق کند و 44 درصد از پیش بینی هایش را پوشش دهد.

شرکت پارس دارو  در جدیدترین گزارش 6 ماهه خود سود هر سهم منتهی به93/12/29 شرکت را مبلغ 6624 ریال اعلام نموده است که نسبت به گزارش قبلی شرکت تغییری نداشته است  شرکت در دوره 6 ماهه خودتوانست به ازای هر سهم 1218 ریال سود کنار بگذارد و 18 درصد از پیش بینی هایش را پوشش دهد .

در گروه پتروشیمی وشیمایی ، شاهد معاملات کم حجم گروه می باشیم ، در خبری مربوط به این گروه شنیدیم که ، عباس شعری مقدم سه شنبه شب در مراسم افتتاح نمایشگاه بین المللی بورس، بانک، بیمه و خصوصی سازی در کیش، افزود: با منطقی کردن قیمت خوراک و جذب سرمایه گذاران خارجی زمینه سرمایه گذاری در این صنعت افزایش یافته است .

به گفته وی، براساس پیشنهاد دولت سرمایه گذارانی که در این مناطق و در صنایع پایین دستی سرمایه گذاری کنند از 30 درصد تخفیف برخورد می شوند که البته مجلس شورای اسلامی باید این امر را تصویب کند . مدیرعامل شرکت ملی پتروشیمی ادامه داد: فرآیند خصوصی سازی در پتروشیمی پایان یافته ضمن آنکه کشورهای غربی نیز با توجه به تحولات بوجود آمده، تلاش هایی را برای فعالیت در این بخش در ایران آغاز کرده اند .

شاملا در جدیدترین گزارش خود سود هر سهم شرکت را مبلغ 2132 ریال اعلام نموده است که نسبت به گزارش قبلی شرکت با افزایش 5 درصدی  همراه بوده است شرکت در دوره 6 ماهه خود توانست به ازای هر سهم 1136 ریال سود محقق کند و 53 درصد از پیش بینی هایش را پوشش دهد. دلایل تعدیل به شرح زیر می باشد :  افزايش پيش بيني مقدار فروش 1.33 درصدي سولفات سديم،  افزايش 5.6 درصدي نرخ فروش محصولات نمک تصفيه شده ، افزايش به مبلغ  12543 ميليون ريال در سود حاصل از سپرده هاي کوتاه مدت بانکي

 در گروه فولادی و فلزی و معدنی، در خبری شنیدیم که ، انجمن جهانی آهن و فولاد در جدیدترین گزارش خود از رشد 6 درصدی تولید فولاد ایران در 9 ماه نخست سال جاری میلادی خبر داد . تولید فولاد ایران که در 9 ماه نخست سال 2013 بالغ بر 11.319 میلیون تن گزارش شده بود در 9 ماه نخست سال جاری میلادی به 12.067 میلیون تن افزایش یافته است . تولید فولاد ایران در سال 2013 نیز با رشد 6.6 درصدی نسبت به سال قبل از آن به 15.421 میلیون تن رسید و ایران پانزدهمین فولادساز جهان در این سال شد .

فخاس در جدیدترین گزارش 6 ماهه خود سود هر سهم منتهی به93/12/29 شرکت را مبلغ 381 ریال اعلام نموده است که نسبت به گزارش قبلی شرکت با افزایش 1 ریالی همراه بوده است  شرکت در دوره 6 ماهه خودتوانست به ازای هر سهم 229 ریال سود کنار بگذارد و 60 درصد از پیش بینی هایش را پوشش دهد .

فنوال در جدیدترین گزارش 6 ماهه خود سود هر سهم منتهی به93/12/29 شرکت را مبلغ 561 ریال اعلام نموده است که نسبت به گزارش قبلی شرکت بدون تعدیل گزارش شده است  شرکت در دوره 6 ماهه 30 ریال زیان به ازای هر سهم شناسایی نموده است .

فنورد در جدیدترین گزارش خود سود هر سهم شرکت را مبلغ 173 ریال اعلام نموده است که نسبت به پیش بینی  قبلی شرکت بدون تغییر گزارش شده است شرکت در دوره 6 ماهه خود موفق به تحقق 90 ریال سود به ازای هر سهم شده است و 52 درصد از این پیش بینی را پوشش داده است .

فپنتا در جدیدترین گزارش 6 ماهه خود سود هر سهم منتهی به93/12/29 شرکت را مبلغ 990 ریال اعلام نموده است که نسبت به گزارش قبلی شرکت بدون تعدیل گزارش شده است  شرکت در دوره 6 ماهه خود توانست به ازای هر سهم 168 ریال سود محقق کند و 17 درصد از پیش بینی هایش را پوشش دهد .

شرکت فرآوري مواد معدني ايران در جدیدترین گزارش خود سود هر سهم شرکت را مبلغ 280 ریال اعلام نموده است که نسبت به گزارش قبلی شرکت با افزایش 4 ریالی گزارش شده است شرکت در دوره 6 ماهه خود توانست به ازای هر سهم 116 ریال سود محقق کند و 41 درصد از پیش بینی هایش را پوشش دهد.

شرکت معادن بافق در جدیدترین گزارش 6 ماهه خود سود هر سهم منتهی به93/12/29 شرکت را مبلغ 169 ریال اعلام نموده است که نسبت به گزارش قبلی شرکت تغییری نداشته است  شرکت در دوره 6 ماهه خود به ازای هر سهم 54 ریال زیان شناسایی کرد .

 در گروه تجهیزاتی ، روند معاملات مپنا امروز متعادل شد و در محدوده 750 تومان داد و ستد شد . فاذر نیز امروز با اقبال خوبی همراه شد، از فاذر شنیده می شود دلیل اصلی صف های خرید سهم در چون روز اخیر تعدیل مثبت این سهم در گزارش 6 ماهه پیش رو می باشد. همچنین شرکت در حال دریافت وام 20 میلیارد تومانی از بانک ایران زمین می باشد. شرکت قراردادهایی جدیدی را منعقد کرده و شنیده می شود به زودی کلیه مطالبات خود را از دولت دریافت می کند.البته امروز فاذر در محدوده صفر تابلو معامله شد .

رتکو در جدیدترین گزارش خود سود هر سهم شرکت را مبلغ 1304 ریال اعلام نموده است که نسبت به پیش بینی  قبلی ( 1133 ریال ) شرکت با افزایش 15 درصدی همراه بوده است  شرکت در دوره 6 ماهه خود موفق به تحقق 666 ریال سود به ازای هر سهم شده است و 51 درصد از این پیش بینی را پوشش داده است . شرکت اعلام نموده است رفع مغايرت با شرکتهاي کارفرما باعث تغيير در درآمد و هزينه ها گرديده است .

در گروه سیمانی، شرکت سيمان تهران در جدیدترین گزارش 6 ماهه خود سود هر سهم منتهی به93/12/29 شرکت را مبلغ 990 ریال اعلام نموده است که نسبت به گزارش قبلی شرکت تغییری نداشته است  شرکت در دوره 6 ماهه خود توانست به ازای هر سهم 258 ریال سود محقق کند و 26 درصد از پیش بینی هایش را پوشش دهد .

شرکت سيمان خاش در جدیدترین گزارش خود سود هر سهم شرکت را مبلغ 1728 ریال اعلام نموده است که نسبت به پیش بینی  قبلی شرکت بدون تغییر همراه بوده است  شرکت در دوره 6 ماهه خود موفق به تحقق 961 ریال سود به ازای هر سهم شده است و 56 درصد از این پیش بینی را پوشش داده است.

شرکت سيمان خزر در جدیدترین گزارش خود سود هر سهم شرکت را مبلغ 1021 ریال اعلام نموده است که نسبت به پیش بینی  قبلی ( 1181 ریال ) شرکت با تعدیل منفی 13 درصدی همراه بوده است شرکت در دوره 6 ماهه خود موفق به تحقق 552 ریال سود به ازای هر سهم شده است و 54 درصد از این پیش بینی را پوشش داده است .

شرکت سيمان قائن در جدیدترین گزارش 6 ماهه خود سود هر سهم منتهی به93/12/29 شرکت را مبلغ 4920 ریال اعلام نموده است که نسبت به گزارش قبلی بدون تعدیل گزارش شده است   شرکت در دوره 6 ماهه خود توانست به ازای هر سهم 3433 ریال سود محقق کند و 70 درصد از پیش بینی هایش را پوشش دهد .

در گروه خودوریی و قطعه ساز ، روند معاملات متعادل بود . برخی از نمادها از جمله خبهمن ، خمحرکه و خپویش با اقبال خوبی همراه شدند . خودرو نیز در محدوده 300 تومان معامله شد

خمحور در جدیدترین گزارش خود سود هر سهم شرکت را مبلغ 8 ریال اعلام نموده است که نسبت به گزارش قبلی بدون تغییر بوده است شرکت در دوره 6 ماهه خود به ازای هر سهم 41 ریال زیان شناسایی کرد .

خمحرکه در جدیدترین گزارش 6 ماهه خود سود هر سهم منتهی به93/12/29 شرکت را مبلغ 212 ریال اعلام نموده است که نسبت به گزارش قبلی شرکت بدون تعدیل گزارش شده است  شرکت در دوره 6 ماهه خود توانست به ازای هر سهم 92 ریال سود محقق کند و 43 درصد از پیش بینی هایش را پوشش دهد .

خموتور در جدیدترین گزارش 6 ماهه خود سود هر سهم منتهی به93/12/29 شرکت را مبلغ 245 ریال اعلام نموده است که نسبت به گزارش قبلی شرکت بدون تعدیل گزارش شده است  شرکت در دوره 6 ماهه خود توانست به ازای هر سهم 128 ریال سود محقق کند و 52 درصد از پیش بینی هایش را پوشش دهد

در گروه غذایی، غشهد در جدیدترین گزارش خود سود هر سهم شرکت را مبلغ 110 ریال اعلام نموده است که نسبت به گزارش قبلی بدون تغییر بوده است شرکت در دوره 6 ماهه خود به ازای هر سهم 135 ریال زیان شناسایی کرد .

غمهرا در جدیدترین گزارش خود سود هر سهم شرکت را مبلغ 874 ریال اعلام نموده است که نسبت به گزارش قبلی شرکت با افزایش 11 ریالی همراه بوده است  شرکت در دوره 6 ماهه خود موفق به تحقق 407 ریال سود به ازای هر سهم شده است و 47 درصد از این پیش بینی را پوشش داده است .

غشاذر در جدیدترین گزارش خود سود هر سهم شرکت را مبلغ 5 ریال اعلام نموده است که نسبت به پیش بینی قبلی بدون تغییر بوده است شرکت در دوره 6 ماهه خود  به ازای هر سهم 25 ریال زیان شناسایی کرده است .

غپینو  در جدیدترین گزارش خود سود هر سهم شرکت را مبلغ 1014 ریال اعلام نموده است که نسبت به پیش بینی قبلی بدون تغییر بوده است شرکت در دوره 6 ماهه خود  به ازای هر سهم توانست 354 ریال سود کنار بگذارد و 35 درصد از پیش بینی هایش را پوشش دهد

در گروه انفورماتیکی، رانفور در جدیدترین گزارش 6 ماهه خود سود هر سهم منتهی به93/12/29 شرکت را مبلغ 1559 ریال اعلام نموده است که نسبت به گزارش قبلی شرکت با تعدیل مثبت 14 درصدی همراه بوده است  شرکت در دوره 6 ماهه خودتوانست به ازای هر سهم 422 ریال سود کنار بگذارد و 27 درصد از پیش بینی هایش را پوشش دهد . فروش شرکت در این گزارش با افزایش 2 درصدی نسبت به پیش بینی قبلی اعلام شده است .

سایر نمادها :

کماسه در جدیدترین گزارش 6 ماهه خود سود هر سهم منتهی به93/12/29 شرکت را مبلغ 802 ریال اعلام نموده است که نسبت به گزارش قبلی شرکت بدون تعدیل گزارش شده است  شرکت در دوره 6 ماهه خودتوانست به ازای هر سهم 363 ریال سود کنار بگذارد و 45 درصد از پیش بینی هایش را پوشش دهد .

شرکت شيشه همدان در جدیدترین گزارش خود سود هر سهم شرکت را مبلغ 1345 ریال اعلام نموده است که نسبت به پیش بینی  قبلی شرکت با افزایش  4 درصدی همراه بوده شرکت در دوره 3 ماهه خود موفق به تحقق 364 ریال سود به ازای هر سهم شده است و 27 درصد از این پیش بینی را پوشش داده است.

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: اخبار روزانه بورس

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب