نیمه دوم93 ، بهترین فرصت برای خرید سهام

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
پیش بینی بورس

بازار سهام در حالی پس از 9 ماه نزول مداوم قیمت اغلب سهام شرکت های بورسی نشانه هایی از حجم و ارزش معاملات روزانه را به خود دید که به اعتقاد بسیاری از کارشناسان و فعالان اقتصادی برگ تازه ای از دفتر بورس نیمه دوم امسال ورق زده می شود و سهامداران سال جاری را می توانند با کسب بازدهی مثبت به پایان برسانند.

در همین ارتباط، مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری آینده نگر در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز عنوان کرد: به نظر می رسد با افزایش اقبال و امیدواری فعالان بازار سرمایه نسبت به پتانسیل های بورس جهت رشد و رونق، فرصت های مناسبی طی نیمه دوم امسال برای خرید سهام و سرمایه گذاری مناسب در بورس فراهم شود. از این رو می توان گفت با اجرای برنامه های دولت جهت حمایت از برخی صنایع مطرح بورسی بهبود هرچه بیشتر وضعیت سودآوری شرکت ها و در پی آن رشد قیمتی سهام آنها چندان دور از ذهن نباشد.

مصطفی امیدقائمی به برنامه های این مجموعه جهت سرمایه گذاری در بورس طی شش ماهه دوم امسال اشاره کرد و گفت: این مجموعه با سرمایه گذاری های خود در حال اصلاح پرتفوی بورسی صندوق بازنشستگی نفت است که در همین راستا مقرر گردیده تا پایان امسال مبلغ خالص خرید و فروش سرمایه گذاری های آن حدود 350 میلیارد تومان باشد.

برهمین اساس سرمایه گذاری در سهام شرکت های بورسی بر حسب کشش بازار یکی از برنامه های اصلی این مجموعه طی شش ماهه دوم به شمار می رود.

وی به گزارشات عملکرد نیمه اول صنایع مختلف همچون خودرو اشاره کرد و گفت: گزارشات عملکرد دوره مذکور خودروسازان خبر از بروز نشانه هایی از بهبود در وضعیت سودآوری آنها می دهد، به گونه ای که برای اولین بار در صورت های مالی گروه خودروسازی سایپا شاهد کاهش میزان بدهی ها و هزینه های مالی آن بوده ایم که به نظر می رسد این امر با بهبود وضعیت نقدینگی این مجموعه اتفاق افتاده است.

البته توجه به این نکته حائز اهمیت است که علیرغم ارایه گزارشات عملکرد میاندوره ای مناسب از سوی شرکت های خودروساز، پوشش زیان انباشته قابل توجه آنها نیازمند زمان طولانی است و توجه سرمایه گذاران به آن لازم به نظر می رسد.

این مقام مسئول افزود: صنعت پتروشیمی با توجه به سیاست های دولت جهت حمایت از این گروه از جمله صنایعی است که از پتانسیل رشد برخوردار است.

مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری آینده نگر در خاتمه به مجموعه های سرمایه گذاری اشاره کرد و اظهار داشت: این شرکت ها همراه با ایجاد رونق در کلیت بازار سرمایه می توانند گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری در بورس و کسب بازدهی مناسب از آن باشند.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب