راه اندازی آزمایشی سامانه جدید پس از معاملات در بورس از فردا

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بازار بورس

مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی از بهره برداری آزمایشی سامانه جدید پس از معاملات در روز یکشنبه(چهارم آبان) خبر داد.

حامد سلطانی نژاد در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم از بهره برداری آزمایشی سامانه جدید پس از معاملات در روز یکشنبه (4 آبان) با حضور مدیران ارشد بازار سرمایه خبر داد و افزود: برای راه اندازی این سامانه از تجربیات سایر کشورها تحت نظارت و کارشناسی کارگروه های تخصصی استفاده شده است.
مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه با بیان این که حدود دو سال زمان برای طراحی و راه اندازی سامانه پس از معاملات صرف شده است افزود: با بهره برداری آزمایشی از این سامانه، افزونه های مورد نیاز ذینفعان در سامانه تعبیه می شود.

وی ادامه داد: سامانه پس از معاملات جدید از 15 مهر ماه در اختیار چند شرکت کارگزاری قرار گرفته و بر اساس برنامه ریزی های انجام شده، قرار است فردا(یکشنبه) بهره برداری آزمایشی از این سیستم به طور رسمی کلید بخورد که پیش بینی می شود این سامانه تا پایان سال 93 مورد بهره برداری آزمایشی ذینفعان قرار بگیرد و اگر سرویس ویژه یا افزونه ای مورد نیاز است، در این سامانه تعبیه شود تا در ابتدای سال 94، بهره برداری عملیاتی و اجرایی این سامانه انجام شود و دیگر از سامانه قبلی استفاده نشود.

مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه با اشاره به اینکه این سامانه با تکنولوژی های روز دنیا طراحی و بومی سازی شده است تصریح کرد: در تمامی بازارهای سرمایه، نهاد ثبتی و نهاد تسویه و پایاپای نهادی کثیرالمراجعه است، چرا که مرجع رسمی نگه داری اطلاعات در بازار سرمایه است. از طرفی بحث تسویه و پایاپای هم یک فرایند مهم است که توسط شرکت های سپرده گذاری و نهادهای ثبتی و پایاپای بازار سرمایه  انجام می شود. همین امر ایجاب می کند که زیر ساخت هایی که در شرکت های سپرده گذاری به کار برده می شود، مطابق با تکنولوژی روز دنیا باشد.

سلطانی نژاد با بیان اینکه سیستم علاوه بر کارایی بالا باید از امنیت بالایی هم برخوردار باشد افزود: از طرفی باید بتواند با سرویس های مختلف گفت و گو کند؛ چرا که در دنیای کنونی، گرفتن اطلاعات بر روی لوح فشرده و سایر وسایل ارتباطی اینچنینی منسوخ شده است و از تکنولوژی و پروتکل های ارتباطی روز مانند پروتکل فیکس (FIX) یا استاندارد ایزو 15022 در اقدامات شرکتی استفاده می شود.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب